Střední škola AGC a.s.
20.05.2019

Dne 17. 5. 2019 se žáci prvního ročníku oboru Ekonomika a podnikání zúčastnili projektového dne v rámci výuky Ekonomika a oblasti podnikové činnosti. Žáci se na začátku akce v Informačním středisku Dubí seznámili s historickým rozvojem porcelánové výroby v Dubí a v Krušných horách. Představena byla výroba v jednotlivých porcelánkách Severních a Západních Čech. Při prohlídce dubského výrobního závo…

Zobrazit celý článek


19.05.2019

Již od roku 2012 probíhá celostátní soutěž pro mladé talenty s názvem "Mladý programátor", ve které si mohou změřit své síly žáci základních a středních škol v programování. Soutěží se v několika kategoriích, do kterých patří nástroj pro vizualizované programování Baltík - to pro ty mladší, libovolně zvolený programovací jazyk - pro ty starší a nově i Scratch. Soutěž je určena pro žáky obou stupň…

Zobrazit celý článek


17.04.2019

Napiš správně svůj životopis, vyhraj 5000 Kč a užij si prázdniny s Profesia.cz Pravidla jsou jednoduchá – studenti napíšou životopis a pošlou nám ho k posouzení. Hlavní výhru vyhrát může jen jeden - vítěz vyhraje 5000 Kč. Nejlepší vybrané životopisy ale publikujeme jako vzory na webu Profesia.cz. Soutěž probíhá od 1. 4. 2019 do 20. 6. 2019. 26. 6. 2019 oznámíme autora nejlepšího životopisu, kter…

Zobrazit celý článek


květen 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2

Soutěž Technowizz se blíží do finále!

13.03.2019 08:33

Jak jsme Vás již na stránkách školy informovali (viz. zde ), tři stateční a odborně zdatní žáci třídy IT3 (Tomáš Jasukevič, Václav Michal a Zdeněk Prokeš) se zúčastnili již třetího ročníku soutěže Technowizz. Soutěž tradičně vyhlašuje Ústecká komunitní nadace spolu s Fondem AGC Automotive Czech a.s.. Cílem soutěže je přispět k rozvoji středních škol zaměřených na technické obory v regionu a motivovat jejich studenty k zdokonalování svých znalostí a praktických dovedností a umožnit jim tak následně snáze dosáhnout perspektivního pracovního uplatnění ve vystudovaných oborech.

Náš soutěžní tým řešil problematiku systému včasné detekce a signalizace zaplnění střepových kontejnerů přímo v provozu. Naši žáci na řešení pilně pracovali skoro 4 měsíce. Odborná porota shledala jejich řešení natolik smysluplným, že postoupili do dalšího kola - k ústní obhajobě soutěžní práce.

Obhajoba se konala v pondělí 11. března 2019 v Ústí nad Labem, v sídle pořádající Ústecké komunitní nadace. Naší žáci nejprve odprezentovali své řešení. Poté přišla "ostřejší" část obhajoby - diskuse a odpovědi na otázky poroty, tvořené pracovníky AGC Chudeřice, tedy lidmi, kteří zadávali úkoly a kteří přesně vědí, co by řešení mělo umět. Nutno říci, že naši žáci se žádnou otázkou nenechali vykolejit a dokázali smysluplně a věcně reagovat. Je prostě vidět, a je radost to vidět, že se z žáků naší školy rodí odborníci.

A co bude následovat? Do pátku 22. března má porota čas si vše zhodnotit a rozmyslet. Do tohoto termínu se dozvíme, jestli je řešení našeho týmu vítězné. A pokud ano, přijde to nejzajímavější - realizace přímo v provozu.

Držme naším klukům palce!

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu