Střední škola AGC a.s.
08.01.2019

5. 1. 2019 ... den 1. - zprávy z hor 8:45 hod ... odjezd od školy, cestou nabíráme další účastníky zájezdu. Nálada je výborná - aby taky ne, prodloužené prázdniny za to přece stojí :-), no a tak to má být. 6. 1. 2019 ... den 2. - zprávy z hor Dnes konečně vyrážíme na sjezdovku, sněhu je dost, a tak se moc těšíme! Pan učitel Kolátor poskytuje potřebné informace pro jízdu na vleku a může se vyr…

Zobrazit celý článek


05.01.2019

Tak nám začal rok 2019 a spolu s ním i třetí, poslední, rok projektu MAJÁK, kterého se jako škola účastníme téměř od samého počátku. Projekt MAJÁK je zaměřen na provoz tzv. Center kolegiální podpory (CKP). Koho a v čem podporujeme? Jednou měsíčně pořádáme projektové odpoledne pro kolegy učitele z naší školy a zejména z okolních škol. Na projektových odpoledních předáváme kolegům náměty pro tzv. ba…

Zobrazit celý článek


21.12.2018

I o letošním čase advetním jsme navštívili personál a pacienty teplické nemocnice.  V pátek 21. prosince 2018 se žákyně 4. ročníku oboru předškolní a mimoškolní pedagogika - Pája Kazdová, Hanka Soukalová, Anička Šístková a Kateřina Vašatová, vydaly spolu s učitelem hudby - Mgr. Janem Maryškem popřát příjemné svátky a hodně zdraví těm, kteří pravděpodobně nebudou o Vánočních svátcích v úzkém kruhu…

Zobrazit celý článek


leden 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3

Kdo NEHACKUJE není Čech!

20.12.2018 13:21

Kybernetická bezpečnost patří mezi jedno z ožehavých témat dnešní doby. Kyberprostor je na tom dneska dokonce tak, že je spolu se zemí, vodou, vzduchem a vesmírem označován jako páté bojiště. Ale ruku na srdce – kdo o kybernetické bezpečnosti něco opravdu ví?

Pro zlepšení obecného povědomí o této problematice se letos již potřetí pořádá celostátní „Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti“ – viz. stránky www.kybersoutez.cz. Soutěž je organizačně rozdělena do několika kol. První kolo probíhalo elektronickou formou a mělo osvětový charakter. Smyslem bylo zapojit co možná největší počet středoškoláků. Proč? Aby měli povědomí o tom, že nějaká kybernetická bezpečnost (a hlavně nebezpečnost) existuje. Tato „masovost“ účasti byla naší školou bohatě naplněna – v Ústeckém kraji se zapojilo dohromady 204 žáků, jen z naší školy 103. A nutno říci, že velmi úspěšně – 33 soutěžících postoupilo do druhého kola. To bude mít rovněž elektronickou formu a proběhne v lednu. Soutěžící mají v předstihu k dispozici celou řadu studijních materiálů. A pokud se zadaří, čeká je prezenční celostátní kolo. A kdyby se zadařilo i tam? Inu, mezinárodní klání národních týmů také existuje :-). Asi trochu předbíháme, ale kdo ví. Palce rozhodně budeme držet.

Na soutěž jsou navázány další akce. Pro školy, které do soutěže přihlásily víc než 60 soutěžících, je pořádána zajímavá beseda. Ta se na naší škole uskutečnila ve čtvrtek 20. prosince 2018 před plnou aulou. Přednášet přijel Ing. Miroslav Nečas, PhD z firmy Tovek, která je jedním z partnerů probíhající soutěže. V první fázi přednášky zazněly informace o soutěži a pak následovala odborná část, která se týkala zabezpečení dat a zejména osobních údajů v institucích, které data uchovávají. Součástí byla i praktická ukázka z ekonomické oblasti – co všechno se dá zjistit o firmách a jejich vzájemných vazbách, a to vše pouze z dostupných dat. Stačí jen vědět, jak. Ono Orwellovské „velký bratr tě sleduje“ je možná větší pravda, než si vůbec umíme či chceme připustit.

Na závěr přednášky pan Nečas mluvil o bezpečnostní kauze posledních dní – v čem spočívá bezpečnostní riziko vázat digitální infrastrukturu státu na zařízení jedné firmy (v tomto případě čínské firmy HUAWEI).

Dvě vyučovací hodiny utekly jak voda. Žáci si odnesli mnoho zajímavých informací. Možná je to přiměje trochu jinak uvažovat o bezpečnosti dat. A kdo ví – třeba se někdo v rámci IT profesně na tuto problematiku zaměří. Finančně rozhodně neprohloupí.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu