Střední škola AGC a.s.
09.12.2018

Naše škola se vydala cestou směrem k potřebám společnosti AGC. Není to jednoduchý úkol, protože současný trend zvaný průmysl 4.0 míří velmi vysoko. V mnoha provozech se začínají objevovat robotizovaná centra, a to i na takových místech, kde dříve dominovala pouze lidská síla. Pokrok však zastavit nelze. Zavádění robotických technologií, IoT a speciálních metod do výuky je proto nezbytnou součástí …

Zobrazit celý článek


06.12.2018

Císař Akihito, který je představitelem nejstarší vládnoucí dynastie na světě a jediným světovým monarchou s titulem císař, oslaví dne 23. prosince své narozeniny. Tato událost je natolik význačná, že oslavy probíhají i mimo Japonsko. Ve středu 5. prosince 2018 se v Praze pod záštitou japonského velvyslanectví konala v hotelu Hilton tematická slavnostní recepce k Národnímu dni, která je zároveň osl…

Zobrazit celý článek


30.11.2018

Na konci listopadu se sedmdesát žáků naší školy napříč ročníky a obory opakovaně zúčastnilo cizojazyčného - anglického představení v Domě v Kultury v Teplicích. Představení „Jack and Joe“ sklidilo úspěch, žáci porozuměli a všichni se těšíme na další sezónu. Následně proběhla celostátní soutěž „Angličtinář roku“, do které se přihlásilo čtrnáct nejlepších angličtinářů naší školy, kteří se rozhodli …

Zobrazit celý článek


prosinec 2018
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
26 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6

Konference TTnet: „Využívání digitální gramotnosti učitelů ve výuce“

27.11.2018 20:34

Pokrok nelze zastavit a sebevzdělávání je celoživotní úděl lidí, kteří chtějí držet s pokrokem tempo. Ve školství toto platí dvojnásob – proto jsou pořádány pro učitele odborné konference. Jedna z nich, „Využívání digitální gramotnosti učitelů ve výuce“ proběhla ve dnech 22. a 23. listopadu 2018 v Berouně.

Za naši školu se konference zúčastnili z pozice svých funkcí zástupce ředitele Ing. Tomáš Holomek a vedoucí oborové skupiny ICT Ing. Stanislav Jakoubek.

Program konference byl rozdělen celkem do pěti bloků jednání. V každém z nich proběhl referát o některém zajímavém tématu, které hýbe nebo bude hýbat oblastí digitální gramotnosti učitelů. Mezi přednášejícími byli zástupci středních i vysokých škol, zástupci Národního ústavu pro vzdělávání a v neposlední řadě i zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Jaké jsou dojmy z konference?

  • Některé věci, které byly představovány jako relativní novinky, my ve škole běžně používáme. Opravdu nás nepřekvapilo využití školního vzdělávacího portálu – MOODLE plný studijních materiálů je k dispozici našim žákům již pěknou řádku let.
  • Stejně tak využití grafických programů (AutoCAD, ProgeCAD) při výuce.
  • Již rok využíváme 3D tiskárnu.
  • A tak dále, a tak dále … .
  • Co z toho plyne? Naše škola nečeká, až nám o nových trendech někdo „shora“ řekne. Naopak – aktivně je vyhledáváme a implementujeme do výuky. V přístupu k moderním vzdělávacím technologiím se právem řadíme mezi špičku v oboru.
Jaké jsou konkrétní přínosy z konference pro naši školu?
  • Připravuje se rozsáhlá změna Rámcových vzdělávacích programů pro ICT vzdělávání. Změna bude spočívat v přesunu těžiště vzdělávání ICT k práci s informacemi. Doposud je často cílem ICT vzdělávání ovládání nějakého programu. Nově má být toto pouze prostředkem k získávání, vyhodnocování, zpracování atd. informací. Je dobré o těchto plánech vědět a začít se na ně aktivně připravovat.
  • Informace o velmi užitečném webu www.imysleni.cz, na kterém lze mimo jiné stáhnout a používat nově připravované výukové materiály, kupříkladu z oblasti programování, robotizace atd. Tedy z oblastí, kterými se naše škola aktivně zabývá.
  • Naše škola sama sebe vnímá jako velmi aktivní instituci, která rozhodně stojí o to být „v centru dění“ různých projektů a aktivit. Proto jsme se na konferenci dobrovolně přihlásili k pilotnímu ověřování, které se bude týkat autoevaluace v oblasti digitální gramotnosti učitelů i žáků.

Na závěr lze říct, že z konference vzešla celá řada zajímavých podnětů, se kterými budeme aktivně pracovat a začleňovat je do naší práce a výuky. Proč? Protože na špičce oboru jsme a rozhodně se a ní chceme udržet. Našim žákům, stávajícím i budoucím, slibujeme, že pro to uděláme všechno!

Ing. Stanislav Jakoubek

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu