Střední škola AGC a.s.
15.02.2018

Naše škola uspořádala, již tradičně, besedu s nosným tématem "Energie – budoucnost lidstva". Proč tradičně? Odborníky na slovo vzaté, pod záštitou energetického gigantu ČEZ, jsme si totiž pozvali již poněkolikáté. A kdo jiný by o tématu měl vědět víc? V rámci besedy zazněly informace o možných zdrojích energie, o jejich výhodách a nevýhodách. Zajímavá byla část o spotřebě energie v závislosti na …

Zobrazit celý článek


14.02.2018

Dne 14. 02. 2018 se v obchodním centru Fontána, ve druhém patře konala vernisáž, která zahájila dvouměsíční výstavu výtvarných a grafických děl našich žáků a studentů z oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika. Součástí vernisáže byla i malá pěvecká scéna pod vedením Mgr. Jana Maryška, učitele hudební výchovy. Za organizaci, včetně instalace výstavy, je třeba poděkovat Mgr. Kateřině Barabášové a j…

Zobrazit celý článek


10.02.2018

V pátek, dne 9. 2. 2018, proběhl na naší škole výukový den, cílený na ukázku vyučování na střední škole pro uchazeče o vzdělávání a týkal se vybraných odborných předmětů napříč všemi nabízenými obory. O jejich skladbě si rozhodli sami školáci, a proto lze říci, že nabídka byla z pohledu zájemců velmi zajímavá. Naši pedagogové na tento připravili zvláštní vyučovací hodiny, aby se návštěvníci v učeb…

Zobrazit celý článek


únor 2018
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 1 2 3 4

Soutěž Technowizz je v plném proudu!

22.11.2017 15:55

Jde již o druhý ročník soutěže vyhlášené v rámci Dárcovského fondu AGC Automotive Czech a.s. ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací. Soutěž je určena žákům druhých ročníků strojních či elektrotechnických oborů středních škol a a studentům vyšších odborných škol, kteří tak mají příležitost ověřit si své odborné znalosti a v případě vítězství získat i zajímavou finanční odměnu jak pro sebe, tak i pro školu, kterou navštěvují.

Předností soutěže rozhodně je, že nabízená soutěžní témata nejsou nějaké uměle vymyšlené otázky. Naopak – soutěžní zadání vychází přímo z potřeb společnosti a mají napomoci řešení konkrétních pěti problémů, které se v praxi vyskytují. Zájemce o další podrobnosti mohou čerpat zde.

Naše škola má v letošním ročníku dvě žhavá želízka v ohni – jeden soutěžní tým ve složení Jaroslav Koky a Miroslav Barák (odborný garant pan Zdeněk Havlena) a druhý soutěžní tým ve složení Václav Michal a Tomáš Jasukevič (odborný garant Ing. Stanislav Jakoubek). Všichni soutěžící jsou ze třídy IT2. Oba týmy zvolily stejné téma – „Návrh řešení na zvýšení čitelnosti bezpečnostního značení“. O to zajímavější bude porovnat, jak se se stejným problémem popasují, neboť dva týmy znamenají dvě různá řešení.

I firma AGC Automotive Czech přistupuje k soutěži velmi zodpovědně a bere ji vážně. Proto byli všichni soutěžící i z ostatních škol pozváni ve středu 22.11.2017 do sklárny v Chudeřicích. Po krátkém uvítání si jednotlivé soutěžní týmy rozebrali zaměstnanci sklárny (garanti jednotlivých soutěžních zadání) a odvedli je na exkurzi do provozu. Exkurze byla zaměřena jednak na seznámení se s procesem výroby a s technickým vybavením, jednak na oblast a tématiku související se zvolenými soutěžními tématy. Žáci měli možnost se ptát a sbírat veškeré informace, potřebné ke zdárnému splnění soutěžních zadání. Pracovníci firmy velmi ochotně a fundovaně odpovídali.

Spokojenost byla, myslím si, oboustranná. Ve sklárně viděli, že se žáci dokáží velmi smysluplně a věcně ptát, z čehož bylo patrné, že soutěžící berou soutěž vážně. A žáci byli jistě spokojeni, že jim na tyto otázky bylo smysluplně a věcně odpovídáno.

Co říci závěrem? Kluci, držíme vám palce! První ročník Technowizzu žáci naší školy vyhráli a přejeme Vám, aby druhý ročník dopadl také tak.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu