Střední škola AGC a.s.
24.02.2020

Dne 20. února 2020 se žákyně tříd PP2 a PP3 zúčastnily divadelního představení Princezna ze mlejna v Krušnohorském divadle v Teplicích. Šlo o dramatizaci pohádky, ve které Jindřich našel v Elišce tu pravou princeznu svého srdce. Cílem této kulturní akce bylo seznámení děvčat s divadelním podáním pohádky, které mohou využít v jejich budoucích povoláních, souvisejících s jejich oborem předškolní a m…

Zobrazit celý článek


14.02.2020

Dne 12. 2. 2020 se žáci tříd MN4 a MN3 zúčastnili exkurze do ČNB v Praze pod vedením Ing. M. Šimůnkové a Ing. M. Rajchertové. Žáci byli seznámeni formou dokumentárních filmů s historií vzniku a fungováním ČNB, její funkcí a vznikem a významem peněz. Poté jsme byli uvedeni do původního trezoru ČNB, kde nás průvodkyně informovala o vystavených exponátech. Ihned v čele je vystavena obří mince k 100. …

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Střední škola AGC a.s., jako součást skupiny AGC, se v pátek 7. února 2020 zúčastnila Japonského národního dne v hotelu Hilton Praha, pořádaného velvyslancem Japonska u příležitosti narozenin Jeho veličenstva císaře. Této události se zúčastnila řada hostů z řad představitelů vlády České republiky, Parlamentu České republiky, zástupců ministerstev, ekonomických a kulturních osobností. Součástí rec…

Zobrazit celý článek


únor 2020
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
27 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 1

Naše mateřinky do Německa

29.01.2019 09:05

V pondělí 28. ledna 2019 se delegace z naší školy ve složení ředitel Ing. Tomáš Holomek, učitelka němčiny Mgr. Michaela Sinčáková a koordinátor mezinárodních vztahů Ing. Stanislav Jakoubek vydala do německého města Görlitz (česky Zhořelec). Na tamním zemském úřadu jsme měli dohodnutou schůzku a paní Dr. Reginou Gellrich, ředitelkou Sächsischen Landesstelle für frühe nachbarsprachige Bildung (Saské zemské pracoviště pro rané vzdělávání sousedních jazyků). Jak píší na svém webu (https://www.nachbarsprachen-sachsen.eu/cz/index.html): "Možnost prožít a naučit se cizí jazyk hravou formou v každodenním životě už od malička je velikým plusem pro budoucnost našich dětí. Sasko-polsko-české příhraničí tu nabízí nejlepší předpoklady, které je třeba využít". Co bylo cílem naší návštěvy? Především zjistit možnosti zahraničních stáží pro naše žákyně oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika.

Na zemském úřadu nás čekalo milé přivítání a po něm dvě hodiny intenzivního jednání, během něhož jsme si vzájemně vyjasnili možnosti, potřeby a cíle. Diskutovali jsme o možných komplikacích, srovnali situaci v obou zemích, potřeby a požadavky pro výkon práce a praxe v předškolních zařízeních v Německu.

Jaké plynou z naší návštěvy závěry? Naštěstí dobré :-). Již jsme obdrželi mimo jiné seznam školek v Německu, kde působí česky mluvící učitelky. S tímto seznamem budeme intenzivně pracovat s cílem zařídit stáž pro naše žákyně. Což je z principu běh na delší trať. Ale ze setkání vzešla i bližší akce – na naši školu přijedou zástupci z Německa, kteří formou besedy vysvětlí našim žákyním, jaké jsou možnosti nastartovat svoji profesní dráhu pedagoga v předškolním zařízení v Německu. Tato akce se s největší pravděpodobností uskuteční v týdnu po jarních prázdninách a myslím, že opravdu půjde o "takové milé povídání v doprovodu nějaké té prezentace".

Ing. Stanislav Jakoubek

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu