Střední škola AGC a.s.
30.01.2019

Naše škola je známá tím, že se účastní různých projektů. Jedním z nich je projekt Krajského úřadu Ústeckého kraje s názvem IKAP-B (Implementace Krajského Akčního Plánu). V rámci tohoto projektu působí učitel z naší školy, Ing. Stanislav Jakoubek, na pozici "lídr – polytechnika". Součástí projektového týmu jsou tzv. odborné metodické skupiny (OMS) a jedna z nich se týká fyziky. Odborná metodická sk…

Zobrazit celý článek


29.01.2019

V pondělí 28. ledna 2019 se delegace z naší školy ve složení ředitel Ing. Tomáš Holomek, učitelka němčiny Mgr. Michaela Sinčáková a koordinátor mezinárodních vztahů Ing. Stanislav Jakoubek vydala do německého města Görlitz (česky Zhořelec). Na tamním zemském úřadu jsme měli dohodnutou schůzku a paní Dr. Reginou Gellrich, ředitelkou Sächsischen Landesstelle für frühe nachbarsprachige Bildung (Saské…

Zobrazit celý článek


08.01.2019

5. 1. 2019 ... den 1. - zprávy z hor 8:45 hod ... odjezd od školy, cestou nabíráme další účastníky zájezdu. Nálada je výborná - aby taky ne, prodloužené prázdniny za to přece stojí :-), no a tak to má být. 6. 1. 2019 ... den 2. - zprávy z hor Dnes konečně vyrážíme na sjezdovku, sněhu je dost, a tak se moc těšíme! Pan učitel Kolátor poskytuje potřebné informace pro jízdu na vleku a může se vyr…

Zobrazit celý článek


únor 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 1 2 3

Konference TTnet: „Využívání digitální gramotnosti učitelů ve výuce“

27.11.2018 20:34

Pokrok nelze zastavit a sebevzdělávání je celoživotní úděl lidí, kteří chtějí držet s pokrokem tempo. Ve školství toto platí dvojnásob – proto jsou pořádány pro učitele odborné konference. Jedna z nich, „Využívání digitální gramotnosti učitelů ve výuce“ proběhla ve dnech 22. a 23. listopadu 2018 v Berouně.

Za naši školu se konference zúčastnili z pozice svých funkcí zástupce ředitele Ing. Tomáš Holomek a vedoucí oborové skupiny ICT Ing. Stanislav Jakoubek.

Program konference byl rozdělen celkem do pěti bloků jednání. V každém z nich proběhl referát o některém zajímavém tématu, které hýbe nebo bude hýbat oblastí digitální gramotnosti učitelů. Mezi přednášejícími byli zástupci středních i vysokých škol, zástupci Národního ústavu pro vzdělávání a v neposlední řadě i zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Jaké jsou dojmy z konference?

  • Některé věci, které byly představovány jako relativní novinky, my ve škole běžně používáme. Opravdu nás nepřekvapilo využití školního vzdělávacího portálu – MOODLE plný studijních materiálů je k dispozici našim žákům již pěknou řádku let.
  • Stejně tak využití grafických programů (AutoCAD, ProgeCAD) při výuce.
  • Již rok využíváme 3D tiskárnu.
  • A tak dále, a tak dále … .
  • Co z toho plyne? Naše škola nečeká, až nám o nových trendech někdo „shora“ řekne. Naopak – aktivně je vyhledáváme a implementujeme do výuky. V přístupu k moderním vzdělávacím technologiím se právem řadíme mezi špičku v oboru.
Jaké jsou konkrétní přínosy z konference pro naši školu?
  • Připravuje se rozsáhlá změna Rámcových vzdělávacích programů pro ICT vzdělávání. Změna bude spočívat v přesunu těžiště vzdělávání ICT k práci s informacemi. Doposud je často cílem ICT vzdělávání ovládání nějakého programu. Nově má být toto pouze prostředkem k získávání, vyhodnocování, zpracování atd. informací. Je dobré o těchto plánech vědět a začít se na ně aktivně připravovat.
  • Informace o velmi užitečném webu www.imysleni.cz, na kterém lze mimo jiné stáhnout a používat nově připravované výukové materiály, kupříkladu z oblasti programování, robotizace atd. Tedy z oblastí, kterými se naše škola aktivně zabývá.
  • Naše škola sama sebe vnímá jako velmi aktivní instituci, která rozhodně stojí o to být „v centru dění“ různých projektů a aktivit. Proto jsme se na konferenci dobrovolně přihlásili k pilotnímu ověřování, které se bude týkat autoevaluace v oblasti digitální gramotnosti učitelů i žáků.

Na závěr lze říct, že z konference vzešla celá řada zajímavých podnětů, se kterými budeme aktivně pracovat a začleňovat je do naší práce a výuky. Proč? Protože na špičce oboru jsme a rozhodně se a ní chceme udržet. Našim žákům, stávajícím i budoucím, slibujeme, že pro to uděláme všechno!

Ing. Stanislav Jakoubek

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu