Střední škola AGC a.s.
24.02.2020

Dne 20. února 2020 se žákyně tříd PP2 a PP3 zúčastnily divadelního představení Princezna ze mlejna v Krušnohorském divadle v Teplicích. Šlo o dramatizaci pohádky, ve které Jindřich našel v Elišce tu pravou princeznu svého srdce. Cílem této kulturní akce bylo seznámení děvčat s divadelním podáním pohádky, které mohou využít v jejich budoucích povoláních, souvisejících s jejich oborem předškolní a m…

Zobrazit celý článek


14.02.2020

Dne 12. 2. 2020 se žáci tříd MN4 a MN3 zúčastnili exkurze do ČNB v Praze pod vedením Ing. M. Šimůnkové a Ing. M. Rajchertové. Žáci byli seznámeni formou dokumentárních filmů s historií vzniku a fungováním ČNB, její funkcí a vznikem a významem peněz. Poté jsme byli uvedeni do původního trezoru ČNB, kde nás průvodkyně informovala o vystavených exponátech. Ihned v čele je vystavena obří mince k 100. …

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Střední škola AGC a.s., jako součást skupiny AGC, se v pátek 7. února 2020 zúčastnila Japonského národního dne v hotelu Hilton Praha, pořádaného velvyslancem Japonska u příležitosti narozenin Jeho veličenstva císaře. Této události se zúčastnila řada hostů z řad představitelů vlády České republiky, Parlamentu České republiky, zástupců ministerstev, ekonomických a kulturních osobností. Součástí rec…

Zobrazit celý článek


červenec 2020
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2

Roadshow pro školy 2019 - nejsme v tom sami!

22.10.2019 22:09

Jako již několikrát po sobě, i v letošním roce se postupně ve všech třinácti krajských městech uskutečnila největší konference o technologiích ve vzdělávání v České republice, Roadshow pro školy 2019. Akce je zaměřena zejména na učitele informačních technologií, kteří mají potřebu být informováni o novinkách ve svém oboru. Oblast IT se neustále překotně vyvíjí a proto je třeba být „v obraze“. Za Střední školu AGC se akce účastnil Ing. Stanislav Jakoubek. Na Ústí nad Labem připadl termín úterý 22. října 2019.

Akce proběhla v reprezentativním prostředí hotelu Clarion v centru města. Pro účastníky byl připraven bohatý informačně vzdělávací program, který byl zahájen v 8:30 a oficiální konec byl ve 14:40.

Dopolední část programu byla naplněna prezentacemi partnerů konference. Největší část obsadil se svou prezentací pan Karel Klatovský, manažer pro program Microsoft - Partneři ve vzdělávání v české pobočce společnosti Microsoft. Jako představitel Platinového partnera celé akce na to má nezpochybnitelné právo. Z rozsáhlé prezentace lze vypíchnout informace o vzdělávacím a certifikačním programu firmy Microsoft určeném pro žáky a studenty. Veškeré informace lze nalézt na rozsáhlé stránce aka.ms/skolstvi. Dále se věnoval jedné z aplikací – MS Teams. Za zajímavou informaci lze jistě považovat, že podle průzkumů ze stovky nejvýznamnějších společností jich 91 aplikaci Teams využívá. Není samo sebou, že letošní ročník konference se konal pod heslem „Letos je rok Teamsů!“ Poučná rovněž byla část prezentace o novinkách v aplikaci MS Forms. Po této prezentaci následovaly již kratší, ale neméně zajímavé prezentace dalších partnerů konference. Jen některé z nich - Lze zmínit například představení projektu Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (SYPO), který probíhá pod záštitou NIDV. Pod tímto projektem vznikají tzv. Krajské kabinety IVT. Dále lze vyzdvihnout prezentace firmy aruba o problematice a bezpečnosti Wi-Fi zasíťování škol. Dále prezentovala firma EPSON své nové technologie. Z nich rozhodně zaujal dataprojektor využívající technologii 3LCD využívající jako světelný zdroj laser. Životnost 30 000 hodin svícení činí toto zařízení ve školním prostředí fakticky nesmrtelným. Se svojí prezentací následovala firma HP Inc. Zde stojí za zmínku laserová tiskárna HP Neverstop Laser – toner se do ní doplňuje z tanku, což je mnohonásobně levnější způsob, než klasická výměna toneru. Firma ESET, která působí na poli bezpečnosti a antivirové ochrany, poskytla pedagogům smysluplné materiály o komplikovaném světě kybernetické kriminality. Jelikož toto téma bývá součástí školních vzdělávacích programů, učitelům to jistě pomůže při práci.

Po obědě byly připraveny 3 bloky prakticky zaměřených workshopů. V každém bloku probíhaly paralelně 3 různé workshopy, na které účastníci chodili dle vlastního zájmu. Účastníka z naší školy nejvíce zaujaly workshopy Microsoft Teams – Zřejmě dobrej oddíl a Jaké jsou možnosti využití virtuální reality ve školství.

Na závěr lze říct, že každý zúčastněný pedagog si z konference odvezl celou řadu užitečných informací, propagačních materiálů. A v neposlední řadě vědomí, že významné IT firmy si uvědomují nutnost vzdělávání učitelů, do kterého dávají nemalé finanční a časové prostředky. Prostě, vážení IT kolegové, nejsme v tom sami!

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu