Střední škola AGC a.s.
24.02.2020

Dne 20. února 2020 se žákyně tříd PP2 a PP3 zúčastnily divadelního představení Princezna ze mlejna v Krušnohorském divadle v Teplicích. Šlo o dramatizaci pohádky, ve které Jindřich našel v Elišce tu pravou princeznu svého srdce. Cílem této kulturní akce bylo seznámení děvčat s divadelním podáním pohádky, které mohou využít v jejich budoucích povoláních, souvisejících s jejich oborem předškolní a m…

Zobrazit celý článek


14.02.2020

Dne 12. 2. 2020 se žáci tříd MN4 a MN3 zúčastnili exkurze do ČNB v Praze pod vedením Ing. M. Šimůnkové a Ing. M. Rajchertové. Žáci byli seznámeni formou dokumentárních filmů s historií vzniku a fungováním ČNB, její funkcí a vznikem a významem peněz. Poté jsme byli uvedeni do původního trezoru ČNB, kde nás průvodkyně informovala o vystavených exponátech. Ihned v čele je vystavena obří mince k 100. …

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Střední škola AGC a.s., jako součást skupiny AGC, se v pátek 7. února 2020 zúčastnila Japonského národního dne v hotelu Hilton Praha, pořádaného velvyslancem Japonska u příležitosti narozenin Jeho veličenstva císaře. Této události se zúčastnila řada hostů z řad představitelů vlády České republiky, Parlamentu České republiky, zástupců ministerstev, ekonomických a kulturních osobností. Součástí rec…

Zobrazit celý článek


červen 2020
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5

Krajské kolo Prezentiády 2019 je úspěšně za námi

08.04.2019 20:19

V pondělí 8. dubna 2019 se v budově Gymnázia v Ústí nad Labem konalo krajské kolo již desátého ročníku soutěže Prezentiáda.

O co přesně jde? Pořadatelé vyhlásí témata prezentací. Pro kategorii středních škol byla vybrána tato: „Život není fér“ a „Ta dnešní mládež“. Soutěž má několik kol. První kolo je kolo nominační. Soutěžní týmy připraví prezentace na jedno ze zvolených témat, které odešlou elektronicky ke zhodnocení odborné porotě. Hodnotící kritéria jsou:

  • Grafické zpracování prezentace (tvoří 60 % hodnocení)
  • Zpracování zvoleného tématu (tvoří zbylých 40 % hodnocení).

Následuje krajské kolo. Do něj postupuje maximálně 13 nejlépe hodnocených prezentací. V krajském kole již „jde do tuhého“. Probíhá totiž prezenčně – je nutné před náročnou porotou a publikem s prezentací vystoupit. A věřte mi, pokud někdo není zvyklý alespoň občas se postavit před publikum a něco smysluplného povídat, je to úkol náročný. Hodnotící kritéria jsou komplexnější, než v nominačním kole. Pro představu:

  • Verbální a nonverbální projev (tvoří 30 % hodnocení)
  • Vizuální zpracování prezentace (25 %)
  • Zpracování zvoleného tématu (20 %)
  • Týmová spolupráce (10 %)
  • Schopnost reakce na dotazy poroty (10 %)
  • Schopnost improvizace (5 %)

Pro informaci – vítězové krajských kol se sejdou na takzvaném grandfinále, které se uskuteční koncem dubna v Brně.

Z naší školy jsme do soutěžního klání vyslali dva soutěžní týmy, oba ze třídy IT3 – tým Vyvalení (Jiří Huptys a Tomáš Jasukevič) a tým VV-IT (Václav Michal). Oba týmy si pro své prezentace zvolily téma Ta dnešní mládež. První dobrá zpráva je, že obě prezentace byly ynatolik kvalitní, že byly oba týmy pozvány do krajského kola.

Tým Vyvalení měl svoji prezentaci postavenou na myšlence tzv. syndromu dospělosti, který postihuje především mládež okolo věku 15 – 16 let. Oba soutěžící po své prezentaci velmi rozumně reagovali na položené dotazy. Tým VV-IT, tedy Václav Michal, podpořil svoji prezentaci o sociopatologickém chování určité části mládeže expresivním vystoupením, kterým, jako snad jediný, vyvolal následnou debatu. Místy pochvalnou, místy ne, ale to je úděl prezentací, které obsahují vlastní názory.

V celkovém hodnocení se tým Vyvalení umístil na pátém místě, tým VV-IT na šestém. Je to krásné umístění, když uvážíme, že bodové rozdíly mezi týmy byly minimální. A pak záleží na tom, jak které vystoupení zrovna sedne porotcům. Tak to v těchto soutěžích bývá a je to správné.

Na závěr zbývá jen poděkování všem našim soutěžícím za vzornou reprezentaci naší školy na krajské úrovni.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu