Střední škola AGC a.s.
24.02.2020

Dne 20. února 2020 se žákyně tříd PP2 a PP3 zúčastnily divadelního představení Princezna ze mlejna v Krušnohorském divadle v Teplicích. Šlo o dramatizaci pohádky, ve které Jindřich našel v Elišce tu pravou princeznu svého srdce. Cílem této kulturní akce bylo seznámení děvčat s divadelním podáním pohádky, které mohou využít v jejich budoucích povoláních, souvisejících s jejich oborem předškolní a m…

Zobrazit celý článek


14.02.2020

Dne 12. 2. 2020 se žáci tříd MN4 a MN3 zúčastnili exkurze do ČNB v Praze pod vedením Ing. M. Šimůnkové a Ing. M. Rajchertové. Žáci byli seznámeni formou dokumentárních filmů s historií vzniku a fungováním ČNB, její funkcí a vznikem a významem peněz. Poté jsme byli uvedeni do původního trezoru ČNB, kde nás průvodkyně informovala o vystavených exponátech. Ihned v čele je vystavena obří mince k 100. …

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Střední škola AGC a.s., jako součást skupiny AGC, se v pátek 7. února 2020 zúčastnila Japonského národního dne v hotelu Hilton Praha, pořádaného velvyslancem Japonska u příležitosti narozenin Jeho veličenstva císaře. Této události se zúčastnila řada hostů z řad představitelů vlády České republiky, Parlamentu České republiky, zástupců ministerstev, ekonomických a kulturních osobností. Součástí rec…

Zobrazit celý článek


červenec 2020
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2

Exkurze do Národní Galerie Praha a Rudolfina

26.10.2019 09:06

V pátek 25. října 2019 se vydali naši žáci a žákyně tříd PP1, PP3 a IT2 na esteticko-výchovnou exkurzi do naší metropole. Paní učitelka Kateřina Barabášová celou akci připravila a škole tím ve Veletržním paláci v Praze umožnila napínavou cestu za poznáním vystavených děl a životního osudu švýcarského malíře a sochaře Alberta Giacomettiho.

"Přesunem přes Vltavu jsme se dostali k budově, postavené z prostředků české pobočky Rakousko-Uherské spořitelny, novorenesančnímu Rudolfinu. Sídlem předního orchestru, České filharmonie, nás ve dvou souběžných komentovaných prohlídkách provedli příjemní pracovníci tohoto kulturního stánku, zasvěceného hudbě a výtvarnému umění." ... říká Mgr. Jan Maryško, jeden z doprovázejících učitelů a pokračuje:

"I přes exodus Pražanů a zběsilou jízdu kamionů po D8 jsme zvládli s panem řidičem Petrem dodržet itinerář exkurze a před 16. hodinou dorazili na Rooseveltovo náměstí v Řetenicích."

Exkurze byla zaměřená na odborné předměty oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika, a o to více nás potěšila účast čtyř mladých mužů z 2. ročníku oboru informační technologie, kteří se úplně samozřejmě zapojili do všech připravených aktivit. Celý výchovně-vzdělávací výlet se povedl a všichni se můžeme těšit na další.

Za pedagogický doprovod, paní učitelky Ivetu Krištofovou a Kateřinu Barabášovou, zpracoval

Jan Maryško, učitel HVM a HHN

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu