Střední škola AGC a.s.
25.11.2019

Dne 22. listopadu 2019 se družstvo našich chlapců ve složení Daniel Fabián, Zdeněk Andrle, Stanislav Čáp, Radek Kibal, Jakub Leder, Tomáš Ulrich, Zdeněk Maškarinec, Jakub Vraný, Daniel Procházka, Lukáš Hloch, Radek Steinsdorfer a Marcel Troníček zúčastnilo okresního finále středních škol ve florbalu chlapců.  Finále se konalo za účasti 10 družstev středních škol ve Sportovní hale Teplice. V první…

Zobrazit celý článek


21.11.2019

Ve čtvrtek 14. listopadu 2019 se děvčata zúčastnila Ve Sportovní hale Teplice okresního finále středních škol  v basketbalu.  Do turnaje se přihlásilo 5 družstev z teplických středních škol.  Naše družstvo ve složení Karolína Sobolová, Ludmila Maksimová, Kateřina Procházková, Kamila Dubská, Veronika Horová, Sabina Ptáčníková, Michaela Štillerová, Kristýna Novotná, Tereza Jedličková a Nicola Jedli…

Zobrazit celý článek


08.11.2019

Žákovské družstvo chlapců se 7.listopadu 2019 zúčastnilo okresního finále středních škol okresu Teplice v basketbalu.  Okresního finále se zúčastnila družstva 8 středních škol. Našimi basketbalovými zástupci byli Lukáš Liška, Zdeněk Andrle, Jan Hamet, Radek Kibal, Martin Kosinský, Jan Lasík, Jakub Leder, Zdeněk Maškarinec, Jaroslav Záruba, Lukáš Hloch, Petr Janda, Radek Steinsdorfer a Jan Brezovsk…

Zobrazit celý článek


prosinec 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
25 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5

Naši ajťáci aktivně na akci Programujeme internet věcí 2019

14.10.2019 18:48

Evropský projekt CodeWeek, česky Evropský týden programování, je iniciativa, jejímž cílem je zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku. Naučit se programovat nám pomáhá chápat rychle se měnící svět kolem nás, lépe rozumět tomu, jak fungují technologie, rozvíjet dovednosti a schopnosti potřebné ke zkoumání nových myšlenek a inovovat.

Do iniciativy je zapojena celá řada škol. Jednak jako pořadatelé akcí, jednak jako účastníci pořádaných akcí. Mezi pořadatele patří mimo jiné i Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty UJEP v Ústí nad Labem. Protože se pyšníme titulem Fakultní škola PřF UJEP, je pro nás velmi důležité se k akcím pořádaným touto významnou vzdělávací institucí připojovat.

Akce, ke které jsme se jako účastníci přihlásili, proběhla pod názvem Programujeme internet věcí 2019. Dle oficiálních informací: „Akce je určená pro studenty střední školy a žáky deváté třídy základní školy. V rámci akce si studenti budou moci vyzkoušet programování hardwaru (Arduino). Ve dvou po sobě jdoucích lekcích se účastník seznámí s teoretickými základy programování a poté je bude moci prakticky využít při práci s hardwarem Arduino. Výuku lekcí zajišťují studenti vyšších ročníků katedry informatiky PřF UJEP za dozoru akademiků katedry.“

Z naší školy se akce zúčastnila za doprovodu učitele Stanislav Jakoubka drtivá většina žáků třídy IT1 a dva vybraní žáci třídy IT2 (pro které byla akce zvolena jako podpůrná pro úspěšné působení v soutěži Technowizz). Po příjezdu na Katedru informatiky se žáků ujali univerzitní studenti informatiky vyšších ročníků. Žáci byli rozděleni do dvou paralelních skupin a odvedeni do vybavených laboratoří. Následovalo pár hodin pilné práce. Nejprve byli účastníci seznámeni se stručnou teorií internetu věcí (IoTInternet of Things), s možnostmi nejběžnějších programovatelných platforem na bázi Arduino a Raspberry pi. A poté následovala praktická ukázka. Jednak žáci vždy ve dvojicích pomocí procesoru Arduino, nepájeného pole, vodičů, LED diod, rezistorů a dalších součástek provedli fyzické zapojení simulace semaforu s tlačítkem pro chodce. To samo o sobě by bylo téměř k ničemu, kdyby nenásledovala další část – naprogramování řídící aplikace. To vše pod odborným vedením studentů katedry.

Akci lze považovat za velmi cennou – žáci si prakticky osahali základy IoT. Dále viděli, že cesty moderních informačních technologií se ubírají spojením „drátařiny“ a programování a že bez základů elektroniky se v dnešním světě IT dá těžko existovat a rozvíjet se. Tento signál je pro naše začínající ajťáky velmi důležitý. Jako škola vnímáme důležitost takových akcí. Žákům se otevírá možnost nahlédnout na IT lehce za rámec klasické výuky. A v neposlední řadě je třeba říct, že účastí na takových akcích naše Střední škola AGC aktivně naplňuje tzv. Školní akční plán (ŠAP) v oblasti rozvoje polytechnického vzdělávání.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu