Střední škola AGC a.s.
01.07.2019

Ve druhém pololetí školního roku 2018/2019 se opět dveře knihovny stále otevíraly. V zimních měsících byli tradičně nejpočetnějšími návštěvníky žáci  4. ročníků, kteří doháněli četbu k maturitním zkouškám. Na jaře ovšem navštívili naši knihovničku žáci převážně ze 3. ročníků, ale občas se najdou i naši prváci, kteří poctivě čtou a nechtějí si nechávat četbu až na poslední ročník. A tak nepřekvapí…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Dne 26 . 6. 2019 se uskutečnil sportovní den ředitele školy. Hrál se šestkový plážový volejbal u Sportovní haly Teplice. Turnaje se zúčastnilo 10 družstev z jednotlivých tříd a nechybělo ani družstvo složené z učitelů „ ÁMOSÁCI“. I přes vysoké teploty všechna družstva hrála na maximum, a to i díky zázemí, které nám bylo poskytnuto vedením sportovního areálu. Po skončení turnaje byly předány poháry…

Zobrazit celý článek


24.06.2019

páteční dopoledne 21. června patřilo seniorům v jejich domově v Milešově. Právě tam se konala tradiční pouť, na kterou jsme byli pozvání, abychom zde vystoupili. S DD Milešov spolupracujeme již od prosince v rámci projektu Ježíškova vnoučata, kdy jsme tamní seniory obdarovali kuželkami. Počasí přálo, a tak děvčata ze třídy PP2 na nádvoří milešovického zámečku zazpívala několik písní. Vystoupení t…

Zobrazit celý článek


srpen 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1

Soutěž tvořivé informatiky – Mladý programátor 2019

19.05.2019 14:54

Již od roku 2012 probíhá celostátní soutěž pro mladé talenty s názvem "Mladý programátor", ve které si mohou změřit své síly žáci základních a středních škol v programování. Soutěží se v několika kategoriích, do kterých patří nástroj pro vizualizované programování Baltík - to pro ty mladší, libovolně zvolený programovací jazyk - pro ty starší a nově i Scratch.

Soutěž je určena pro žáky obou stupňů základních škol, víceletých gymnázií, žáků středních škol a dětí z organizací pracujících s dětmi, kteří se zúčastnili a následně postoupili z kola regionálního.

Soutěžit mohou týmy složené z nejméně jednoho a nejvíce ze tří členů, kteří nemusí být ze stejného ročníku, ale musí být ze stejné školy nebo organizace. Kategorie týmu je pak daná jeho nejstarším členem. Řešení úloh hodnotí odborná porota, která následně na stránkách projektu (soutez.tib.cz) vyhlásí výsledky.

Organizátory celostátního kola jsou TIB, z.s. a Základní škola Bílá cesta, Verdunská 2958, Teplice, kde soutěž probíhá. Význam akce podtrhuje i přítomnost pana primátora Hynka Hanzy, který soutěž osobně zahájil. Do organizace a podpory se ale zapojilo více institucí, mezi nejvýznamnější patří Střední škola AGC a.s., Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a AGC Automotive Czech a.s. Společně se postaraly o volnočasové aktivity soutěžících v době „volna“, protože celostátní kolo probíhá od 17. 5. 2019 do 19. 5. 2019 a ve škole se přespává. Pro zájemce bylo připraveno mnoho oddechových a vzdělávacích aktivit, jako například stolní tenis, fotbálek, počítačové hry, programování robotů, hrátky s ozoboty, Lego Mindstorms, 3D tisk, virtuální realita a mnoho dalšího. Nejstarší soutěžící se podívali do provozů společnosti AGC Automotive v Chudeřicích, ti mladší navštívili hvězdárnu a planetárium. Přespolní si navíc prohlédli Teplice z paluby vláčku Humboldt.

 

Ze střední školy AGC a.s. se účastnili dva žáci třetího ročníku oboru Informační technologie, Adam Bubník a Jan Kolář. Oba odvedli skvělý výkon. V letošním celostátním kole se totiž umístili na páté pozici. K výsledku jim gratulujeme.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu