Střední škola AGC a.s.
24.02.2020

Dne 20. února 2020 se žákyně tříd PP2 a PP3 zúčastnily divadelního představení Princezna ze mlejna v Krušnohorském divadle v Teplicích. Šlo o dramatizaci pohádky, ve které Jindřich našel v Elišce tu pravou princeznu svého srdce. Cílem této kulturní akce bylo seznámení děvčat s divadelním podáním pohádky, které mohou využít v jejich budoucích povoláních, souvisejících s jejich oborem předškolní a m…

Zobrazit celý článek


14.02.2020

Dne 12. 2. 2020 se žáci tříd MN4 a MN3 zúčastnili exkurze do ČNB v Praze pod vedením Ing. M. Šimůnkové a Ing. M. Rajchertové. Žáci byli seznámeni formou dokumentárních filmů s historií vzniku a fungováním ČNB, její funkcí a vznikem a významem peněz. Poté jsme byli uvedeni do původního trezoru ČNB, kde nás průvodkyně informovala o vystavených exponátech. Ihned v čele je vystavena obří mince k 100. …

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Střední škola AGC a.s., jako součást skupiny AGC, se v pátek 7. února 2020 zúčastnila Japonského národního dne v hotelu Hilton Praha, pořádaného velvyslancem Japonska u příležitosti narozenin Jeho veličenstva císaře. Této události se zúčastnila řada hostů z řad představitelů vlády České republiky, Parlamentu České republiky, zástupců ministerstev, ekonomických a kulturních osobností. Součástí rec…

Zobrazit celý článek


červen 2020
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5

Adaptační kurz

11.09.2019 13:24

Ve středu 4. 9. se všichni žáci prvních ročníků vydali společně na adaptační pobyt. Už na nádraží počasí slibovalo, že se „výlet“ vydaří. Sluníčko a modré nebe nás doprovázely až do rekreačního a sportovního střediska v Doksech. Rozdělili jsme si klíče od chatek, ubytovali se a už se těšili na oběd. Potom nás čekaly společenské hry a seznamovací aktivity pod dohledem vyučujících. Užili jsme spoustu legrace při tvoření mumií z lidských těl a papíru, soutěžili jsme v přenášení vody a mokrých papírových koulí do cíle. Někteří z nás byli mokřejší než voda.

Po chutné večeři jsme zasedli s kytarou u táboráku.

Druhý den se každá třída s učiteli věnovala zábavným sportovním hrám a tvorbě pravidel pro třídu. Odpoledne vyvrcholilo sportovní olympiádou ve smíšených družstvech. 81 žáků se rozdělilo na deset skupin a všichni se vystřídali u pěti stanovišť. Paradoxně zvítězilo družstvo s přezdívkou „Poslední“.

Vítězové, ale i poražení byli odměněni sladkostmi před společnou večerní diskotékou. Když jsme se vytancovali a schylovalo se k večerce, učitelé pro nás připravili překvapení – stezku odvahy.

Poslední den po snídani jsme uklidili a předali chatky a odebrali se na nádraží.

Všem se kurz moc líbil a hlavně jsme se poznali a navázali kamarádství, která budeme „pěstovat“ po dobu našeho studia.

Za všechny první ročníky žákyně PP1

 

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu