Střední škola AGC a.s.
20.05.2019

Dne 17. 5. 2019 se žáci prvního ročníku oboru Ekonomika a podnikání zúčastnili projektového dne v rámci výuky Ekonomika a oblasti podnikové činnosti. Žáci se na začátku akce v Informačním středisku Dubí seznámili s historickým rozvojem porcelánové výroby v Dubí a v Krušných horách. Představena byla výroba v jednotlivých porcelánkách Severních a Západních Čech. Při prohlídce dubského výrobního závo…

Zobrazit celý článek


19.05.2019

Již od roku 2012 probíhá celostátní soutěž pro mladé talenty s názvem "Mladý programátor", ve které si mohou změřit své síly žáci základních a středních škol v programování. Soutěží se v několika kategoriích, do kterých patří nástroj pro vizualizované programování Baltík - to pro ty mladší, libovolně zvolený programovací jazyk - pro ty starší a nově i Scratch. Soutěž je určena pro žáky obou stupň…

Zobrazit celý článek


17.04.2019

Napiš správně svůj životopis, vyhraj 5000 Kč a užij si prázdniny s Profesia.cz Pravidla jsou jednoduchá – studenti napíšou životopis a pošlou nám ho k posouzení. Hlavní výhru vyhrát může jen jeden - vítěz vyhraje 5000 Kč. Nejlepší vybrané životopisy ale publikujeme jako vzory na webu Profesia.cz. Soutěž probíhá od 1. 4. 2019 do 20. 6. 2019. 26. 6. 2019 oznámíme autora nejlepšího životopisu, kter…

Zobrazit celý článek


květen 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2

Konference TTnet: „Využívání digitální gramotnosti učitelů ve výuce“

27.11.2018 20:34

Pokrok nelze zastavit a sebevzdělávání je celoživotní úděl lidí, kteří chtějí držet s pokrokem tempo. Ve školství toto platí dvojnásob – proto jsou pořádány pro učitele odborné konference. Jedna z nich, „Využívání digitální gramotnosti učitelů ve výuce“ proběhla ve dnech 22. a 23. listopadu 2018 v Berouně.

Za naši školu se konference zúčastnili z pozice svých funkcí zástupce ředitele Ing. Tomáš Holomek a vedoucí oborové skupiny ICT Ing. Stanislav Jakoubek.

Program konference byl rozdělen celkem do pěti bloků jednání. V každém z nich proběhl referát o některém zajímavém tématu, které hýbe nebo bude hýbat oblastí digitální gramotnosti učitelů. Mezi přednášejícími byli zástupci středních i vysokých škol, zástupci Národního ústavu pro vzdělávání a v neposlední řadě i zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Jaké jsou dojmy z konference?

  • Některé věci, které byly představovány jako relativní novinky, my ve škole běžně používáme. Opravdu nás nepřekvapilo využití školního vzdělávacího portálu – MOODLE plný studijních materiálů je k dispozici našim žákům již pěknou řádku let.
  • Stejně tak využití grafických programů (AutoCAD, ProgeCAD) při výuce.
  • Již rok využíváme 3D tiskárnu.
  • A tak dále, a tak dále … .
  • Co z toho plyne? Naše škola nečeká, až nám o nových trendech někdo „shora“ řekne. Naopak – aktivně je vyhledáváme a implementujeme do výuky. V přístupu k moderním vzdělávacím technologiím se právem řadíme mezi špičku v oboru.
Jaké jsou konkrétní přínosy z konference pro naši školu?
  • Připravuje se rozsáhlá změna Rámcových vzdělávacích programů pro ICT vzdělávání. Změna bude spočívat v přesunu těžiště vzdělávání ICT k práci s informacemi. Doposud je často cílem ICT vzdělávání ovládání nějakého programu. Nově má být toto pouze prostředkem k získávání, vyhodnocování, zpracování atd. informací. Je dobré o těchto plánech vědět a začít se na ně aktivně připravovat.
  • Informace o velmi užitečném webu www.imysleni.cz, na kterém lze mimo jiné stáhnout a používat nově připravované výukové materiály, kupříkladu z oblasti programování, robotizace atd. Tedy z oblastí, kterými se naše škola aktivně zabývá.
  • Naše škola sama sebe vnímá jako velmi aktivní instituci, která rozhodně stojí o to být „v centru dění“ různých projektů a aktivit. Proto jsme se na konferenci dobrovolně přihlásili k pilotnímu ověřování, které se bude týkat autoevaluace v oblasti digitální gramotnosti učitelů i žáků.

Na závěr lze říct, že z konference vzešla celá řada zajímavých podnětů, se kterými budeme aktivně pracovat a začleňovat je do naší práce a výuky. Proč? Protože na špičce oboru jsme a rozhodně se a ní chceme udržet. Našim žákům, stávajícím i budoucím, slibujeme, že pro to uděláme všechno!

Ing. Stanislav Jakoubek

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu