Střední škola AGC a.s.
24.02.2020

Dne 20. února 2020 se žákyně tříd PP2 a PP3 zúčastnily divadelního představení Princezna ze mlejna v Krušnohorském divadle v Teplicích. Šlo o dramatizaci pohádky, ve které Jindřich našel v Elišce tu pravou princeznu svého srdce. Cílem této kulturní akce bylo seznámení děvčat s divadelním podáním pohádky, které mohou využít v jejich budoucích povoláních, souvisejících s jejich oborem předškolní a m…

Zobrazit celý článek


14.02.2020

Dne 12. 2. 2020 se žáci tříd MN4 a MN3 zúčastnili exkurze do ČNB v Praze pod vedením Ing. M. Šimůnkové a Ing. M. Rajchertové. Žáci byli seznámeni formou dokumentárních filmů s historií vzniku a fungováním ČNB, její funkcí a vznikem a významem peněz. Poté jsme byli uvedeni do původního trezoru ČNB, kde nás průvodkyně informovala o vystavených exponátech. Ihned v čele je vystavena obří mince k 100. …

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Střední škola AGC a.s., jako součást skupiny AGC, se v pátek 7. února 2020 zúčastnila Japonského národního dne v hotelu Hilton Praha, pořádaného velvyslancem Japonska u příležitosti narozenin Jeho veličenstva císaře. Této události se zúčastnila řada hostů z řad představitelů vlády České republiky, Parlamentu České republiky, zástupců ministerstev, ekonomických a kulturních osobností. Součástí rec…

Zobrazit celý článek


červenec 2020
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2

Šesté celostátní setkání projektu Maják

05.10.2019 11:25

Ve dnech 3. a 4. října 2019 se konalo již šesté, předposlední, společné setkání zástupců tzv. Center kolegiální podpory (CKP) projektu Maják, jehož hlavním nositelem je Střední škola informatiky a služeb ze Dvora Králové nad Labem. Za naši školu se účastnil projektový specialista vzdělávacích aktivit Ing. Jakoubek. Naše škola se projektu Maják účastní již třetím rokem a vždy patřila k nejaktivnějším CKP ze všech 42 z celé republiky. O tom jasně hovoří množství škol z širokého i vzdálenějšího okolí, jejichž učitelé se ukázali na pravidelných projektových odpoledních, které se konají jednou měsíčně a na nichž předvádíme způsoby a předáváme zkušenosti, jak zapojit do výuky moderní digitální technologie – například 3D tisk, bezdrátové měřící sady PASCO pro přírodovědné předměty atd. Celá řada účastníků se na projektových odpoledních ukazuje opakovaně, což bereme jako důkaz, že to má smysl a že to děláme dobře. Je dobře zmínit, že tyto zmíněné pomůcky a mnoho dalších (včetně robotických stavebnic, sad senzorů a aktorů Boxed atd.) obdržela škola v rámci projektu a po jeho ukončení nám všechny zmíněné pomůcky zůstanou. Tím aktivně naplňujeme pasáže a úkoly o podpoře polytechnického vzdělávání, které plynou ze Školního akčního plánu, ve kterém si škola klade za cíl svůj rozvoj v různých oblastech.

Letošní podzimní setkání proběhlo v prostorách brněnského hotelu Cosmopolitan – Bobycentrum. Program začal ve čtvrtek již v dopoledních hodinách a pokračoval po obědě až do pozdních odpoledních hodin. Program tvořil blok přednášek a výstupů, ve kterých řečníci sdělovali své zkušenosti a provozem svých CKP. Dále vystoupili zástupci dvou paralelních projektů se svými poznatky, což bylo velmi inspirující. Za poučný a užitečný lze považovat workshop o využití bezdrátové PASCO meteorologické sondy. Po večeři následovaly neformální debaty mezi zástupci jednotlivých CKP, které se protáhly do pozdních hodin. Prostě je toho hodně, co se dá za roky v projektu sdílet.

V pátek po snídani proběhla návštěva nedalekého arboreta s odborným výkladem. Po příjemné a poučné procházce se účastníci vrátili do kongresového sálu na další blok přednášek. Za zmínku stojí ukázka práce s 3D skenerem, který jsme, jako účastník projetu, získali také. Poté přišlo to, co osobně považuji za naprosto zásadní – informace o chystaném navazujícím projektu. Maják má před sebou poslední 3 měsíce a otázka, co bude dál, je tedy velmi aktuální. Pokud se vše zadaří, od příštího září se rozeběhne další projekt a my uděláme opravdu všechno, abychom byli jeho účastníky.

Pak čekal účastníky vydatný oběd a loučení, někdy i velmi osobní a neformální, jak to tak bývá, když se potkávají lidé naladění na stejnou notu. A pak už jen odjezd do domovů.

Co nás v rámci Majáku ještě čeká? Tak především máme před sebou poslední tři projektová odpoledne (v říjnu, listopadu a prosinci). A během ledna 2020 proběhne závěrečná konference, na které dojde ke shrnutí celého tříletého Majákového úsilí.

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu