Střední škola AGC a.s.
30.01.2019

Naše škola je známá tím, že se účastní různých projektů. Jedním z nich je projekt Krajského úřadu Ústeckého kraje s názvem IKAP-B (Implementace Krajského Akčního Plánu). V rámci tohoto projektu působí učitel z naší školy, Ing. Stanislav Jakoubek, na pozici "lídr – polytechnika". Součástí projektového týmu jsou tzv. odborné metodické skupiny (OMS) a jedna z nich se týká fyziky. Odborná metodická sk…

Zobrazit celý článek


29.01.2019

V pondělí 28. ledna 2019 se delegace z naší školy ve složení ředitel Ing. Tomáš Holomek, učitelka němčiny Mgr. Michaela Sinčáková a koordinátor mezinárodních vztahů Ing. Stanislav Jakoubek vydala do německého města Görlitz (česky Zhořelec). Na tamním zemském úřadu jsme měli dohodnutou schůzku a paní Dr. Reginou Gellrich, ředitelkou Sächsischen Landesstelle für frühe nachbarsprachige Bildung (Saské…

Zobrazit celý článek


08.01.2019

5. 1. 2019 ... den 1. - zprávy z hor 8:45 hod ... odjezd od školy, cestou nabíráme další účastníky zájezdu. Nálada je výborná - aby taky ne, prodloužené prázdniny za to přece stojí :-), no a tak to má být. 6. 1. 2019 ... den 2. - zprávy z hor Dnes konečně vyrážíme na sjezdovku, sněhu je dost, a tak se moc těšíme! Pan učitel Kolátor poskytuje potřebné informace pro jízdu na vleku a může se vyr…

Zobrazit celý článek


únor 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 1 2 3

Soutěž Technowizz je v plném proudu!

22.11.2017 15:55

Jde již o druhý ročník soutěže vyhlášené v rámci Dárcovského fondu AGC Automotive Czech a.s. ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací. Soutěž je určena žákům druhých ročníků strojních či elektrotechnických oborů středních škol a a studentům vyšších odborných škol, kteří tak mají příležitost ověřit si své odborné znalosti a v případě vítězství získat i zajímavou finanční odměnu jak pro sebe, tak i pro školu, kterou navštěvují.

Předností soutěže rozhodně je, že nabízená soutěžní témata nejsou nějaké uměle vymyšlené otázky. Naopak – soutěžní zadání vychází přímo z potřeb společnosti a mají napomoci řešení konkrétních pěti problémů, které se v praxi vyskytují. Zájemce o další podrobnosti mohou čerpat zde.

Naše škola má v letošním ročníku dvě žhavá želízka v ohni – jeden soutěžní tým ve složení Jaroslav Koky a Miroslav Barák (odborný garant pan Zdeněk Havlena) a druhý soutěžní tým ve složení Václav Michal a Tomáš Jasukevič (odborný garant Ing. Stanislav Jakoubek). Všichni soutěžící jsou ze třídy IT2. Oba týmy zvolily stejné téma – „Návrh řešení na zvýšení čitelnosti bezpečnostního značení“. O to zajímavější bude porovnat, jak se se stejným problémem popasují, neboť dva týmy znamenají dvě různá řešení.

I firma AGC Automotive Czech přistupuje k soutěži velmi zodpovědně a bere ji vážně. Proto byli všichni soutěžící i z ostatních škol pozváni ve středu 22.11.2017 do sklárny v Chudeřicích. Po krátkém uvítání si jednotlivé soutěžní týmy rozebrali zaměstnanci sklárny (garanti jednotlivých soutěžních zadání) a odvedli je na exkurzi do provozu. Exkurze byla zaměřena jednak na seznámení se s procesem výroby a s technickým vybavením, jednak na oblast a tématiku související se zvolenými soutěžními tématy. Žáci měli možnost se ptát a sbírat veškeré informace, potřebné ke zdárnému splnění soutěžních zadání. Pracovníci firmy velmi ochotně a fundovaně odpovídali.

Spokojenost byla, myslím si, oboustranná. Ve sklárně viděli, že se žáci dokáží velmi smysluplně a věcně ptát, z čehož bylo patrné, že soutěžící berou soutěž vážně. A žáci byli jistě spokojeni, že jim na tyto otázky bylo smysluplně a věcně odpovídáno.

Co říci závěrem? Kluci, držíme vám palce! První ročník Technowizzu žáci naší školy vyhráli a přejeme Vám, aby druhý ročník dopadl také tak.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu