Střední škola AGC a.s.
24.02.2020

Dne 20. února 2020 se žákyně tříd PP2 a PP3 zúčastnily divadelního představení Princezna ze mlejna v Krušnohorském divadle v Teplicích. Šlo o dramatizaci pohádky, ve které Jindřich našel v Elišce tu pravou princeznu svého srdce. Cílem této kulturní akce bylo seznámení děvčat s divadelním podáním pohádky, které mohou využít v jejich budoucích povoláních, souvisejících s jejich oborem předškolní a m…

Zobrazit celý článek


14.02.2020

Dne 12. 2. 2020 se žáci tříd MN4 a MN3 zúčastnili exkurze do ČNB v Praze pod vedením Ing. M. Šimůnkové a Ing. M. Rajchertové. Žáci byli seznámeni formou dokumentárních filmů s historií vzniku a fungováním ČNB, její funkcí a vznikem a významem peněz. Poté jsme byli uvedeni do původního trezoru ČNB, kde nás průvodkyně informovala o vystavených exponátech. Ihned v čele je vystavena obří mince k 100. …

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Střední škola AGC a.s., jako součást skupiny AGC, se v pátek 7. února 2020 zúčastnila Japonského národního dne v hotelu Hilton Praha, pořádaného velvyslancem Japonska u příležitosti narozenin Jeho veličenstva císaře. Této události se zúčastnila řada hostů z řad představitelů vlády České republiky, Parlamentu České republiky, zástupců ministerstev, ekonomických a kulturních osobností. Součástí rec…

Zobrazit celý článek


únor 2020
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
27 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 1

Soutěž v kybernetické bezpečnosti - velký úspěch žákyně naší školy!

12.12.2019 08:43

I v letošním školním roce se celá řada žáků naší školy zúčastnila „Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti“. V soutěži jde o ověření znalost a schopností přesně v oblasti, která je obsažena v jejím názvu. Soutěž je organizována pro všechny studenty středních škol v České republice věkové kategorie 15 až 20 let, a to bez ohledu na zaměření školy a na skutečnost, zda se jedná o studijní obory zakončené maturitou či nikoliv.

Soutěž je postavená na několika vizích a cílech:

 • Zvyšovat povědomí mladé generace a tím i české populace o rizicích a hrozbách kybernetického světa a zábavnou formou přispět k zapojení středoškolských studentů do tohoto procesu.
 • Identifikovat mladé talenty v oblasti kybernetické bezpečnosti a umožnit jim jejich další rozvoj prostřednictvím kontaktů a spoluprací se špičkovými experty a pracovišti v České republice v oblasti kybernetické bezpečnosti a obrany.
 • Poskytnout informační podporu středoškolským pedagogům a metodikům prevence v této „nové“, dynamicky se měnící oblasti života nás všech.
 • Ověřit případně doplnit znalosti souvisejících s oblastí kybernetické a informační bezpečnosti.
 • Ověřit znalosti středoškolských studentů jednotlivých středních škol a porovnat je se znalostmi studentů jiných středních škol stejné kategorie nebo zaměření.
 • Přispět k naplnění cílů kategorie F Akčního plánu Národní strategie kybernetické bezpečnosti, a to zejména (a) navyšovat povědomí a gramotnost v otázkách kybernetické bezpečnosti u studentů středních škol; (b) přispět k modernizaci vzdělávacích programů na středoškolské úrovni; (c) podporovat přípravu expertů; (d) přispět k přípravě metodických materiálů pro učitele a (e) podporovat u studentů rozvoj talentu v oblasti kybernetické bezpečnosti ve spolupráci s vysokými školami.

Soutěž je rozdělena do tří kol:

 • První „OSVĚTOVÉ“ kolo probíhá elektronicky
 • Druhé „VÝBĚROVÉ“ kolo probíhá elektronicky
 • Třetí „FINÁLOVÉ“ kolo probíhá prezenčně
 • Nejúspěšnější účastníci obdrží nabídku k účasti na letním soustředění spoluorganizovaném ČVUTKybernetickým polygonem, Masarykovy univerzity v Brně. Nejlepší účastníci se budou moci kvalifikovat do Evropské kybernetické soutěže, která proběhne ke konci roku 2019 (ECSC 2019).

V rámci soutěže rovněž probíhají osvětové besedy pro školy, které splní jedno z následujících kritérií:

 • Ze školy se zúčastní soutěže alespoň 50 žáků
 • V krajských osvětových kolech se někdo ze školy umístí do třetího místa.

Skvělou zprávou je, že naše SŠ AGC splnila obě kritéria! Je milou povinností pogratulovat žákyni druhého ročníku oboru Informační technologie, Veronice Machátové, ke krásnému třetímu místu, které vybojovala mezi 250 středoškoláky z Ústeckého kraje

Zmíněná beseda proběhla v zaplněné aule dne 10. prosince. Přednášet přijel Ing. Miroslav Nečas, PhD. z firmy TOVEK, která je jedním z partnerů kybernetické soutěže a již 25 let vyvíjí software, který je špičkou v oblasti analytického vyhledávání a zpracování informací z různorodých nestrukturovaných i strukturovaných zdrojů dat.

Přednáška byla plná zajímavých informací o bezpečnosti dat a o jejich dostupnosti a zneužitelnosti. Přednášející předvedl i konkrétní ukázky vytěžování dostupných dat pomocí SW. Na závěr zazněly informace o chystané mobilní síti 5G – o tom, co přinese a jaké důsledky bude mít v oblasti datové bezpečnosti.

Žáci odcházeli po dvou hodinách obohaceni o celou řadu zajímavých informací a jelikož jejich oborem je IT, kdo ví – třeba soutěž a přednáška někoho nastartovala k žádané a velmi dobře placené kariéře v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu