Střední škola AGC a.s.
17.04.2019

Napiš správně svůj životopis, vyhraj 5000 Kč a užij si prázdniny s Profesia.cz Pravidla jsou jednoduchá – studenti napíšou životopis a pošlou nám ho k posouzení. Hlavní výhru vyhrát může jen jeden - vítěz vyhraje 5000 Kč. Nejlepší vybrané životopisy ale publikujeme jako vzory na webu Profesia.cz. Soutěž probíhá od 1. 4. 2019 do 20. 6. 2019. 26. 6. 2019 oznámíme autora nejlepšího životopisu, kter…

Zobrazit celý článek


17.04.2019

V úterý 16. dubna 2019 se v tělocvičně naší školy konalo okresní kolo soutěže Krajská odysea v robotice. Soutěž pořádá Ústecký kraj v rámci projektu Cílená podpora škol při naplňování KAP 1 (IKAP B), jehož se naše škola účastní. Projekt je zaměřen na podporu gramotností a polytechnického vzdělávání. Soutěžily 4 smíšené týmy po 4 soutěžících – vždy dva žáci ze základních škol a dva žáci ze střední…

Zobrazit celý článek


14.04.2019

Škola AGC posiluje technické obory: Získala prvního průmyslového robota Teplice, 12. dubna 2019 - Firmy v regionu potřebují stále více techniků. Na to reagují i školy, které posilují nebo obnovují technické obory. Jednou ze škol, které se rozhodly jít touto cestou, je i Střední škola AGC. Ta dnes představila nového průmyslového robota, kterého se budou studenti učit ovládat. Robota škole poskytla…

Zobrazit celý článek


duben 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5

Krajské kolo Prezentiády 2019 je úspěšně za námi

08.04.2019 21:38

V pondělí 8. dubna 2019 se v budově Gymnázia v Ústí nad Labem konalo krajské kolo již desátého ročníku soutěže Prezentiáda.

O co přesně jde? Pořadatelé vyhlásí témata prezentací. Pro kategorii středních škol byla vybrána tato: „Život není fér“ a „Ta dnešní mládež“. Soutěž má několik kol. První kolo je kolo nominační. Soutěžní týmy připraví prezentace na jedno ze zvolených témat, které odešlou elektronicky ke zhodnocení odborné porotě. Hodnotící kritéria jsou:

  • Grafické zpracování prezentace (tvoří 60 % hodnocení)
  • Zpracování zvoleného tématu (tvoří zbylých 40 % hodnocení).

Následuje krajské kolo. Do něj postupuje maximálně 13 nejlépe hodnocených prezentací. V krajském kole již „jde do tuhého“. Probíhá totiž prezenčně – je nutné před náročnou porotou a publikem s prezentací vystoupit. A věřte mi, pokud někdo není zvyklý alespoň občas se postavit před publikum a něco smysluplného povídat, je to úkol náročný. Hodnotící kritéria jsou komplexnější, než v nominačním kole. Pro představu:

  • Verbální a nonverbální projev (tvoří 30 % hodnocení)
  • Vizuální zpracování prezentace (25 %)
  • Zpracování zvoleného tématu (20 %)
  • Týmová spolupráce (10 %)
  • Schopnost reakce na dotazy poroty (10 %)
  • Schopnost improvizace (5 %)

Pro informaci – vítězové krajských kol se sejdou na takzvaném grandfinále, které se uskuteční koncem dubna v Brně.

Z naší školy jsme do soutěžního klání vyslali dva soutěžní týmy, oba ze třídy IT3 – tým Vyvalení (Jiří Huptys a Tomáš Jasukevič) a tým VV-IT (Václav Michal). Oba týmy si pro své prezentace zvolily téma Ta dnešní mládež. První dobrá zpráva je, že obě prezentace byly ynatolik kvalitní, že byly oba týmy pozvány do krajského kola.

Tým Vyvalení měl svoji prezentaci postavenou na myšlence tzv. syndromu dospělosti, který postihuje především mládež okolo věku 15 – 16 let. Oba soutěžící po své prezentaci velmi rozumně reagovali na položené dotazy. Tým VV-IT, tedy Václav Michal, podpořil svoji prezentaci o sociopatologickém chování určité části mládeže expresivním vystoupením, kterým, jako snad jediný, vyvolal následnou debatu. Místy pochvalnou, místy ne, ale to je úděl prezentací, které obsahují vlastní názory.

V celkovém hodnocení se tým Vyvalení umístil na pátém místě, tým VV-IT na šestém. Je to krásné umístění, když uvážíme, že bodové rozdíly mezi týmy byly minimální. A pak záleží na tom, jak které vystoupení zrovna sedne porotcům. Tak to v těchto soutěžích bývá a je to správné.

Na závěr zbývá jen poděkování všem našim soutěžícím za vzornou reprezentaci naší školy na krajské úrovni.

Fotogalerie:

Vyvalení VV-IT

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu