Střední škola AGC a.s.
01.07.2019

Ve druhém pololetí školního roku 2018/2019 se opět dveře knihovny stále otevíraly. V zimních měsících byli tradičně nejpočetnějšími návštěvníky žáci  4. ročníků, kteří doháněli četbu k maturitním zkouškám. Na jaře ovšem navštívili naši knihovničku žáci převážně ze 3. ročníků, ale občas se najdou i naši prváci, kteří poctivě čtou a nechtějí si nechávat četbu až na poslední ročník. A tak nepřekvapí…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Dne 26 . 6. 2019 se uskutečnil sportovní den ředitele školy. Hrál se šestkový plážový volejbal u Sportovní haly Teplice. Turnaje se zúčastnilo 10 družstev z jednotlivých tříd a nechybělo ani družstvo složené z učitelů „ ÁMOSÁCI“. I přes vysoké teploty všechna družstva hrála na maximum, a to i díky zázemí, které nám bylo poskytnuto vedením sportovního areálu. Po skončení turnaje byly předány poháry…

Zobrazit celý článek


24.06.2019

páteční dopoledne 21. června patřilo seniorům v jejich domově v Milešově. Právě tam se konala tradiční pouť, na kterou jsme byli pozvání, abychom zde vystoupili. S DD Milešov spolupracujeme již od prosince v rámci projektu Ježíškova vnoučata, kdy jsme tamní seniory obdarovali kuželkami. Počasí přálo, a tak děvčata ze třídy PP2 na nádvoří milešovického zámečku zazpívala několik písní. Vystoupení t…

Zobrazit celý článek


srpen 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1

Škola míří do firem

12.03.2019 15:21

Dnes proběhlo setkání zástupců společnosti AGC Automotive Czech a.s., AGC Flat Glass Czech a.s. se zájemci z řad žáků naší školy, kteří projevili zájem o profesní spojení se společností, a to jak v době studia, tak především po složení maturitní zkoušky. 

S jednotlivými zájemci byl proveden motivační pohovor, částečně společně, částečně individuálně. Zástupci zaměstnavatelů se zajímali především o zájmy, záliby a dovednosti v oblasti IT a elektrotechniky nebo programování. Dále je zajímaly informace ohledně představy budoucího uplatnění, loajality ke společnosti, často padaly otázky, kladené přímo "na tělo". Žáci poznali, že "umět se ohodnotit" není tak jednoduché a vyzdvihnout sebe sama při preferenci vlastních zájmů a dovedností nad ostatními může být klíčovým momentem při rozhodování, kdo bude ve finále preferován. Při pohovoru se zájemci museli vyjádřit i k vlastnímu pohledu na spolupráci, při které rozhodně platí systém "něco za něco". Společnost dále zajímalo i zhodnocení vztahu studia a profesního zaměření a řemesla z oblasti elektrotechniky s přihlédnutím k tzv. "špinavé práci" přímo v provozu, vztah k týmové spolupráci, schopnost hledání kompromisů apod.

Prostor k otázkám dostali i uchazeči, kteří se nejvíce zajímali o systém pravidelných praxí na specializovaných pracovištích společnosti.

Společnost AGC bere tuto nabídku poměrně velkoryse, nenabízí stipendium pouze po dobu studia na střední škole, ale jako bonus má zájem podpořit i vysokoškolské studium.

Výsledkem setkání, kromě případné stipendijní smlouvy, která je samozřejmě z toho pragmatického hlediska chápána jako motivační prvek, by měl být především smluvní vztah, který by měl uchazečům garantovat budoucí profesní a kariérový růst a současně společnosti získat kvalitní, profesně připravené odborné pracovníky, kteří mohou prakticky ihned po nástupu začít spoluvytvářet hodnoty firmy.

Všem kandidátům samozřejmě držíme palce.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu