Střední škola AGC a.s.
13.04.2018

Toto je motto již devátého ročníku soutěže Prezentiáda. Jde o soutěž v prezentačních dovednostech pro všechny středoškoláky a žáky druhého stupně ZŠ, kteří se nebojí předvést co umí a chtějí zdokonalit své schopnosti. A přesně takoví žáci studují na naší škole. Sestavili jsme dva soutěžní týmy. Tým „Vašek a Vašek“ tvořili žáci Václav Michal a Václav Sýkora (oba z IT2) a pod názvem „Tučňáci s.r.o.…

Zobrazit celý článek


05.04.2018

Hackathon, který pořádá Inovační centrum Ústeckého kraje, je soutěž pro chytré hlavy, kde si soutěžící ověří, co umí a jak prodat své znalostí v oboru IT. Letošní Hackathon se odehrával nejen na lodi Cargo Gallery, ale i na půdě ČVUT v Děčíně. Za naší školu soupeřili žáci Tomáš Jasukevič (IT2), Zdeněk Prokeš (IT2), Václav Michal (IT2), Marcel Göndör (IT3) a Miroslav Hlinák (IT3). Letošní ročník by…

Zobrazit celý článek


05.04.2018

Žáci třídy MN 3 – Erik Dreveňak a Richard Dreveňak se zúčastnili soutěže krajského kola Mistrovství ČR v grafických předmětech (opis textu na klávesnici, korektura textu, wordprocessing a záznam mluveného slova) v Lounech. Pod vedením Ing. Miroslavy Šimůnkové se Erik Dreveňak umístil na velmi pěkném 2. místě a Richard Dreveňak na 18. místě, z celkového počtu 34 soutěžících z celého ústeckého kraje…

Zobrazit celý článek


květen 2018
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3

Soutěž Technowizz je v plném proudu!

22.11.2017 15:55

Jde již o druhý ročník soutěže vyhlášené v rámci Dárcovského fondu AGC Automotive Czech a.s. ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací. Soutěž je určena žákům druhých ročníků strojních či elektrotechnických oborů středních škol a a studentům vyšších odborných škol, kteří tak mají příležitost ověřit si své odborné znalosti a v případě vítězství získat i zajímavou finanční odměnu jak pro sebe, tak i pro školu, kterou navštěvují.

Předností soutěže rozhodně je, že nabízená soutěžní témata nejsou nějaké uměle vymyšlené otázky. Naopak – soutěžní zadání vychází přímo z potřeb společnosti a mají napomoci řešení konkrétních pěti problémů, které se v praxi vyskytují. Zájemce o další podrobnosti mohou čerpat zde.

Naše škola má v letošním ročníku dvě žhavá želízka v ohni – jeden soutěžní tým ve složení Jaroslav Koky a Miroslav Barák (odborný garant pan Zdeněk Havlena) a druhý soutěžní tým ve složení Václav Michal a Tomáš Jasukevič (odborný garant Ing. Stanislav Jakoubek). Všichni soutěžící jsou ze třídy IT2. Oba týmy zvolily stejné téma – „Návrh řešení na zvýšení čitelnosti bezpečnostního značení“. O to zajímavější bude porovnat, jak se se stejným problémem popasují, neboť dva týmy znamenají dvě různá řešení.

I firma AGC Automotive Czech přistupuje k soutěži velmi zodpovědně a bere ji vážně. Proto byli všichni soutěžící i z ostatních škol pozváni ve středu 22.11.2017 do sklárny v Chudeřicích. Po krátkém uvítání si jednotlivé soutěžní týmy rozebrali zaměstnanci sklárny (garanti jednotlivých soutěžních zadání) a odvedli je na exkurzi do provozu. Exkurze byla zaměřena jednak na seznámení se s procesem výroby a s technickým vybavením, jednak na oblast a tématiku související se zvolenými soutěžními tématy. Žáci měli možnost se ptát a sbírat veškeré informace, potřebné ke zdárnému splnění soutěžních zadání. Pracovníci firmy velmi ochotně a fundovaně odpovídali.

Spokojenost byla, myslím si, oboustranná. Ve sklárně viděli, že se žáci dokáží velmi smysluplně a věcně ptát, z čehož bylo patrné, že soutěžící berou soutěž vážně. A žáci byli jistě spokojeni, že jim na tyto otázky bylo smysluplně a věcně odpovídáno.

Co říci závěrem? Kluci, držíme vám palce! První ročník Technowizzu žáci naší školy vyhráli a přejeme Vám, aby druhý ročník dopadl také tak.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu