Střední škola AGC a.s.
20.05.2019

Dne 17. 5. 2019 se žáci prvního ročníku oboru Ekonomika a podnikání zúčastnili projektového dne v rámci výuky Ekonomika a oblasti podnikové činnosti. Žáci se na začátku akce v Informačním středisku Dubí seznámili s historickým rozvojem porcelánové výroby v Dubí a v Krušných horách. Představena byla výroba v jednotlivých porcelánkách Severních a Západních Čech. Při prohlídce dubského výrobního závo…

Zobrazit celý článek


19.05.2019

Již od roku 2012 probíhá celostátní soutěž pro mladé talenty s názvem "Mladý programátor", ve které si mohou změřit své síly žáci základních a středních škol v programování. Soutěží se v několika kategoriích, do kterých patří nástroj pro vizualizované programování Baltík - to pro ty mladší, libovolně zvolený programovací jazyk - pro ty starší a nově i Scratch. Soutěž je určena pro žáky obou stupň…

Zobrazit celý článek


17.04.2019

Napiš správně svůj životopis, vyhraj 5000 Kč a užij si prázdniny s Profesia.cz Pravidla jsou jednoduchá – studenti napíšou životopis a pošlou nám ho k posouzení. Hlavní výhru vyhrát může jen jeden - vítěz vyhraje 5000 Kč. Nejlepší vybrané životopisy ale publikujeme jako vzory na webu Profesia.cz. Soutěž probíhá od 1. 4. 2019 do 20. 6. 2019. 26. 6. 2019 oznámíme autora nejlepšího životopisu, kter…

Zobrazit celý článek


květen 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2

Rok se s rokem sešel, Technowizz s Technowizzem také …

24.09.2018 15:48

Ano, je zde další ročník soutěže Technowizz. Soutěž již tradičně vyhlašuje Ústecká komunitní nadace spolu s Fondem AGC Automotive Czech a.s.. Cílem soutěže je přispět k rozvoji středních škol zaměřených na technické obory v regionu a motivovat jejich studenty k zdokonalování svých znalostí a praktických dovedností a umožnit jim tak následně snáze dosáhnout perspektivního pracovního uplatnění ve vystudovaných oborech.

Soutěžící si prověří své odborné znalosti a schopnosti při řešení konkrétního technického problému, který „trápí“ provoz ve firmě AGC Automotive Czech v Chudeřicíh u Bíliny. Naši stateční soutěžící – Tomáš Jasukevič, Václav Michal a Zdeněk Prokeš, všichni ze třídy IT3, si z nabízených témat vybrali téma “Online informace o naplněnosti střepových kontejnerů a palet na vstupu a výstupu linky“. Při řešení jistě využijí své znalosti z informačních technologií, automatizace a robotizace.

Nebylo by rozumné zpracovávat jakékoliv téma bez sebemenší znalosti problematiky. Proto se ještě před vlastním zahájením soutěže, které je stanoveno na 1.10.2018, konala exkurze do pořádající sklárny v Chudeřicích. Exkurze se konala ve čtvrtek 20.9.2018. Po příjezdu jsme byli v zasedací místnosti seznámeni s podrobnostmi soutěže. Po nezbytném papírování – bezpečnost práce, závazek mlčenlivosti atd., jsme si oblékli slušivé oranžové oblečky a posléze byli odvedeni přímo do provozu. Po krátkém všeobecném seznámení s ním si každý tým vzala na starosti kontaktní osoba pro zvolené téma. V případě našeho týmu pan Radek Krejza, vedoucí přípravných linek Rx – GAP 1. Seznámil nás se stávajícím řešením zvolené problematiky, s jeho nedostatky a s tím, co by si představoval od úspěšného soutěžního řešení. Soutěžícím dal velký prostor na konkrétní dotazy, čehož hojně využili. Je jasné, že v Chudeřicích opravdu velmi stojí o vyřešení problému s naplněností kontejnerů.

Závěrem nezbývá, než popřát našim třem ajťákům dostatek nápadů, schopnosti komunikace a týmové spolupráce, aby během čtyř měsíců, které na zpracování úkolu mají, vymysleli dobře fungující a realizovatelné řešení. Držme jim všichni palce!

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu