Střední škola AGC a.s.
20.05.2019

Dne 17. 5. 2019 se žáci prvního ročníku oboru Ekonomika a podnikání zúčastnili projektového dne v rámci výuky Ekonomika a oblasti podnikové činnosti. Žáci se na začátku akce v Informačním středisku Dubí seznámili s historickým rozvojem porcelánové výroby v Dubí a v Krušných horách. Představena byla výroba v jednotlivých porcelánkách Severních a Západních Čech. Při prohlídce dubského výrobního závo…

Zobrazit celý článek


19.05.2019

Již od roku 2012 probíhá celostátní soutěž pro mladé talenty s názvem "Mladý programátor", ve které si mohou změřit své síly žáci základních a středních škol v programování. Soutěží se v několika kategoriích, do kterých patří nástroj pro vizualizované programování Baltík - to pro ty mladší, libovolně zvolený programovací jazyk - pro ty starší a nově i Scratch. Soutěž je určena pro žáky obou stupň…

Zobrazit celý článek


17.04.2019

Napiš správně svůj životopis, vyhraj 5000 Kč a užij si prázdniny s Profesia.cz Pravidla jsou jednoduchá – studenti napíšou životopis a pošlou nám ho k posouzení. Hlavní výhru vyhrát může jen jeden - vítěz vyhraje 5000 Kč. Nejlepší vybrané životopisy ale publikujeme jako vzory na webu Profesia.cz. Soutěž probíhá od 1. 4. 2019 do 20. 6. 2019. 26. 6. 2019 oznámíme autora nejlepšího životopisu, kter…

Zobrazit celý článek


květen 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2

Škola míří do firem

12.03.2019 15:21

Dnes proběhlo setkání zástupců společnosti AGC Automotive Czech a.s., AGC Flat Glass Czech a.s. se zájemci z řad žáků naší školy, kteří projevili zájem o profesní spojení se společností, a to jak v době studia, tak především po složení maturitní zkoušky. 

S jednotlivými zájemci byl proveden motivační pohovor, částečně společně, částečně individuálně. Zástupci zaměstnavatelů se zajímali především o zájmy, záliby a dovednosti v oblasti IT a elektrotechniky nebo programování. Dále je zajímaly informace ohledně představy budoucího uplatnění, loajality ke společnosti, často padaly otázky, kladené přímo "na tělo". Žáci poznali, že "umět se ohodnotit" není tak jednoduché a vyzdvihnout sebe sama při preferenci vlastních zájmů a dovedností nad ostatními může být klíčovým momentem při rozhodování, kdo bude ve finále preferován. Při pohovoru se zájemci museli vyjádřit i k vlastnímu pohledu na spolupráci, při které rozhodně platí systém "něco za něco". Společnost dále zajímalo i zhodnocení vztahu studia a profesního zaměření a řemesla z oblasti elektrotechniky s přihlédnutím k tzv. "špinavé práci" přímo v provozu, vztah k týmové spolupráci, schopnost hledání kompromisů apod.

Prostor k otázkám dostali i uchazeči, kteří se nejvíce zajímali o systém pravidelných praxí na specializovaných pracovištích společnosti.

Společnost AGC bere tuto nabídku poměrně velkoryse, nenabízí stipendium pouze po dobu studia na střední škole, ale jako bonus má zájem podpořit i vysokoškolské studium.

Výsledkem setkání, kromě případné stipendijní smlouvy, která je samozřejmě z toho pragmatického hlediska chápána jako motivační prvek, by měl být především smluvní vztah, který by měl uchazečům garantovat budoucí profesní a kariérový růst a současně společnosti získat kvalitní, profesně připravené odborné pracovníky, kteří mohou prakticky ihned po nástupu začít spoluvytvářet hodnoty firmy.

Všem kandidátům samozřejmě držíme palce.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu