Střední škola AGC a.s.
01.07.2019

Ve druhém pololetí školního roku 2018/2019 se opět dveře knihovny stále otevíraly. V zimních měsících byli tradičně nejpočetnějšími návštěvníky žáci  4. ročníků, kteří doháněli četbu k maturitním zkouškám. Na jaře ovšem navštívili naši knihovničku žáci převážně ze 3. ročníků, ale občas se najdou i naši prváci, kteří poctivě čtou a nechtějí si nechávat četbu až na poslední ročník. A tak nepřekvapí…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Dne 26 . 6. 2019 se uskutečnil sportovní den ředitele školy. Hrál se šestkový plážový volejbal u Sportovní haly Teplice. Turnaje se zúčastnilo 10 družstev z jednotlivých tříd a nechybělo ani družstvo složené z učitelů „ ÁMOSÁCI“. I přes vysoké teploty všechna družstva hrála na maximum, a to i díky zázemí, které nám bylo poskytnuto vedením sportovního areálu. Po skončení turnaje byly předány poháry…

Zobrazit celý článek


24.06.2019

páteční dopoledne 21. června patřilo seniorům v jejich domově v Milešově. Právě tam se konala tradiční pouť, na kterou jsme byli pozvání, abychom zde vystoupili. S DD Milešov spolupracujeme již od prosince v rámci projektu Ježíškova vnoučata, kdy jsme tamní seniory obdarovali kuželkami. Počasí přálo, a tak děvčata ze třídy PP2 na nádvoří milešovického zámečku zazpívala několik písní. Vystoupení t…

Zobrazit celý článek


srpen 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1

Krajské kolo Prezentiády 2019 je úspěšně za námi

08.04.2019 21:38

V pondělí 8. dubna 2019 se v budově Gymnázia v Ústí nad Labem konalo krajské kolo již desátého ročníku soutěže Prezentiáda.

O co přesně jde? Pořadatelé vyhlásí témata prezentací. Pro kategorii středních škol byla vybrána tato: „Život není fér“ a „Ta dnešní mládež“. Soutěž má několik kol. První kolo je kolo nominační. Soutěžní týmy připraví prezentace na jedno ze zvolených témat, které odešlou elektronicky ke zhodnocení odborné porotě. Hodnotící kritéria jsou:

  • Grafické zpracování prezentace (tvoří 60 % hodnocení)
  • Zpracování zvoleného tématu (tvoří zbylých 40 % hodnocení).

Následuje krajské kolo. Do něj postupuje maximálně 13 nejlépe hodnocených prezentací. V krajském kole již „jde do tuhého“. Probíhá totiž prezenčně – je nutné před náročnou porotou a publikem s prezentací vystoupit. A věřte mi, pokud někdo není zvyklý alespoň občas se postavit před publikum a něco smysluplného povídat, je to úkol náročný. Hodnotící kritéria jsou komplexnější, než v nominačním kole. Pro představu:

  • Verbální a nonverbální projev (tvoří 30 % hodnocení)
  • Vizuální zpracování prezentace (25 %)
  • Zpracování zvoleného tématu (20 %)
  • Týmová spolupráce (10 %)
  • Schopnost reakce na dotazy poroty (10 %)
  • Schopnost improvizace (5 %)

Pro informaci – vítězové krajských kol se sejdou na takzvaném grandfinále, které se uskuteční koncem dubna v Brně.

Z naší školy jsme do soutěžního klání vyslali dva soutěžní týmy, oba ze třídy IT3 – tým Vyvalení (Jiří Huptys a Tomáš Jasukevič) a tým VV-IT (Václav Michal). Oba týmy si pro své prezentace zvolily téma Ta dnešní mládež. První dobrá zpráva je, že obě prezentace byly ynatolik kvalitní, že byly oba týmy pozvány do krajského kola.

Tým Vyvalení měl svoji prezentaci postavenou na myšlence tzv. syndromu dospělosti, který postihuje především mládež okolo věku 15 – 16 let. Oba soutěžící po své prezentaci velmi rozumně reagovali na položené dotazy. Tým VV-IT, tedy Václav Michal, podpořil svoji prezentaci o sociopatologickém chování určité části mládeže expresivním vystoupením, kterým, jako snad jediný, vyvolal následnou debatu. Místy pochvalnou, místy ne, ale to je úděl prezentací, které obsahují vlastní názory.

V celkovém hodnocení se tým Vyvalení umístil na pátém místě, tým VV-IT na šestém. Je to krásné umístění, když uvážíme, že bodové rozdíly mezi týmy byly minimální. A pak záleží na tom, jak které vystoupení zrovna sedne porotcům. Tak to v těchto soutěžích bývá a je to správné.

Na závěr zbývá jen poděkování všem našim soutěžícím za vzornou reprezentaci naší školy na krajské úrovni.

Fotogalerie:

Vyvalení VV-IT

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu