Naše škola je známá tím, že se účastní různých projektů. Jedním z nich je projekt Krajského úřadu Ústeckého kraje s názvem IKAP-B (Implementace Krajského Akčního Plánu). V rámci tohoto projektu působí učitel z naší školy, Ing. Stanislav Jakoubek, na pozici "lídr – polytechnika". Součástí projektového týmu jsou tzv. odborné metodické skupiny (OMS) a jedna z nich se týká fyziky. Odborná metodická sk…
V pondělí 28. ledna 2019 se delegace z naší školy ve složení ředitel Ing. Tomáš Holomek, učitelka němčiny Mgr. Michaela Sinčáková a koordinátor mezinárodních vztahů Ing. Stanislav Jakoubek vydala do německého města Görlitz (česky Zhořelec). Na tamním zemském úřadu jsme měli dohodnutou schůzku a paní Dr. Reginou Gellrich, ředitelkou Sächsischen Landesstelle für frühe nachbarsprachige Bildung (Saské…
5. 1. 2019 ... den 1. - zprávy z hor 8:45 hod ... odjezd od školy, cestou nabíráme další účastníky zájezdu. Nálada je výborná - aby taky ne, prodloužené prázdniny za to přece stojí :-), no a tak to má být. 6. 1. 2019 ... den 2. - zprávy z hor Dnes konečně vyrážíme na sjezdovku, sněhu je dost, a tak se moc těšíme! Pan učitel Kolátor poskytuje potřebné informace pro jízdu na vleku a může se vyr…
24.09.2018 15:48
Ano, je zde další ročník soutěže Technowizz. Soutěž již tradičně vyhlašuje Ústecká komunitní nadace spolu s Fondem AGC Automotive Czech a.s.. Cílem soutěže je přispět k rozvoji středních škol zaměřených na technické obory v regionu a motivovat jejich studenty k zdokonalování svých znalostí a praktických dovedností a umožnit jim tak následně snáze dosáhnout perspektivního pracovního uplatnění ve vystudovaných oborech.
Soutěžící si prověří své odborné znalosti a schopnosti při řešení konkrétního technického problému, který „trápí“ provoz ve firmě AGC Automotive Czech v Chudeřicíh u Bíliny. Naši stateční soutěžící – Tomáš Jasukevič, Václav Michal a Zdeněk Prokeš, všichni ze třídy IT3, si z nabízených témat vybrali téma “Online informace o naplněnosti střepových kontejnerů a palet na vstupu a výstupu linky“. Při řešení jistě využijí své znalosti z informačních technologií, automatizace a robotizace.
Nebylo by rozumné zpracovávat jakékoliv téma bez sebemenší znalosti problematiky. Proto se ještě před vlastním zahájením soutěže, které je stanoveno na 1.10.2018, konala exkurze do pořádající sklárny v Chudeřicích. Exkurze se konala ve čtvrtek 20.9.2018. Po příjezdu jsme byli v zasedací místnosti seznámeni s podrobnostmi soutěže. Po nezbytném papírování – bezpečnost práce, závazek mlčenlivosti atd., jsme si oblékli slušivé oranžové oblečky a posléze byli odvedeni přímo do provozu. Po krátkém všeobecném seznámení s ním si každý tým vzala na starosti kontaktní osoba pro zvolené téma. V případě našeho týmu pan Radek Krejza, vedoucí přípravných linek Rx – GAP 1. Seznámil nás se stávajícím řešením zvolené problematiky, s jeho nedostatky a s tím, co by si představoval od úspěšného soutěžního řešení. Soutěžícím dal velký prostor na konkrétní dotazy, čehož hojně využili. Je jasné, že v Chudeřicích opravdu velmi stojí o vyřešení problému s naplněností kontejnerů.
Závěrem nezbývá, než popřát našim třem ajťákům dostatek nápadů, schopnosti komunikace a týmové spolupráce, aby během čtyř měsíců, které na zpracování úkolu mají, vymysleli dobře fungující a realizovatelné řešení. Držme jim všichni palce!
NAHORU TISK