Střední škola AGC a.s.
02.07.2018

Zkuste na chvíli zauvažovat – jaká významná firma z oboru informačních technologií vás napadne mezi prvními? IBM? Správně! 18 žáků oboru IT se s pedagogickým doprovodem (Ing. Jakoubek a Ing. Stanko) vydali v úterý 26. 6. 2018 na exkurzi do pražské pobočky této světoznámé firmy. Hned po příjezdu v 9:30 se nás ujali zkušení pracovníci IBM a zavedli nás do zasedací místnosti. Nejprve jsme byli sezn…

Zobrazit celý článek


20.06.2018

Kdo by neznal vozidla, vyráběná v Mladé Boleslavi. Ano - naši známou "škodověnku". Tedy dnes již poněkud na vyšším "levlu". A právě o výrobě, technologických postupech a současném zařazení firmy Škoda auto v evropském společenství, se mohli žáci prvního a druhého ročníku z oboru Informační technologie dozvědět v rámci exkurze, která proběhla 18. června. Pro naše žáky určitě velmi zajímavé: trocha …

Zobrazit celý článek


04.06.2018

Ve dnech na přelomu května a června opět probíhají akce školy pro naše nejmenší. V rámci Dne dětí navštívili naši žáci mateřské školy v Teplicích a okolí (MŠ Koperníkova, v Proseticích MŠ Krteček, MŠ Jeníkov a řada dalších), aby předvedli svůj připravený program. Připravené byly tradiční i exotické soutěže a děti si mohly vyzkoušet chytání rybiček, věšení a žehlení prádla, poznávání zvířátek a pov…

Zobrazit celý článek


srpen 2018
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2

Soutěž Technowizz je v plném proudu!

22.11.2017 15:55

Jde již o druhý ročník soutěže vyhlášené v rámci Dárcovského fondu AGC Automotive Czech a.s. ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací. Soutěž je určena žákům druhých ročníků strojních či elektrotechnických oborů středních škol a a studentům vyšších odborných škol, kteří tak mají příležitost ověřit si své odborné znalosti a v případě vítězství získat i zajímavou finanční odměnu jak pro sebe, tak i pro školu, kterou navštěvují.

Předností soutěže rozhodně je, že nabízená soutěžní témata nejsou nějaké uměle vymyšlené otázky. Naopak – soutěžní zadání vychází přímo z potřeb společnosti a mají napomoci řešení konkrétních pěti problémů, které se v praxi vyskytují. Zájemce o další podrobnosti mohou čerpat zde.

Naše škola má v letošním ročníku dvě žhavá želízka v ohni – jeden soutěžní tým ve složení Jaroslav Koky a Miroslav Barák (odborný garant pan Zdeněk Havlena) a druhý soutěžní tým ve složení Václav Michal a Tomáš Jasukevič (odborný garant Ing. Stanislav Jakoubek). Všichni soutěžící jsou ze třídy IT2. Oba týmy zvolily stejné téma – „Návrh řešení na zvýšení čitelnosti bezpečnostního značení“. O to zajímavější bude porovnat, jak se se stejným problémem popasují, neboť dva týmy znamenají dvě různá řešení.

I firma AGC Automotive Czech přistupuje k soutěži velmi zodpovědně a bere ji vážně. Proto byli všichni soutěžící i z ostatních škol pozváni ve středu 22.11.2017 do sklárny v Chudeřicích. Po krátkém uvítání si jednotlivé soutěžní týmy rozebrali zaměstnanci sklárny (garanti jednotlivých soutěžních zadání) a odvedli je na exkurzi do provozu. Exkurze byla zaměřena jednak na seznámení se s procesem výroby a s technickým vybavením, jednak na oblast a tématiku související se zvolenými soutěžními tématy. Žáci měli možnost se ptát a sbírat veškeré informace, potřebné ke zdárnému splnění soutěžních zadání. Pracovníci firmy velmi ochotně a fundovaně odpovídali.

Spokojenost byla, myslím si, oboustranná. Ve sklárně viděli, že se žáci dokáží velmi smysluplně a věcně ptát, z čehož bylo patrné, že soutěžící berou soutěž vážně. A žáci byli jistě spokojeni, že jim na tyto otázky bylo smysluplně a věcně odpovídáno.

Co říci závěrem? Kluci, držíme vám palce! První ročník Technowizzu žáci naší školy vyhráli a přejeme Vám, aby druhý ročník dopadl také tak.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu