Střední škola AGC a.s.
24.02.2020

Dne 20. února 2020 se žákyně tříd PP2 a PP3 zúčastnily divadelního představení Princezna ze mlejna v Krušnohorském divadle v Teplicích. Šlo o dramatizaci pohádky, ve které Jindřich našel v Elišce tu pravou princeznu svého srdce. Cílem této kulturní akce bylo seznámení děvčat s divadelním podáním pohádky, které mohou využít v jejich budoucích povoláních, souvisejících s jejich oborem předškolní a m…

Zobrazit celý článek


14.02.2020

Dne 12. 2. 2020 se žáci tříd MN4 a MN3 zúčastnili exkurze do ČNB v Praze pod vedením Ing. M. Šimůnkové a Ing. M. Rajchertové. Žáci byli seznámeni formou dokumentárních filmů s historií vzniku a fungováním ČNB, její funkcí a vznikem a významem peněz. Poté jsme byli uvedeni do původního trezoru ČNB, kde nás průvodkyně informovala o vystavených exponátech. Ihned v čele je vystavena obří mince k 100. …

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Střední škola AGC a.s., jako součást skupiny AGC, se v pátek 7. února 2020 zúčastnila Japonského národního dne v hotelu Hilton Praha, pořádaného velvyslancem Japonska u příležitosti narozenin Jeho veličenstva císaře. Této události se zúčastnila řada hostů z řad představitelů vlády České republiky, Parlamentu České republiky, zástupců ministerstev, ekonomických a kulturních osobností. Součástí rec…

Zobrazit celý článek


červenec 2020
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2

Naši ajťáci aktivně na akci Programujeme internet věcí 2019

14.10.2019 18:48

Evropský projekt CodeWeek, česky Evropský týden programování, je iniciativa, jejímž cílem je zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku. Naučit se programovat nám pomáhá chápat rychle se měnící svět kolem nás, lépe rozumět tomu, jak fungují technologie, rozvíjet dovednosti a schopnosti potřebné ke zkoumání nových myšlenek a inovovat.

Do iniciativy je zapojena celá řada škol. Jednak jako pořadatelé akcí, jednak jako účastníci pořádaných akcí. Mezi pořadatele patří mimo jiné i Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty UJEP v Ústí nad Labem. Protože se pyšníme titulem Fakultní škola PřF UJEP, je pro nás velmi důležité se k akcím pořádaným touto významnou vzdělávací institucí připojovat.

Akce, ke které jsme se jako účastníci přihlásili, proběhla pod názvem Programujeme internet věcí 2019. Dle oficiálních informací: „Akce je určená pro studenty střední školy a žáky deváté třídy základní školy. V rámci akce si studenti budou moci vyzkoušet programování hardwaru (Arduino). Ve dvou po sobě jdoucích lekcích se účastník seznámí s teoretickými základy programování a poté je bude moci prakticky využít při práci s hardwarem Arduino. Výuku lekcí zajišťují studenti vyšších ročníků katedry informatiky PřF UJEP za dozoru akademiků katedry.“

Z naší školy se akce zúčastnila za doprovodu učitele Stanislav Jakoubka drtivá většina žáků třídy IT1 a dva vybraní žáci třídy IT2 (pro které byla akce zvolena jako podpůrná pro úspěšné působení v soutěži Technowizz). Po příjezdu na Katedru informatiky se žáků ujali univerzitní studenti informatiky vyšších ročníků. Žáci byli rozděleni do dvou paralelních skupin a odvedeni do vybavených laboratoří. Následovalo pár hodin pilné práce. Nejprve byli účastníci seznámeni se stručnou teorií internetu věcí (IoTInternet of Things), s možnostmi nejběžnějších programovatelných platforem na bázi Arduino a Raspberry pi. A poté následovala praktická ukázka. Jednak žáci vždy ve dvojicích pomocí procesoru Arduino, nepájeného pole, vodičů, LED diod, rezistorů a dalších součástek provedli fyzické zapojení simulace semaforu s tlačítkem pro chodce. To samo o sobě by bylo téměř k ničemu, kdyby nenásledovala další část – naprogramování řídící aplikace. To vše pod odborným vedením studentů katedry.

Akci lze považovat za velmi cennou – žáci si prakticky osahali základy IoT. Dále viděli, že cesty moderních informačních technologií se ubírají spojením „drátařiny“ a programování a že bez základů elektroniky se v dnešním světě IT dá těžko existovat a rozvíjet se. Tento signál je pro naše začínající ajťáky velmi důležitý. Jako škola vnímáme důležitost takových akcí. Žákům se otevírá možnost nahlédnout na IT lehce za rámec klasické výuky. A v neposlední řadě je třeba říct, že účastí na takových akcích naše Střední škola AGC aktivně naplňuje tzv. Školní akční plán (ŠAP) v oblasti rozvoje polytechnického vzdělávání.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu