Střední škola AGC a.s.
24.02.2020

Dne 20. února 2020 se žákyně tříd PP2 a PP3 zúčastnily divadelního představení Princezna ze mlejna v Krušnohorském divadle v Teplicích. Šlo o dramatizaci pohádky, ve které Jindřich našel v Elišce tu pravou princeznu svého srdce. Cílem této kulturní akce bylo seznámení děvčat s divadelním podáním pohádky, které mohou využít v jejich budoucích povoláních, souvisejících s jejich oborem předškolní a m…

Zobrazit celý článek


14.02.2020

Dne 12. 2. 2020 se žáci tříd MN4 a MN3 zúčastnili exkurze do ČNB v Praze pod vedením Ing. M. Šimůnkové a Ing. M. Rajchertové. Žáci byli seznámeni formou dokumentárních filmů s historií vzniku a fungováním ČNB, její funkcí a vznikem a významem peněz. Poté jsme byli uvedeni do původního trezoru ČNB, kde nás průvodkyně informovala o vystavených exponátech. Ihned v čele je vystavena obří mince k 100. …

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Střední škola AGC a.s., jako součást skupiny AGC, se v pátek 7. února 2020 zúčastnila Japonského národního dne v hotelu Hilton Praha, pořádaného velvyslancem Japonska u příležitosti narozenin Jeho veličenstva císaře. Této události se zúčastnila řada hostů z řad představitelů vlády České republiky, Parlamentu České republiky, zástupců ministerstev, ekonomických a kulturních osobností. Součástí rec…

Zobrazit celý článek


červen 2020
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5

Soutěž tvořivé informatiky – Mladý programátor 2019

19.05.2019 14:54

Již od roku 2012 probíhá celostátní soutěž pro mladé talenty s názvem "Mladý programátor", ve které si mohou změřit své síly žáci základních a středních škol v programování. Soutěží se v několika kategoriích, do kterých patří nástroj pro vizualizované programování Baltík - to pro ty mladší, libovolně zvolený programovací jazyk - pro ty starší a nově i Scratch.

Soutěž je určena pro žáky obou stupňů základních škol, víceletých gymnázií, žáků středních škol a dětí z organizací pracujících s dětmi, kteří se zúčastnili a následně postoupili z kola regionálního.

Soutěžit mohou týmy složené z nejméně jednoho a nejvíce ze tří členů, kteří nemusí být ze stejného ročníku, ale musí být ze stejné školy nebo organizace. Kategorie týmu je pak daná jeho nejstarším členem. Řešení úloh hodnotí odborná porota, která následně na stránkách projektu (soutez.tib.cz) vyhlásí výsledky.

Organizátory celostátního kola jsou TIB, z.s. a Základní škola Bílá cesta, Verdunská 2958, Teplice, kde soutěž probíhá. Význam akce podtrhuje i přítomnost pana primátora Hynka Hanzy, který soutěž osobně zahájil. Do organizace a podpory se ale zapojilo více institucí, mezi nejvýznamnější patří Střední škola AGC a.s., Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a AGC Automotive Czech a.s. Společně se postaraly o volnočasové aktivity soutěžících v době „volna“, protože celostátní kolo probíhá od 17. 5. 2019 do 19. 5. 2019 a ve škole se přespává. Pro zájemce bylo připraveno mnoho oddechových a vzdělávacích aktivit, jako například stolní tenis, fotbálek, počítačové hry, programování robotů, hrátky s ozoboty, Lego Mindstorms, 3D tisk, virtuální realita a mnoho dalšího. Nejstarší soutěžící se podívali do provozů společnosti AGC Automotive v Chudeřicích, ti mladší navštívili hvězdárnu a planetárium. Přespolní si navíc prohlédli Teplice z paluby vláčku Humboldt.

 

Ze střední školy AGC a.s. se účastnili dva žáci třetího ročníku oboru Informační technologie, Adam Bubník a Jan Kolář. Oba odvedli skvělý výkon. V letošním celostátním kole se totiž umístili na páté pozici. K výsledku jim gratulujeme.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu