Střední škola AGC a.s.
25.11.2019

Dne 22. listopadu 2019 se družstvo našich chlapců ve složení Daniel Fabián, Zdeněk Andrle, Stanislav Čáp, Radek Kibal, Jakub Leder, Tomáš Ulrich, Zdeněk Maškarinec, Jakub Vraný, Daniel Procházka, Lukáš Hloch, Radek Steinsdorfer a Marcel Troníček zúčastnilo okresního finále středních škol ve florbalu chlapců.  Finále se konalo za účasti 10 družstev středních škol ve Sportovní hale Teplice. V první…

Zobrazit celý článek


21.11.2019

Ve čtvrtek 14. listopadu 2019 se děvčata zúčastnila Ve Sportovní hale Teplice okresního finále středních škol  v basketbalu.  Do turnaje se přihlásilo 5 družstev z teplických středních škol.  Naše družstvo ve složení Karolína Sobolová, Ludmila Maksimová, Kateřina Procházková, Kamila Dubská, Veronika Horová, Sabina Ptáčníková, Michaela Štillerová, Kristýna Novotná, Tereza Jedličková a Nicola Jedli…

Zobrazit celý článek


08.11.2019

Žákovské družstvo chlapců se 7.listopadu 2019 zúčastnilo okresního finále středních škol okresu Teplice v basketbalu.  Okresního finále se zúčastnila družstva 8 středních škol. Našimi basketbalovými zástupci byli Lukáš Liška, Zdeněk Andrle, Jan Hamet, Radek Kibal, Martin Kosinský, Jan Lasík, Jakub Leder, Zdeněk Maškarinec, Jaroslav Záruba, Lukáš Hloch, Petr Janda, Radek Steinsdorfer a Jan Brezovsk…

Zobrazit celý článek


prosinec 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
25 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5

Šesté celostátní setkání projektu Maják

05.10.2019 11:25

Ve dnech 3. a 4. října 2019 se konalo již šesté, předposlední, společné setkání zástupců tzv. Center kolegiální podpory (CKP) projektu Maják, jehož hlavním nositelem je Střední škola informatiky a služeb ze Dvora Králové nad Labem. Za naši školu se účastnil projektový specialista vzdělávacích aktivit Ing. Jakoubek. Naše škola se projektu Maják účastní již třetím rokem a vždy patřila k nejaktivnějším CKP ze všech 42 z celé republiky. O tom jasně hovoří množství škol z širokého i vzdálenějšího okolí, jejichž učitelé se ukázali na pravidelných projektových odpoledních, které se konají jednou měsíčně a na nichž předvádíme způsoby a předáváme zkušenosti, jak zapojit do výuky moderní digitální technologie – například 3D tisk, bezdrátové měřící sady PASCO pro přírodovědné předměty atd. Celá řada účastníků se na projektových odpoledních ukazuje opakovaně, což bereme jako důkaz, že to má smysl a že to děláme dobře. Je dobře zmínit, že tyto zmíněné pomůcky a mnoho dalších (včetně robotických stavebnic, sad senzorů a aktorů Boxed atd.) obdržela škola v rámci projektu a po jeho ukončení nám všechny zmíněné pomůcky zůstanou. Tím aktivně naplňujeme pasáže a úkoly o podpoře polytechnického vzdělávání, které plynou ze Školního akčního plánu, ve kterém si škola klade za cíl svůj rozvoj v různých oblastech.

Letošní podzimní setkání proběhlo v prostorách brněnského hotelu Cosmopolitan – Bobycentrum. Program začal ve čtvrtek již v dopoledních hodinách a pokračoval po obědě až do pozdních odpoledních hodin. Program tvořil blok přednášek a výstupů, ve kterých řečníci sdělovali své zkušenosti a provozem svých CKP. Dále vystoupili zástupci dvou paralelních projektů se svými poznatky, což bylo velmi inspirující. Za poučný a užitečný lze považovat workshop o využití bezdrátové PASCO meteorologické sondy. Po večeři následovaly neformální debaty mezi zástupci jednotlivých CKP, které se protáhly do pozdních hodin. Prostě je toho hodně, co se dá za roky v projektu sdílet.

V pátek po snídani proběhla návštěva nedalekého arboreta s odborným výkladem. Po příjemné a poučné procházce se účastníci vrátili do kongresového sálu na další blok přednášek. Za zmínku stojí ukázka práce s 3D skenerem, který jsme, jako účastník projetu, získali také. Poté přišlo to, co osobně považuji za naprosto zásadní – informace o chystaném navazujícím projektu. Maják má před sebou poslední 3 měsíce a otázka, co bude dál, je tedy velmi aktuální. Pokud se vše zadaří, od příštího září se rozeběhne další projekt a my uděláme opravdu všechno, abychom byli jeho účastníky.

Pak čekal účastníky vydatný oběd a loučení, někdy i velmi osobní a neformální, jak to tak bývá, když se potkávají lidé naladění na stejnou notu. A pak už jen odjezd do domovů.

Co nás v rámci Majáku ještě čeká? Tak především máme před sebou poslední tři projektová odpoledne (v říjnu, listopadu a prosinci). A během ledna 2020 proběhne závěrečná konference, na které dojde ke shrnutí celého tříletého Majákového úsilí.

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu