Střední škola AGC a.s.
17.04.2019

Napiš správně svůj životopis, vyhraj 5000 Kč a užij si prázdniny s Profesia.cz Pravidla jsou jednoduchá – studenti napíšou životopis a pošlou nám ho k posouzení. Hlavní výhru vyhrát může jen jeden - vítěz vyhraje 5000 Kč. Nejlepší vybrané životopisy ale publikujeme jako vzory na webu Profesia.cz. Soutěž probíhá od 1. 4. 2019 do 20. 6. 2019. 26. 6. 2019 oznámíme autora nejlepšího životopisu, kter…

Zobrazit celý článek


17.04.2019

V úterý 16. dubna 2019 se v tělocvičně naší školy konalo okresní kolo soutěže Krajská odysea v robotice. Soutěž pořádá Ústecký kraj v rámci projektu Cílená podpora škol při naplňování KAP 1 (IKAP B), jehož se naše škola účastní. Projekt je zaměřen na podporu gramotností a polytechnického vzdělávání. Soutěžily 4 smíšené týmy po 4 soutěžících – vždy dva žáci ze základních škol a dva žáci ze střední…

Zobrazit celý článek


14.04.2019

Škola AGC posiluje technické obory: Získala prvního průmyslového robota Teplice, 12. dubna 2019 - Firmy v regionu potřebují stále více techniků. Na to reagují i školy, které posilují nebo obnovují technické obory. Jednou ze škol, které se rozhodly jít touto cestou, je i Střední škola AGC. Ta dnes představila nového průmyslového robota, kterého se budou studenti učit ovládat. Robota škole poskytla…

Zobrazit celý článek


duben 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5

Hledáme další partnery

15.10.2018 15:19

Kontaktní a plánovací seminář v oblasti odborného školství

Od pátku 5. 10. do neděle 7. 10. 2018, se pod záštitou organizace Tandem – Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže konal v bavorském městě Cham kontaktní a plánovací seminář v oblasti odborného vzdělávání.

Ze čtyř oborů vyučovaných na naší škole se na dvou z nich vyučuje jako cizí jazyk němčina. Proto nalezení partnerské vzdělávací organizace v Německu patří mezi jednu z klíčových priorit naší školy na poli mezinárodních vztahů. O účast na kontaktním semináři byl letos ze strany škol enormní zájem, proto bylo potřeba organizátorům dobře zdůvodnit, proč mezi 14 vybranými školami z celé České republiky má být právě naše škola. Protože my víme, co a proč děláme, naše argumenty byly přesvědčivé a tak mohl zástupce naší školy, Ing. Jakoubek, na seminář vycestovat.

Program semináře byl opravdu nabitý – představení činnosti Tandemu, vzájemné představení přítomných škol a organizací z Česka a z Německa, navazování kontaktů pro další spolupráci, práce s kontaktní databází vzdělávacích subjektů, příklady dobré praxe česko-německé spolupráce, workshop projektového plánování vlastních zahraničních praxí, prezentace výsledků workshopu, financování odborných praxí v sousední zemi, evaluace semináře. Mezi jednotlivé aktivity byly vhodně zařazeny bloky jazykových animací, které sloužily k lepšímu poznání účastníků navzájem, k získání slovní zásoby a v neposlední řadě jako ukázky aktivit, které budou pod vedením jazykového animátora či animátorky provádět žáci školy v rámci povinných přípravných dnů, pokud se nějakou stáž podaří realizovat.

Jaké jsou přínosy z akce pro naši školu?

  • Navázání přátelských vztahů se vzdělávacími organizacemi v Německu – je zkrátka dobré a nutné o sobě vědět
  • Zařazení naší školy do kontaktní databáze (http://tandem-org.eu/partner/)
  • Příslib pomoci ze strany Tandemu s vyhledáváním partnerských škol a dalších institucí – a to i mateřských školek v Německu v příhraničí
  • Předběžná dohoda o stáži našich žáků z oboru IT v Německu ve školním roce 2019/2020

Co říci závěrem? S navázanými kontakty a s databází hodláme nadále intenzivně pracovat, protože cíl je jasný: umožnit našim žákům zahraniční stáž, která výrazně posílí jejich jazykové dovednosti, díky pobytu v zahraničí zvýší jejich zdravé sebevědomí a v neposlední řadě přispěje k lepší uplatnitelnosti na trhu práce.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu