Střední škola AGC a.s.
01.07.2019

Ve druhém pololetí školního roku 2018/2019 se opět dveře knihovny stále otevíraly. V zimních měsících byli tradičně nejpočetnějšími návštěvníky žáci  4. ročníků, kteří doháněli četbu k maturitním zkouškám. Na jaře ovšem navštívili naši knihovničku žáci převážně ze 3. ročníků, ale občas se najdou i naši prváci, kteří poctivě čtou a nechtějí si nechávat četbu až na poslední ročník. A tak nepřekvapí…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Dne 26 . 6. 2019 se uskutečnil sportovní den ředitele školy. Hrál se šestkový plážový volejbal u Sportovní haly Teplice. Turnaje se zúčastnilo 10 družstev z jednotlivých tříd a nechybělo ani družstvo složené z učitelů „ ÁMOSÁCI“. I přes vysoké teploty všechna družstva hrála na maximum, a to i díky zázemí, které nám bylo poskytnuto vedením sportovního areálu. Po skončení turnaje byly předány poháry…

Zobrazit celý článek


24.06.2019

páteční dopoledne 21. června patřilo seniorům v jejich domově v Milešově. Právě tam se konala tradiční pouť, na kterou jsme byli pozvání, abychom zde vystoupili. S DD Milešov spolupracujeme již od prosince v rámci projektu Ježíškova vnoučata, kdy jsme tamní seniory obdarovali kuželkami. Počasí přálo, a tak děvčata ze třídy PP2 na nádvoří milešovického zámečku zazpívala několik písní. Vystoupení t…

Zobrazit celý článek


červenec 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4

Naše mateřinky do Německa

29.01.2019 09:05

V pondělí 28. ledna 2019 se delegace z naší školy ve složení ředitel Ing. Tomáš Holomek, učitelka němčiny Mgr. Michaela Sinčáková a koordinátor mezinárodních vztahů Ing. Stanislav Jakoubek vydala do německého města Görlitz (česky Zhořelec). Na tamním zemském úřadu jsme měli dohodnutou schůzku a paní Dr. Reginou Gellrich, ředitelkou Sächsischen Landesstelle für frühe nachbarsprachige Bildung (Saské zemské pracoviště pro rané vzdělávání sousedních jazyků). Jak píší na svém webu (https://www.nachbarsprachen-sachsen.eu/cz/index.html): "Možnost prožít a naučit se cizí jazyk hravou formou v každodenním životě už od malička je velikým plusem pro budoucnost našich dětí. Sasko-polsko-české příhraničí tu nabízí nejlepší předpoklady, které je třeba využít". Co bylo cílem naší návštěvy? Především zjistit možnosti zahraničních stáží pro naše žákyně oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika.

Na zemském úřadu nás čekalo milé přivítání a po něm dvě hodiny intenzivního jednání, během něhož jsme si vzájemně vyjasnili možnosti, potřeby a cíle. Diskutovali jsme o možných komplikacích, srovnali situaci v obou zemích, potřeby a požadavky pro výkon práce a praxe v předškolních zařízeních v Německu.

Jaké plynou z naší návštěvy závěry? Naštěstí dobré :-). Již jsme obdrželi mimo jiné seznam školek v Německu, kde působí česky mluvící učitelky. S tímto seznamem budeme intenzivně pracovat s cílem zařídit stáž pro naše žákyně. Což je z principu běh na delší trať. Ale ze setkání vzešla i bližší akce – na naši školu přijedou zástupci z Německa, kteří formou besedy vysvětlí našim žákyním, jaké jsou možnosti nastartovat svoji profesní dráhu pedagoga v předškolním zařízení v Německu. Tato akce se s největší pravděpodobností uskuteční v týdnu po jarních prázdninách a myslím, že opravdu půjde o "takové milé povídání v doprovodu nějaké té prezentace".

Ing. Stanislav Jakoubek

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu