Střední škola AGC a.s.
10.06.2019

V pondělí ráno jsme se sešli v plné síle v Teplicích na nádraží a vydali jsme se vlakem směr Chomutov, Karlovy Vary a Loket. Po příjezdu a nezbytné instruktáži jsme se rozdělili na jednotlivé posádky, vyfasovali rafty, pádla, záchranné vesty a již po vodě hurá do Karlových Varů, kde dnes budeme stanovat. Počasí nám zatím přeje, sluníčko svítí, vody je dost a dobrá nálada nám rozhodně nechybí.

Zobrazit celý článek


10.06.2019

Ve středu 5. června 2019 se v budově Strojní fakulty ČVUT v Praze konal již třináctý ročník konference a prezentace zajímavých prací studentů středních škol Středoškolská technika 2019 - StreTech. Cílem konference StreTech je umožnit setkání a prezentaci prací studentek a studentů a jejich středních škol na půdě naší nejznámější technické univerzity. Témata soutěže nebyla nijak omezená, mohla mít …

Zobrazit celý článek


24.05.2019

Dne 23. května 2019 navštívila třída PP1 (obor Předškolní a mimoškolní pedagogika) hudební pořad Vývoj rockové hudby druhé poloviny 20. století. Dvojice výborných muzikantů z Karlových Varů nabídla třem stovkám studentů z Gymnázia Teplice a naší střední školy AGC 120 minut kytarového nářezu, stylového zpěvu a minimálního moderování. Mgr. Milan Parnahaj, který je autorem pořadu a zároveň jej uvádí,…

Zobrazit celý článek


listopad 2018
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2

Rok se s rokem sešel, Technowizz s Technowizzem také …

24.09.2018 15:48

Ano, je zde další ročník soutěže Technowizz. Soutěž již tradičně vyhlašuje Ústecká komunitní nadace spolu s Fondem AGC Automotive Czech a.s.. Cílem soutěže je přispět k rozvoji středních škol zaměřených na technické obory v regionu a motivovat jejich studenty k zdokonalování svých znalostí a praktických dovedností a umožnit jim tak následně snáze dosáhnout perspektivního pracovního uplatnění ve vystudovaných oborech.

Soutěžící si prověří své odborné znalosti a schopnosti při řešení konkrétního technického problému, který „trápí“ provoz ve firmě AGC Automotive Czech v Chudeřicíh u Bíliny. Naši stateční soutěžící – Tomáš Jasukevič, Václav Michal a Zdeněk Prokeš, všichni ze třídy IT3, si z nabízených témat vybrali téma “Online informace o naplněnosti střepových kontejnerů a palet na vstupu a výstupu linky“. Při řešení jistě využijí své znalosti z informačních technologií, automatizace a robotizace.

Nebylo by rozumné zpracovávat jakékoliv téma bez sebemenší znalosti problematiky. Proto se ještě před vlastním zahájením soutěže, které je stanoveno na 1.10.2018, konala exkurze do pořádající sklárny v Chudeřicích. Exkurze se konala ve čtvrtek 20.9.2018. Po příjezdu jsme byli v zasedací místnosti seznámeni s podrobnostmi soutěže. Po nezbytném papírování – bezpečnost práce, závazek mlčenlivosti atd., jsme si oblékli slušivé oranžové oblečky a posléze byli odvedeni přímo do provozu. Po krátkém všeobecném seznámení s ním si každý tým vzala na starosti kontaktní osoba pro zvolené téma. V případě našeho týmu pan Radek Krejza, vedoucí přípravných linek Rx – GAP 1. Seznámil nás se stávajícím řešením zvolené problematiky, s jeho nedostatky a s tím, co by si představoval od úspěšného soutěžního řešení. Soutěžícím dal velký prostor na konkrétní dotazy, čehož hojně využili. Je jasné, že v Chudeřicích opravdu velmi stojí o vyřešení problému s naplněností kontejnerů.

Závěrem nezbývá, než popřát našim třem ajťákům dostatek nápadů, schopnosti komunikace a týmové spolupráce, aby během čtyř měsíců, které na zpracování úkolu mají, vymysleli dobře fungující a realizovatelné řešení. Držme jim všichni palce!

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu