Střední škola AGC a.s.
17.04.2019

Napiš správně svůj životopis, vyhraj 5000 Kč a užij si prázdniny s Profesia.cz Pravidla jsou jednoduchá – studenti napíšou životopis a pošlou nám ho k posouzení. Hlavní výhru vyhrát může jen jeden - vítěz vyhraje 5000 Kč. Nejlepší vybrané životopisy ale publikujeme jako vzory na webu Profesia.cz. Soutěž probíhá od 1. 4. 2019 do 20. 6. 2019. 26. 6. 2019 oznámíme autora nejlepšího životopisu, kter…

Zobrazit celý článek


17.04.2019

V úterý 16. dubna 2019 se v tělocvičně naší školy konalo okresní kolo soutěže Krajská odysea v robotice. Soutěž pořádá Ústecký kraj v rámci projektu Cílená podpora škol při naplňování KAP 1 (IKAP B), jehož se naše škola účastní. Projekt je zaměřen na podporu gramotností a polytechnického vzdělávání. Soutěžily 4 smíšené týmy po 4 soutěžících – vždy dva žáci ze základních škol a dva žáci ze střední…

Zobrazit celý článek


14.04.2019

Škola AGC posiluje technické obory: Získala prvního průmyslového robota Teplice, 12. dubna 2019 - Firmy v regionu potřebují stále více techniků. Na to reagují i školy, které posilují nebo obnovují technické obory. Jednou ze škol, které se rozhodly jít touto cestou, je i Střední škola AGC. Ta dnes představila nového průmyslového robota, kterého se budou studenti učit ovládat. Robota škole poskytla…

Zobrazit celý článek


duben 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5

Naše mateřinky do Německa

29.01.2019 09:05

V pondělí 28. ledna 2019 se delegace z naší školy ve složení ředitel Ing. Tomáš Holomek, učitelka němčiny Mgr. Michaela Sinčáková a koordinátor mezinárodních vztahů Ing. Stanislav Jakoubek vydala do německého města Görlitz (česky Zhořelec). Na tamním zemském úřadu jsme měli dohodnutou schůzku a paní Dr. Reginou Gellrich, ředitelkou Sächsischen Landesstelle für frühe nachbarsprachige Bildung (Saské zemské pracoviště pro rané vzdělávání sousedních jazyků). Jak píší na svém webu (https://www.nachbarsprachen-sachsen.eu/cz/index.html): "Možnost prožít a naučit se cizí jazyk hravou formou v každodenním životě už od malička je velikým plusem pro budoucnost našich dětí. Sasko-polsko-české příhraničí tu nabízí nejlepší předpoklady, které je třeba využít". Co bylo cílem naší návštěvy? Především zjistit možnosti zahraničních stáží pro naše žákyně oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika.

Na zemském úřadu nás čekalo milé přivítání a po něm dvě hodiny intenzivního jednání, během něhož jsme si vzájemně vyjasnili možnosti, potřeby a cíle. Diskutovali jsme o možných komplikacích, srovnali situaci v obou zemích, potřeby a požadavky pro výkon práce a praxe v předškolních zařízeních v Německu.

Jaké plynou z naší návštěvy závěry? Naštěstí dobré :-). Již jsme obdrželi mimo jiné seznam školek v Německu, kde působí česky mluvící učitelky. S tímto seznamem budeme intenzivně pracovat s cílem zařídit stáž pro naše žákyně. Což je z principu běh na delší trať. Ale ze setkání vzešla i bližší akce – na naši školu přijedou zástupci z Německa, kteří formou besedy vysvětlí našim žákyním, jaké jsou možnosti nastartovat svoji profesní dráhu pedagoga v předškolním zařízení v Německu. Tato akce se s největší pravděpodobností uskuteční v týdnu po jarních prázdninách a myslím, že opravdu půjde o "takové milé povídání v doprovodu nějaké té prezentace".

Ing. Stanislav Jakoubek

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu