Střední škola AGC a.s.
19.10.2018

Žáci SŠ AGC a.s. se zúčastnili okresního finále dívek a chlapců kategorie V. středních škol okresu Teplice ve stolním tenisu. Bohužel družstvo dívek ve složení Veronika Kočová, Andrea Altmanová, Elisabeta Žambulová, nemělo možnost ukázat své sportovní dovednosti s ohledem na to, že do okresního finále se v dané kategorii přihlásily jako jediné. AŠSK okresní finále dívek tedy neuskutečnilo. V kat…

Zobrazit celý článek


19.10.2018

Ne, s románem Jacka Kerouaca to nemá opravdu nic společného. Snad jen, že vyučující jsou na jedné cestě spolu se svými žáky na cestě poznání a pokud chtějí udržet krok s dobou, nezbývá jim, než sledovat novinky v oboru a účastnit se akcí, kde se lze s novinkami a s informacemi setkat. Jednou z těchto akcí je každoročně pořádaná největší konference o technologiích ve vzdělávání v České republice p…

Zobrazit celý článek


15.10.2018

Kontaktní a plánovací seminář v oblasti odborného školství Od pátku 5. 10. do neděle 7. 10. 2018, se pod záštitou organizace Tandem – Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže konal v bavorském městě Cham kontaktní a plánovací seminář v oblasti odborného vzdělávání. Ze čtyř oborů vyučovaných na naší škole se na dvou z nich vyučuje jako cizí jazyk němčina. Proto nalezení partnerské vzdělá…

Zobrazit celý článek


říjen 2018
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4

Rok se s rokem sešel, Technowizz s Technowizzem také …

24.09.2018 15:48

Ano, je zde další ročník soutěže Technowizz. Soutěž již tradičně vyhlašuje Ústecká komunitní nadace spolu s Fondem AGC Automotive Czech a.s.. Cílem soutěže je přispět k rozvoji středních škol zaměřených na technické obory v regionu a motivovat jejich studenty k zdokonalování svých znalostí a praktických dovedností a umožnit jim tak následně snáze dosáhnout perspektivního pracovního uplatnění ve vystudovaných oborech.

Soutěžící si prověří své odborné znalosti a schopnosti při řešení konkrétního technického problému, který „trápí“ provoz ve firmě AGC Automotive Czech v Chudeřicíh u Bíliny. Naši stateční soutěžící – Tomáš Jasukevič, Václav Michal a Zdeněk Prokeš, všichni ze třídy IT3, si z nabízených témat vybrali téma “Online informace o naplněnosti střepových kontejnerů a palet na vstupu a výstupu linky“. Při řešení jistě využijí své znalosti z informačních technologií, automatizace a robotizace.

Nebylo by rozumné zpracovávat jakékoliv téma bez sebemenší znalosti problematiky. Proto se ještě před vlastním zahájením soutěže, které je stanoveno na 1.10.2018, konala exkurze do pořádající sklárny v Chudeřicích. Exkurze se konala ve čtvrtek 20.9.2018. Po příjezdu jsme byli v zasedací místnosti seznámeni s podrobnostmi soutěže. Po nezbytném papírování – bezpečnost práce, závazek mlčenlivosti atd., jsme si oblékli slušivé oranžové oblečky a posléze byli odvedeni přímo do provozu. Po krátkém všeobecném seznámení s ním si každý tým vzala na starosti kontaktní osoba pro zvolené téma. V případě našeho týmu pan Radek Krejza, vedoucí přípravných linek Rx – GAP 1. Seznámil nás se stávajícím řešením zvolené problematiky, s jeho nedostatky a s tím, co by si představoval od úspěšného soutěžního řešení. Soutěžícím dal velký prostor na konkrétní dotazy, čehož hojně využili. Je jasné, že v Chudeřicích opravdu velmi stojí o vyřešení problému s naplněností kontejnerů.

Závěrem nezbývá, než popřát našim třem ajťákům dostatek nápadů, schopnosti komunikace a týmové spolupráce, aby během čtyř měsíců, které na zpracování úkolu mají, vymysleli dobře fungující a realizovatelné řešení. Držme jim všichni palce!

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu