Střední škola AGC a.s.
13.03.2019

Jak jsme Vás již na stránkách školy informovali (viz. zde ), tři stateční a odborně zdatní žáci třídy IT3 (Tomáš Jasukevič, Václav Michal a Zdeněk Prokeš) se zúčastnili již třetího ročníku soutěže Technowizz. Soutěž tradičně vyhlašuje Ústecká komunitní nadace spolu s Fondem AGC Automotive Czech a.s.. Cílem soutěže je přispět k rozvoji středních škol zaměřených na technické obory v regionu a motivo…

Zobrazit celý článek


12.03.2019

Dnes proběhlo setkání zástupců společnosti AGC Automotive Czech a.s., AGC Flat Glass Czech a.s. se zájemci z řad žáků naší školy, kteří projevili zájem o profesní spojení se společností, a to jak v době studia, tak především po složení maturitní zkoušky.  S jednotlivými zájemci byl proveden motivační pohovor, částečně společně, částečně individuálně. Zástupci zaměstnavatelů se zajímali především …

Zobrazit celý článek


06.03.2019

V rámci českého jazyka a literatury navštívily třídy IT2, MN2 a PP2 Národní divadlo. Cesta do Prahy utekla tak rychle, že žáci nestihli dospat ani brzký odjezd. Už v 9 hodin si naši druháci prohlédli budovu Národního divadla, konkrétně tzv. Zítkovu budovu. Prohlídka začala ve sklepě, tedy u základních kamenů, poté se žáci přesunuli do salonků a do hlediště, které bylo pro všechny účastníky asi to …

Zobrazit celý článek


březen 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
25 26 27 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Soutěž Technowizz se blíží do finále!

13.03.2019 08:33

Jak jsme Vás již na stránkách školy informovali (viz. zde ), tři stateční a odborně zdatní žáci třídy IT3 (Tomáš Jasukevič, Václav Michal a Zdeněk Prokeš) se zúčastnili již třetího ročníku soutěže Technowizz. Soutěž tradičně vyhlašuje Ústecká komunitní nadace spolu s Fondem AGC Automotive Czech a.s.. Cílem soutěže je přispět k rozvoji středních škol zaměřených na technické obory v regionu a motivovat jejich studenty k zdokonalování svých znalostí a praktických dovedností a umožnit jim tak následně snáze dosáhnout perspektivního pracovního uplatnění ve vystudovaných oborech.

Náš soutěžní tým řešil problematiku systému včasné detekce a signalizace zaplnění střepových kontejnerů přímo v provozu. Naši žáci na řešení pilně pracovali skoro 4 měsíce. Odborná porota shledala jejich řešení natolik smysluplným, že postoupili do dalšího kola - k ústní obhajobě soutěžní práce.

Obhajoba se konala v pondělí 11. března 2019 v Ústí nad Labem, v sídle pořádající Ústecké komunitní nadace. Naší žáci nejprve odprezentovali své řešení. Poté přišla "ostřejší" část obhajoby - diskuse a odpovědi na otázky poroty, tvořené pracovníky AGC Chudeřice, tedy lidmi, kteří zadávali úkoly a kteří přesně vědí, co by řešení mělo umět. Nutno říci, že naši žáci se žádnou otázkou nenechali vykolejit a dokázali smysluplně a věcně reagovat. Je prostě vidět, a je radost to vidět, že se z žáků naší školy rodí odborníci.

A co bude následovat? Do pátku 22. března má porota čas si vše zhodnotit a rozmyslet. Do tohoto termínu se dozvíme, jestli je řešení našeho týmu vítězné. A pokud ano, přijde to nejzajímavější - realizace přímo v provozu.

Držme naším klukům palce!

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu