Střední škola AGC a.s.
11.11.2018

Dne 8. listopadu proběhl v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem slavnostní ceremoniál inaugurace nového děkana Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně, kterým se stal doc. RNDr. Michal Varady, Ph.D., kdy na pozici vystřídal doc. RNDr. Jaroslava Pavlíka, CSc. Inaugurace nebývá veřejnou záležitostí, a proto jsme ocenili pozvánku na tuto nevšední a mimořádnou událost. Zvolení nového děka…

Zobrazit celý článek


09.11.2018

V rámci mezinárodní spolupráce se škola připojila k německému projektu s názvem Digitalisierung lehren und lernen (česky Digitalizace výuky a učení), jako odborný konzultant. Projekt je zaměřen na podporu vzdělávání dětí a dospělých s využitím výpočetní techniky a moderních technologií, jak jsou 3D tiskárny, výukové programovatelné didaktické pomůcky a další. Naše škola má v této oblasti několikal…

Zobrazit celý článek


07.11.2018

Studentky oboru předškolní a mimoškolní pedagogika se v rámci hudební výchovy seznamují vedle hudby klasické také s dějinami moderní populární hudby. Pan Dan Kubica je výborný muzikant, zapálený rocker, zpěvák a navíc člověk, který dovede poutavě vyprávět. Ve středu 7. listopadu 2018 přijel s prvním dílem pořadů o britské skupině The Beatles. První, co upoutalo pozornost diváka, byl velký plakát …

Zobrazit celý článek


listopad 2018
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2

Soutěž Technowizz je v plném proudu!

22.11.2017 15:55

Jde již o druhý ročník soutěže vyhlášené v rámci Dárcovského fondu AGC Automotive Czech a.s. ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací. Soutěž je určena žákům druhých ročníků strojních či elektrotechnických oborů středních škol a a studentům vyšších odborných škol, kteří tak mají příležitost ověřit si své odborné znalosti a v případě vítězství získat i zajímavou finanční odměnu jak pro sebe, tak i pro školu, kterou navštěvují.

Předností soutěže rozhodně je, že nabízená soutěžní témata nejsou nějaké uměle vymyšlené otázky. Naopak – soutěžní zadání vychází přímo z potřeb společnosti a mají napomoci řešení konkrétních pěti problémů, které se v praxi vyskytují. Zájemce o další podrobnosti mohou čerpat zde.

Naše škola má v letošním ročníku dvě žhavá želízka v ohni – jeden soutěžní tým ve složení Jaroslav Koky a Miroslav Barák (odborný garant pan Zdeněk Havlena) a druhý soutěžní tým ve složení Václav Michal a Tomáš Jasukevič (odborný garant Ing. Stanislav Jakoubek). Všichni soutěžící jsou ze třídy IT2. Oba týmy zvolily stejné téma – „Návrh řešení na zvýšení čitelnosti bezpečnostního značení“. O to zajímavější bude porovnat, jak se se stejným problémem popasují, neboť dva týmy znamenají dvě různá řešení.

I firma AGC Automotive Czech přistupuje k soutěži velmi zodpovědně a bere ji vážně. Proto byli všichni soutěžící i z ostatních škol pozváni ve středu 22.11.2017 do sklárny v Chudeřicích. Po krátkém uvítání si jednotlivé soutěžní týmy rozebrali zaměstnanci sklárny (garanti jednotlivých soutěžních zadání) a odvedli je na exkurzi do provozu. Exkurze byla zaměřena jednak na seznámení se s procesem výroby a s technickým vybavením, jednak na oblast a tématiku související se zvolenými soutěžními tématy. Žáci měli možnost se ptát a sbírat veškeré informace, potřebné ke zdárnému splnění soutěžních zadání. Pracovníci firmy velmi ochotně a fundovaně odpovídali.

Spokojenost byla, myslím si, oboustranná. Ve sklárně viděli, že se žáci dokáží velmi smysluplně a věcně ptát, z čehož bylo patrné, že soutěžící berou soutěž vážně. A žáci byli jistě spokojeni, že jim na tyto otázky bylo smysluplně a věcně odpovídáno.

Co říci závěrem? Kluci, držíme vám palce! První ročník Technowizzu žáci naší školy vyhráli a přejeme Vám, aby druhý ročník dopadl také tak.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu