Střední škola AGC a.s.
11.11.2018

Dne 8. listopadu proběhl v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem slavnostní ceremoniál inaugurace nového děkana Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně, kterým se stal doc. RNDr. Michal Varady, Ph.D., kdy na pozici vystřídal doc. RNDr. Jaroslava Pavlíka, CSc. Inaugurace nebývá veřejnou záležitostí, a proto jsme ocenili pozvánku na tuto nevšední a mimořádnou událost. Zvolení nového děka…

Zobrazit celý článek


09.11.2018

V rámci mezinárodní spolupráce se škola připojila k německému projektu s názvem Digitalisierung lehren und lernen (česky Digitalizace výuky a učení), jako odborný konzultant. Projekt je zaměřen na podporu vzdělávání dětí a dospělých s využitím výpočetní techniky a moderních technologií, jak jsou 3D tiskárny, výukové programovatelné didaktické pomůcky a další. Naše škola má v této oblasti několikal…

Zobrazit celý článek


07.11.2018

Studentky oboru předškolní a mimoškolní pedagogika se v rámci hudební výchovy seznamují vedle hudby klasické také s dějinami moderní populární hudby. Pan Dan Kubica je výborný muzikant, zapálený rocker, zpěvák a navíc člověk, který dovede poutavě vyprávět. Ve středu 7. listopadu 2018 přijel s prvním dílem pořadů o britské skupině The Beatles. První, co upoutalo pozornost diváka, byl velký plakát …

Zobrazit celý článek


listopad 2018
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2

Exkurze do Osvětimi

27.10.2018 08:51

Ve dnech 25. 10. - 26. 10. podniklo 49 žáků školy AGC a.s. v rámci předmětů český jazyk a literatura, dějepis a občanská nauka poznávací exkurzi do Koncentračního tábora Osvětim - Březinka. Z učitelského sboru nás doprovázeli Mgr. Alena Bidlová,  Mgr.  Martin Prislupský a Mgr. Michaela Sinčáková.

Cesta byla daleká a proto jsme se stavili v Olomouci, kde jsme si, kromě noclehu, prohlédli historické centrum města, včetně Sloupu Nejsvětější Trojice a orloje. Ve večerních hodinách nás čekalo příjemné ubytování s večeří u Žermanické přehrady. Přestože jsme byli po cestě unavení, zpříjemnili jsme si pobyt bowlingem a společenskými hrami. 

Po nepříjemně brzkém budíčku jsme vyrazili směr Osvětim. Prohlídka trvala 3,5 hodiny a pro nás všechny byla velmi vyčerpávající a zároveň dostatečně varovným signálem do budoucna. Všichni jsme se ztotožnili s citátem historiků, že "lidé, co neznají svoji historii, budou nuceni ji prožít znovu!"

Zde několik našich postřehů...

...třída PP2

První den jsme poznávali Olomouc, většina z nás vůbec poprvé. V Olomouci se nám líbilo. Všichni už jsme se ale těšili na ubytování. Po večeři jsme se všichni bavili, ať už na bowlingu, na pokojích a nebo ve společenské místnosti. První den byl jednoznačně super.

Druhý den jsme navštívili koncentrační tábory Osvětim a Březinku. Bylo to něco jiného než vidět to všechno jen v učebnici nebo na obrázku. Během celé prohlídky jsme měli nejrůznější pocity, převážně ty nepříjemné. Celý pobyt se nám moc líbil a vezeme si domů velký a hlavně silný zážitek.

...třída PP3

Exkurze se nám velice líbila...

Po prohlídce Osvětimi jsme měli slzy na krajíčku... bylo to velmi poučné a myslíme si, že by to měl každý vidět na vlastní oči. Každý by měl znát tuto minulost. Myslíme si také, že tento výlet spojil i všechny třídy, které jely. Sblížili jsme se a více se poznali. Kdyby se někdy zase něco podobného konalo, určitě bychom z toho měli všichni radost, protože to byla úžasná zkušenost a skvělý zážitek.

Žáci z PP3 moc děkují paní učitelce Bidlové, Sinčákové a panu učiteli Prislupskému za krásné dva dny :)

...třída IT4 a MN4

Auschwitz - tábor smrti. Místo, kde statisíce lidí přišly o život tím nejhorším možným způsobem, který si my, co to nezažili, nedokážeme ani představit.

Na první pohled se tábor zdá být úplně neškodným místem, opak je pravdou. Tábor pohlcuje mohutná síla minulosti a zanechává na duši smutek a hrozné představy na nehumánní skutky, které se tu udály. Jakožto návštěvníci jsme byli ohromeni a zasaženi těmito záhadnými silami. Paní průvodkyně nás provedla Auchwitzem a Březinkou a odvyprávěla příběh těch statisíců lidí, kteří zde přišli o život.

Vždy ale padne zásadní otázka: “Má se o tomto místě dozvědět co nejvíce lidí?"

Odpověď je jasná: "Jasně že má."

Exkurze byla završením našich znalostí o 2. světové válce a doporučili bychom návštívit toto místo všem, co zatím pravdu neznají, protože ta jenom JEDNA.

Za IT4 a MN4 - Jan Kejř, Lukáš Čebiš, Pavel Tichý, Igor Poncer, Dennis Orgoník, Lucka Kantoříková, Vláďa Stuchlý, Jan Jelínek, Jakub Lácha a Matěj Ptáček

...třída PP4

Exkurze do Osvětimi se nám líbila, byl to nezapomenutelný zážitek. Dozvěděli jsme se něco více o 2. světové válce i když už nemáme ve škole dějepis. Ve čtvrtek večer bylo o zábavu postaráno a učitelé byli skvělí. Škoda  že jsme ve 4. ročníku a že jsme nestihli více takových exkurzí.


Všichni bychom chtěli poděkovat CK Trysk za zprostředkování zájezdu a bratrům Kalinovým za perfektní dopravní servis.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu