Střední škola AGC a.s.
30.01.2019

Naše škola je známá tím, že se účastní různých projektů. Jedním z nich je projekt Krajského úřadu Ústeckého kraje s názvem IKAP-B (Implementace Krajského Akčního Plánu). V rámci tohoto projektu působí učitel z naší školy, Ing. Stanislav Jakoubek, na pozici "lídr – polytechnika". Součástí projektového týmu jsou tzv. odborné metodické skupiny (OMS) a jedna z nich se týká fyziky. Odborná metodická sk…

Zobrazit celý článek


29.01.2019

V pondělí 28. ledna 2019 se delegace z naší školy ve složení ředitel Ing. Tomáš Holomek, učitelka němčiny Mgr. Michaela Sinčáková a koordinátor mezinárodních vztahů Ing. Stanislav Jakoubek vydala do německého města Görlitz (česky Zhořelec). Na tamním zemském úřadu jsme měli dohodnutou schůzku a paní Dr. Reginou Gellrich, ředitelkou Sächsischen Landesstelle für frühe nachbarsprachige Bildung (Saské…

Zobrazit celý článek


08.01.2019

5. 1. 2019 ... den 1. - zprávy z hor 8:45 hod ... odjezd od školy, cestou nabíráme další účastníky zájezdu. Nálada je výborná - aby taky ne, prodloužené prázdniny za to přece stojí :-), no a tak to má být. 6. 1. 2019 ... den 2. - zprávy z hor Dnes konečně vyrážíme na sjezdovku, sněhu je dost, a tak se moc těšíme! Pan učitel Kolátor poskytuje potřebné informace pro jízdu na vleku a může se vyr…

Zobrazit celý článek


únor 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 1 2 3

Naše mateřinky do Německa

29.01.2019 09:05

V pondělí 28. ledna 2019 se delegace z naší školy ve složení ředitel Ing. Tomáš Holomek, učitelka němčiny Mgr. Michaela Sinčáková a koordinátor mezinárodních vztahů Ing. Stanislav Jakoubek vydala do německého města Görlitz (česky Zhořelec). Na tamním zemském úřadu jsme měli dohodnutou schůzku a paní Dr. Reginou Gellrich, ředitelkou Sächsischen Landesstelle für frühe nachbarsprachige Bildung (Saské zemské pracoviště pro rané vzdělávání sousedních jazyků). Jak píší na svém webu (https://www.nachbarsprachen-sachsen.eu/cz/index.html): "Možnost prožít a naučit se cizí jazyk hravou formou v každodenním životě už od malička je velikým plusem pro budoucnost našich dětí. Sasko-polsko-české příhraničí tu nabízí nejlepší předpoklady, které je třeba využít". Co bylo cílem naší návštěvy? Především zjistit možnosti zahraničních stáží pro naše žákyně oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika.

Na zemském úřadu nás čekalo milé přivítání a po něm dvě hodiny intenzivního jednání, během něhož jsme si vzájemně vyjasnili možnosti, potřeby a cíle. Diskutovali jsme o možných komplikacích, srovnali situaci v obou zemích, potřeby a požadavky pro výkon práce a praxe v předškolních zařízeních v Německu.

Jaké plynou z naší návštěvy závěry? Naštěstí dobré :-). Již jsme obdrželi mimo jiné seznam školek v Německu, kde působí česky mluvící učitelky. S tímto seznamem budeme intenzivně pracovat s cílem zařídit stáž pro naše žákyně. Což je z principu běh na delší trať. Ale ze setkání vzešla i bližší akce – na naši školu přijedou zástupci z Německa, kteří formou besedy vysvětlí našim žákyním, jaké jsou možnosti nastartovat svoji profesní dráhu pedagoga v předškolním zařízení v Německu. Tato akce se s největší pravděpodobností uskuteční v týdnu po jarních prázdninách a myslím, že opravdu půjde o "takové milé povídání v doprovodu nějaké té prezentace".

Ing. Stanislav Jakoubek

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu