Střední škola AGC a.s.
13.03.2019

Jak jsme Vás již na stránkách školy informovali (viz. zde ), tři stateční a odborně zdatní žáci třídy IT3 (Tomáš Jasukevič, Václav Michal a Zdeněk Prokeš) se zúčastnili již třetího ročníku soutěže Technowizz. Soutěž tradičně vyhlašuje Ústecká komunitní nadace spolu s Fondem AGC Automotive Czech a.s.. Cílem soutěže je přispět k rozvoji středních škol zaměřených na technické obory v regionu a motivo…

Zobrazit celý článek


12.03.2019

Dnes proběhlo setkání zástupců společnosti AGC Automotive Czech a.s., AGC Flat Glass Czech a.s. se zájemci z řad žáků naší školy, kteří projevili zájem o profesní spojení se společností, a to jak v době studia, tak především po složení maturitní zkoušky.  S jednotlivými zájemci byl proveden motivační pohovor, částečně společně, částečně individuálně. Zástupci zaměstnavatelů se zajímali především …

Zobrazit celý článek


06.03.2019

V rámci českého jazyka a literatury navštívily třídy IT2, MN2 a PP2 Národní divadlo. Cesta do Prahy utekla tak rychle, že žáci nestihli dospat ani brzký odjezd. Už v 9 hodin si naši druháci prohlédli budovu Národního divadla, konkrétně tzv. Zítkovu budovu. Prohlídka začala ve sklepě, tedy u základních kamenů, poté se žáci přesunuli do salonků a do hlediště, které bylo pro všechny účastníky asi to …

Zobrazit celý článek


březen 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
25 26 27 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Škola míří do firem

12.03.2019 15:21

Dnes proběhlo setkání zástupců společnosti AGC Automotive Czech a.s., AGC Flat Glass Czech a.s. se zájemci z řad žáků naší školy, kteří projevili zájem o profesní spojení se společností, a to jak v době studia, tak především po složení maturitní zkoušky. 

S jednotlivými zájemci byl proveden motivační pohovor, částečně společně, částečně individuálně. Zástupci zaměstnavatelů se zajímali především o zájmy, záliby a dovednosti v oblasti IT a elektrotechniky nebo programování. Dále je zajímaly informace ohledně představy budoucího uplatnění, loajality ke společnosti, často padaly otázky, kladené přímo "na tělo". Žáci poznali, že "umět se ohodnotit" není tak jednoduché a vyzdvihnout sebe sama při preferenci vlastních zájmů a dovedností nad ostatními může být klíčovým momentem při rozhodování, kdo bude ve finále preferován. Při pohovoru se zájemci museli vyjádřit i k vlastnímu pohledu na spolupráci, při které rozhodně platí systém "něco za něco". Společnost dále zajímalo i zhodnocení vztahu studia a profesního zaměření a řemesla z oblasti elektrotechniky s přihlédnutím k tzv. "špinavé práci" přímo v provozu, vztah k týmové spolupráci, schopnost hledání kompromisů apod.

Prostor k otázkám dostali i uchazeči, kteří se nejvíce zajímali o systém pravidelných praxí na specializovaných pracovištích společnosti.

Společnost AGC bere tuto nabídku poměrně velkoryse, nenabízí stipendium pouze po dobu studia na střední škole, ale jako bonus má zájem podpořit i vysokoškolské studium.

Výsledkem setkání, kromě případné stipendijní smlouvy, která je samozřejmě z toho pragmatického hlediska chápána jako motivační prvek, by měl být především smluvní vztah, který by měl uchazečům garantovat budoucí profesní a kariérový růst a současně společnosti získat kvalitní, profesně připravené odborné pracovníky, kteří mohou prakticky ihned po nástupu začít spoluvytvářet hodnoty firmy.

Všem kandidátům samozřejmě držíme palce.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu