Střední škola AGC a.s.
08.11.2019

Žákovské družstvo chlapců se 7.listopadu 2019 zúčastnilo okresního finále středních škol okresu Teplice v basketbalu.  Okresního finále se zúčastnila družstva 8 středních škol. Našimi basketbalovými zástupci byli Lukáš Liška, Zdeněk Andrle, Jan Hamet, Radek Kibal, Martin Kosinský, Jan Lasík, Jakub Leder, Zdeněk Maškarinec, Jaroslav Záruba, Lukáš Hloch, Petr Janda, Radek Steinsdorfer a Jan Brezovsk…

Zobrazit celý článek


01.11.2019

Již tradičně žáci oboru Předškolní a mimoškolní pedagogiky uspořádali v rámci projektu 72 hodin "KDO SI HRAJE - TEN SE SMĚJE" zábavně netradiční dopoledne pro MŠ Jaselská Teplice, MŠ Kaštánek Teplice a MŠ Moskevské nám. Teplice.  Dopoledne bylo plné zajímavých her a soutěží, ve kterých děti získaly nové zážitky a vědomosti na téma Příroda a my. Naši žáci si odnesli z projektu praktické zkušenosti,…

Zobrazit celý článek


26.10.2019

V pátek 25. října 2019 se vydali naši žáci a žákyně tříd PP1, PP3 a IT2 na esteticko-výchovnou exkurzi do naší metropole. Paní učitelka Kateřina Barabášová celou akci připravila a škole tím ve Veletržním paláci v Praze umožnila napínavou cestu za poznáním vystavených děl a životního osudu švýcarského malíře a sochaře Alberta Giacomettiho. "Přesunem přes Vltavu jsme se dostali k budově, postavené …

Zobrazit celý článek


listopad 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1

Kdo NEHACKUJE není Čech!

20.12.2018 13:21

Kybernetická bezpečnost patří mezi jedno z ožehavých témat dnešní doby. Kyberprostor je na tom dneska dokonce tak, že je spolu se zemí, vodou, vzduchem a vesmírem označován jako páté bojiště. Ale ruku na srdce – kdo o kybernetické bezpečnosti něco opravdu ví?

Pro zlepšení obecného povědomí o této problematice se letos již potřetí pořádá celostátní „Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti“ – viz. stránky www.kybersoutez.cz. Soutěž je organizačně rozdělena do několika kol. První kolo probíhalo elektronickou formou a mělo osvětový charakter. Smyslem bylo zapojit co možná největší počet středoškoláků. Proč? Aby měli povědomí o tom, že nějaká kybernetická bezpečnost (a hlavně nebezpečnost) existuje. Tato „masovost“ účasti byla naší školou bohatě naplněna – v Ústeckém kraji se zapojilo dohromady 204 žáků, jen z naší školy 103. A nutno říci, že velmi úspěšně – 33 soutěžících postoupilo do druhého kola. To bude mít rovněž elektronickou formu a proběhne v lednu. Soutěžící mají v předstihu k dispozici celou řadu studijních materiálů. A pokud se zadaří, čeká je prezenční celostátní kolo. A kdyby se zadařilo i tam? Inu, mezinárodní klání národních týmů také existuje :-). Asi trochu předbíháme, ale kdo ví. Palce rozhodně budeme držet.

Na soutěž jsou navázány další akce. Pro školy, které do soutěže přihlásily víc než 60 soutěžících, je pořádána zajímavá beseda. Ta se na naší škole uskutečnila ve čtvrtek 20. prosince 2018 před plnou aulou. Přednášet přijel Ing. Miroslav Nečas, PhD z firmy Tovek, která je jedním z partnerů probíhající soutěže. V první fázi přednášky zazněly informace o soutěži a pak následovala odborná část, která se týkala zabezpečení dat a zejména osobních údajů v institucích, které data uchovávají. Součástí byla i praktická ukázka z ekonomické oblasti – co všechno se dá zjistit o firmách a jejich vzájemných vazbách, a to vše pouze z dostupných dat. Stačí jen vědět, jak. Ono Orwellovské „velký bratr tě sleduje“ je možná větší pravda, než si vůbec umíme či chceme připustit.

Na závěr přednášky pan Nečas mluvil o bezpečnostní kauze posledních dní – v čem spočívá bezpečnostní riziko vázat digitální infrastrukturu státu na zařízení jedné firmy (v tomto případě čínské firmy HUAWEI).

Dvě vyučovací hodiny utekly jak voda. Žáci si odnesli mnoho zajímavých informací. Možná je to přiměje trochu jinak uvažovat o bezpečnosti dat. A kdo ví – třeba se někdo v rámci IT profesně na tuto problematiku zaměří. Finančně rozhodně neprohloupí.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu