Střední škola AGC a.s.
10.06.2019

V pondělí ráno jsme se sešli v plné síle v Teplicích na nádraží a vydali jsme se vlakem směr Chomutov, Karlovy Vary a Loket. Po příjezdu a nezbytné instruktáži jsme se rozdělili na jednotlivé posádky, vyfasovali rafty, pádla, záchranné vesty a již po vodě hurá do Karlových Varů, kde dnes budeme stanovat. Počasí nám zatím přeje, sluníčko svítí, vody je dost a dobrá nálada nám rozhodně nechybí.

Zobrazit celý článek


10.06.2019

Ve středu 5. června 2019 se v budově Strojní fakulty ČVUT v Praze konal již třináctý ročník konference a prezentace zajímavých prací studentů středních škol Středoškolská technika 2019 - StreTech. Cílem konference StreTech je umožnit setkání a prezentaci prací studentek a studentů a jejich středních škol na půdě naší nejznámější technické univerzity. Témata soutěže nebyla nijak omezená, mohla mít …

Zobrazit celý článek


24.05.2019

Dne 23. května 2019 navštívila třída PP1 (obor Předškolní a mimoškolní pedagogika) hudební pořad Vývoj rockové hudby druhé poloviny 20. století. Dvojice výborných muzikantů z Karlových Varů nabídla třem stovkám studentů z Gymnázia Teplice a naší střední školy AGC 120 minut kytarového nářezu, stylového zpěvu a minimálního moderování. Mgr. Milan Parnahaj, který je autorem pořadu a zároveň jej uvádí,…

Zobrazit celý článek


červen 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
27 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Soutěž tvořivé informatiky – Mladý programátor 2019

19.05.2019 14:54

Již od roku 2012 probíhá celostátní soutěž pro mladé talenty s názvem "Mladý programátor", ve které si mohou změřit své síly žáci základních a středních škol v programování. Soutěží se v několika kategoriích, do kterých patří nástroj pro vizualizované programování Baltík - to pro ty mladší, libovolně zvolený programovací jazyk - pro ty starší a nově i Scratch.

Soutěž je určena pro žáky obou stupňů základních škol, víceletých gymnázií, žáků středních škol a dětí z organizací pracujících s dětmi, kteří se zúčastnili a následně postoupili z kola regionálního.

Soutěžit mohou týmy složené z nejméně jednoho a nejvíce ze tří členů, kteří nemusí být ze stejného ročníku, ale musí být ze stejné školy nebo organizace. Kategorie týmu je pak daná jeho nejstarším členem. Řešení úloh hodnotí odborná porota, která následně na stránkách projektu (soutez.tib.cz) vyhlásí výsledky.

Organizátory celostátního kola jsou TIB, z.s. a Základní škola Bílá cesta, Verdunská 2958, Teplice, kde soutěž probíhá. Význam akce podtrhuje i přítomnost pana primátora Hynka Hanzy, který soutěž osobně zahájil. Do organizace a podpory se ale zapojilo více institucí, mezi nejvýznamnější patří Střední škola AGC a.s., Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a AGC Automotive Czech a.s. Společně se postaraly o volnočasové aktivity soutěžících v době „volna“, protože celostátní kolo probíhá od 17. 5. 2019 do 19. 5. 2019 a ve škole se přespává. Pro zájemce bylo připraveno mnoho oddechových a vzdělávacích aktivit, jako například stolní tenis, fotbálek, počítačové hry, programování robotů, hrátky s ozoboty, Lego Mindstorms, 3D tisk, virtuální realita a mnoho dalšího. Nejstarší soutěžící se podívali do provozů společnosti AGC Automotive v Chudeřicích, ti mladší navštívili hvězdárnu a planetárium. Přespolní si navíc prohlédli Teplice z paluby vláčku Humboldt.

 

Ze střední školy AGC a.s. se účastnili dva žáci třetího ročníku oboru Informační technologie, Adam Bubník a Jan Kolář. Oba odvedli skvělý výkon. V letošním celostátním kole se totiž umístili na páté pozici. K výsledku jim gratulujeme.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu