Střední škola AGC a.s.
01.07.2019

Ve druhém pololetí školního roku 2018/2019 se opět dveře knihovny stále otevíraly. V zimních měsících byli tradičně nejpočetnějšími návštěvníky žáci  4. ročníků, kteří doháněli četbu k maturitním zkouškám. Na jaře ovšem navštívili naši knihovničku žáci převážně ze 3. ročníků, ale občas se najdou i naši prváci, kteří poctivě čtou a nechtějí si nechávat četbu až na poslední ročník. A tak nepřekvapí…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Dne 26 . 6. 2019 se uskutečnil sportovní den ředitele školy. Hrál se šestkový plážový volejbal u Sportovní haly Teplice. Turnaje se zúčastnilo 10 družstev z jednotlivých tříd a nechybělo ani družstvo složené z učitelů „ ÁMOSÁCI“. I přes vysoké teploty všechna družstva hrála na maximum, a to i díky zázemí, které nám bylo poskytnuto vedením sportovního areálu. Po skončení turnaje byly předány poháry…

Zobrazit celý článek


24.06.2019

páteční dopoledne 21. června patřilo seniorům v jejich domově v Milešově. Právě tam se konala tradiční pouť, na kterou jsme byli pozvání, abychom zde vystoupili. S DD Milešov spolupracujeme již od prosince v rámci projektu Ježíškova vnoučata, kdy jsme tamní seniory obdarovali kuželkami. Počasí přálo, a tak děvčata ze třídy PP2 na nádvoří milešovického zámečku zazpívala několik písní. Vystoupení t…

Zobrazit celý článek


červenec 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4

StreTech 2019 - prezentace prací studentů

10.06.2019 10:37

Ve středu 5. června 2019 se v budově Strojní fakulty ČVUT v Praze konal již třináctý ročník konference a prezentace zajímavých prací studentů středních škol Středoškolská technika 2019 - StreTech. Cílem konference StreTech je umožnit setkání a prezentaci prací studentek a studentů a jejich středních škol na půdě naší nejznámější technické univerzity. Témata soutěže nebyla nijak omezená, mohla mít zaměření technické, přírodovědné nebo také humanitní a umělecké. Práce mohly být individuální nebo kolektivní. Studenti je prezentovali formou posteru, nebo modelu, případně elektronickou prezentací na notebooku. Každý měl dostatečný prostor představit návštěvníkům svůj exponát a odpovědět na zvídavé dotazy.Letošní StreTech bude již třináctým setkáním středoškoláků a prezentací jejich znalostí v prostředí univerzity. Konferencí StreTech ČVUT vyhledává a přístupnou formou soustřeďuje a podporuje tvůrčí aktivní středoškolské studentky a studenty a jejich střední školy.

Za naši střední školu se konference účastnil Václav Michal, žák 3. ročníku oboru IT. Ve svém stánku předváděl zájemcům svého robota schopného zdolávat i náročný terén, včetně například schodů. Robota si sám navrhl, sestavil (včetně veškeré mechaniky), osadil elektronikou a naprogramoval. Početným zájemcům rád a zasvěceně předváděl schopnosti svého robota řízeného na dálku mobilním telefonem a tím především svoje vlastní schopnosti. S hrdostí lze konstatovat, že se mezi 150 prezentovanými pracemi rozhodně neztratil.

Celkově lze říct, že středa 5. června patřila mezi velmi příjemně a optimisticky strávené dny. Vždy působí na duši technicky založeného středoškolského pedagoga velmi pozitivně, pokud má možnost být v přítomnosti středoškoláků nadšených pro technické obory a schopných své nápady realizovat a veřejně obhajovat. A takových lidí tam bylo ke dvoum stovkám. Na tom se shodli oba členové pedagogického dozoru (Ing. Holomek a Ing. Jakoubek). A za to patří všem účastníkům (a zejména našemu konstruktérovi robotů) velký dík.

Doplnění:

Od organizátorů dorazilo několik odkazů s fotografiemi z prezenzace soutěžních prací. Chcete-li se podívat, klikněte sem, nebo sem a nebo pro video sem.

Fotogalerie:

V zajetí zvídavých zájemců Chodba plná exponátů a jejich tvůrců Chodba plná exponátů a jejich tvůrců Václav Michal a jeho

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu