Střední škola AGC a.s.
01.07.2019

Ve druhém pololetí školního roku 2018/2019 se opět dveře knihovny stále otevíraly. V zimních měsících byli tradičně nejpočetnějšími návštěvníky žáci  4. ročníků, kteří doháněli četbu k maturitním zkouškám. Na jaře ovšem navštívili naši knihovničku žáci převážně ze 3. ročníků, ale občas se najdou i naši prváci, kteří poctivě čtou a nechtějí si nechávat četbu až na poslední ročník. A tak nepřekvapí…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Dne 26 . 6. 2019 se uskutečnil sportovní den ředitele školy. Hrál se šestkový plážový volejbal u Sportovní haly Teplice. Turnaje se zúčastnilo 10 družstev z jednotlivých tříd a nechybělo ani družstvo složené z učitelů „ ÁMOSÁCI“. I přes vysoké teploty všechna družstva hrála na maximum, a to i díky zázemí, které nám bylo poskytnuto vedením sportovního areálu. Po skončení turnaje byly předány poháry…

Zobrazit celý článek


24.06.2019

páteční dopoledne 21. června patřilo seniorům v jejich domově v Milešově. Právě tam se konala tradiční pouť, na kterou jsme byli pozvání, abychom zde vystoupili. S DD Milešov spolupracujeme již od prosince v rámci projektu Ježíškova vnoučata, kdy jsme tamní seniory obdarovali kuželkami. Počasí přálo, a tak děvčata ze třídy PP2 na nádvoří milešovického zámečku zazpívala několik písní. Vystoupení t…

Zobrazit celý článek


červenec 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4

Soutěž Technowizz se blíží do finále!

13.03.2019 08:33

Jak jsme Vás již na stránkách školy informovali (viz. zde ), tři stateční a odborně zdatní žáci třídy IT3 (Tomáš Jasukevič, Václav Michal a Zdeněk Prokeš) se zúčastnili již třetího ročníku soutěže Technowizz. Soutěž tradičně vyhlašuje Ústecká komunitní nadace spolu s Fondem AGC Automotive Czech a.s.. Cílem soutěže je přispět k rozvoji středních škol zaměřených na technické obory v regionu a motivovat jejich studenty k zdokonalování svých znalostí a praktických dovedností a umožnit jim tak následně snáze dosáhnout perspektivního pracovního uplatnění ve vystudovaných oborech.

Náš soutěžní tým řešil problematiku systému včasné detekce a signalizace zaplnění střepových kontejnerů přímo v provozu. Naši žáci na řešení pilně pracovali skoro 4 měsíce. Odborná porota shledala jejich řešení natolik smysluplným, že postoupili do dalšího kola - k ústní obhajobě soutěžní práce.

Obhajoba se konala v pondělí 11. března 2019 v Ústí nad Labem, v sídle pořádající Ústecké komunitní nadace. Naší žáci nejprve odprezentovali své řešení. Poté přišla "ostřejší" část obhajoby - diskuse a odpovědi na otázky poroty, tvořené pracovníky AGC Chudeřice, tedy lidmi, kteří zadávali úkoly a kteří přesně vědí, co by řešení mělo umět. Nutno říci, že naši žáci se žádnou otázkou nenechali vykolejit a dokázali smysluplně a věcně reagovat. Je prostě vidět, a je radost to vidět, že se z žáků naší školy rodí odborníci.

A co bude následovat? Do pátku 22. března má porota čas si vše zhodnotit a rozmyslet. Do tohoto termínu se dozvíme, jestli je řešení našeho týmu vítězné. A pokud ano, přijde to nejzajímavější - realizace přímo v provozu.

Držme naším klukům palce!

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu