Střední škola AGC a.s.
13.03.2019

Jak jsme Vás již na stránkách školy informovali (viz. zde ), tři stateční a odborně zdatní žáci třídy IT3 (Tomáš Jasukevič, Václav Michal a Zdeněk Prokeš) se zúčastnili již třetího ročníku soutěže Technowizz. Soutěž tradičně vyhlašuje Ústecká komunitní nadace spolu s Fondem AGC Automotive Czech a.s.. Cílem soutěže je přispět k rozvoji středních škol zaměřených na technické obory v regionu a motivo…

Zobrazit celý článek


12.03.2019

Dnes proběhlo setkání zástupců společnosti AGC Automotive Czech a.s., AGC Flat Glass Czech a.s. se zájemci z řad žáků naší školy, kteří projevili zájem o profesní spojení se společností, a to jak v době studia, tak především po složení maturitní zkoušky.  S jednotlivými zájemci byl proveden motivační pohovor, částečně společně, částečně individuálně. Zástupci zaměstnavatelů se zajímali především …

Zobrazit celý článek


06.03.2019

V rámci českého jazyka a literatury navštívily třídy IT2, MN2 a PP2 Národní divadlo. Cesta do Prahy utekla tak rychle, že žáci nestihli dospat ani brzký odjezd. Už v 9 hodin si naši druháci prohlédli budovu Národního divadla, konkrétně tzv. Zítkovu budovu. Prohlídka začala ve sklepě, tedy u základních kamenů, poté se žáci přesunuli do salonků a do hlediště, které bylo pro všechny účastníky asi to …

Zobrazit celý článek


březen 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
25 26 27 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Kdo NEHACKUJE není Čech!

20.12.2018 13:21

Kybernetická bezpečnost patří mezi jedno z ožehavých témat dnešní doby. Kyberprostor je na tom dneska dokonce tak, že je spolu se zemí, vodou, vzduchem a vesmírem označován jako páté bojiště. Ale ruku na srdce – kdo o kybernetické bezpečnosti něco opravdu ví?

Pro zlepšení obecného povědomí o této problematice se letos již potřetí pořádá celostátní „Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti“ – viz. stránky www.kybersoutez.cz. Soutěž je organizačně rozdělena do několika kol. První kolo probíhalo elektronickou formou a mělo osvětový charakter. Smyslem bylo zapojit co možná největší počet středoškoláků. Proč? Aby měli povědomí o tom, že nějaká kybernetická bezpečnost (a hlavně nebezpečnost) existuje. Tato „masovost“ účasti byla naší školou bohatě naplněna – v Ústeckém kraji se zapojilo dohromady 204 žáků, jen z naší školy 103. A nutno říci, že velmi úspěšně – 33 soutěžících postoupilo do druhého kola. To bude mít rovněž elektronickou formu a proběhne v lednu. Soutěžící mají v předstihu k dispozici celou řadu studijních materiálů. A pokud se zadaří, čeká je prezenční celostátní kolo. A kdyby se zadařilo i tam? Inu, mezinárodní klání národních týmů také existuje :-). Asi trochu předbíháme, ale kdo ví. Palce rozhodně budeme držet.

Na soutěž jsou navázány další akce. Pro školy, které do soutěže přihlásily víc než 60 soutěžících, je pořádána zajímavá beseda. Ta se na naší škole uskutečnila ve čtvrtek 20. prosince 2018 před plnou aulou. Přednášet přijel Ing. Miroslav Nečas, PhD z firmy Tovek, která je jedním z partnerů probíhající soutěže. V první fázi přednášky zazněly informace o soutěži a pak následovala odborná část, která se týkala zabezpečení dat a zejména osobních údajů v institucích, které data uchovávají. Součástí byla i praktická ukázka z ekonomické oblasti – co všechno se dá zjistit o firmách a jejich vzájemných vazbách, a to vše pouze z dostupných dat. Stačí jen vědět, jak. Ono Orwellovské „velký bratr tě sleduje“ je možná větší pravda, než si vůbec umíme či chceme připustit.

Na závěr přednášky pan Nečas mluvil o bezpečnostní kauze posledních dní – v čem spočívá bezpečnostní riziko vázat digitální infrastrukturu státu na zařízení jedné firmy (v tomto případě čínské firmy HUAWEI).

Dvě vyučovací hodiny utekly jak voda. Žáci si odnesli mnoho zajímavých informací. Možná je to přiměje trochu jinak uvažovat o bezpečnosti dat. A kdo ví – třeba se někdo v rámci IT profesně na tuto problematiku zaměří. Finančně rozhodně neprohloupí.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu