Střední škola AGC a.s.
12.09.2019

Teplice, 12. září 2019 – Další krok k posílení pozice technické školy udělala Střední škola AGC v Teplicích. Ve svém areálu v Řetenicích dnes otevřela zcela novou učebnu na výuku elektrotechniky, elektroniky a robotiky. V učebně si až 27 studentů může vyzkoušet práci s robotickými rameny, měřicí technikou nebo laboratorními přístroji. Budou moci také programovat ve speciálním programovacím prostře…

Zobrazit celý článek


11.09.2019

Ve středu 4. 9. se všichni žáci prvních ročníků vydali společně na adaptační pobyt. Už na nádraží počasí slibovalo, že se „výlet“ vydaří. Sluníčko a modré nebe nás doprovázely až do rekreačního a sportovního střediska v Doksech. Rozdělili jsme si klíče od chatek, ubytovali se a už se těšili na oběd. Potom nás čekaly společenské hry a seznamovací aktivity pod dohledem vyučujících. Užili jsme spou…

Zobrazit celý článek


09.09.2019

V pondělí 9. září rozzářily naší školu a ulice města Teplice Světlušky. Do této charitativní akce se naše škola zapojila po delším čase. Celou akci si vzali pod svá křídla žáci a žákyně ze 3. ročníků a vyrazili do ulic. I přes deštivé počasí se jim podařilo vybrat nemalou částku. Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se roz…

Zobrazit celý článek


září 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
26 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6

Naše mateřinky do Německa

29.01.2019 09:05

V pondělí 28. ledna 2019 se delegace z naší školy ve složení ředitel Ing. Tomáš Holomek, učitelka němčiny Mgr. Michaela Sinčáková a koordinátor mezinárodních vztahů Ing. Stanislav Jakoubek vydala do německého města Görlitz (česky Zhořelec). Na tamním zemském úřadu jsme měli dohodnutou schůzku a paní Dr. Reginou Gellrich, ředitelkou Sächsischen Landesstelle für frühe nachbarsprachige Bildung (Saské zemské pracoviště pro rané vzdělávání sousedních jazyků). Jak píší na svém webu (https://www.nachbarsprachen-sachsen.eu/cz/index.html): "Možnost prožít a naučit se cizí jazyk hravou formou v každodenním životě už od malička je velikým plusem pro budoucnost našich dětí. Sasko-polsko-české příhraničí tu nabízí nejlepší předpoklady, které je třeba využít". Co bylo cílem naší návštěvy? Především zjistit možnosti zahraničních stáží pro naše žákyně oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika.

Na zemském úřadu nás čekalo milé přivítání a po něm dvě hodiny intenzivního jednání, během něhož jsme si vzájemně vyjasnili možnosti, potřeby a cíle. Diskutovali jsme o možných komplikacích, srovnali situaci v obou zemích, potřeby a požadavky pro výkon práce a praxe v předškolních zařízeních v Německu.

Jaké plynou z naší návštěvy závěry? Naštěstí dobré :-). Již jsme obdrželi mimo jiné seznam školek v Německu, kde působí česky mluvící učitelky. S tímto seznamem budeme intenzivně pracovat s cílem zařídit stáž pro naše žákyně. Což je z principu běh na delší trať. Ale ze setkání vzešla i bližší akce – na naši školu přijedou zástupci z Německa, kteří formou besedy vysvětlí našim žákyním, jaké jsou možnosti nastartovat svoji profesní dráhu pedagoga v předškolním zařízení v Německu. Tato akce se s největší pravděpodobností uskuteční v týdnu po jarních prázdninách a myslím, že opravdu půjde o "takové milé povídání v doprovodu nějaké té prezentace".

Ing. Stanislav Jakoubek

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu