Střední škola AGC a.s.
13.03.2019

Jak jsme Vás již na stránkách školy informovali (viz. zde ), tři stateční a odborně zdatní žáci třídy IT3 (Tomáš Jasukevič, Václav Michal a Zdeněk Prokeš) se zúčastnili již třetího ročníku soutěže Technowizz. Soutěž tradičně vyhlašuje Ústecká komunitní nadace spolu s Fondem AGC Automotive Czech a.s.. Cílem soutěže je přispět k rozvoji středních škol zaměřených na technické obory v regionu a motivo…

Zobrazit celý článek


12.03.2019

Dnes proběhlo setkání zástupců společnosti AGC Automotive Czech a.s., AGC Flat Glass Czech a.s. se zájemci z řad žáků naší školy, kteří projevili zájem o profesní spojení se společností, a to jak v době studia, tak především po složení maturitní zkoušky.  S jednotlivými zájemci byl proveden motivační pohovor, částečně společně, částečně individuálně. Zástupci zaměstnavatelů se zajímali především …

Zobrazit celý článek


06.03.2019

V rámci českého jazyka a literatury navštívily třídy IT2, MN2 a PP2 Národní divadlo. Cesta do Prahy utekla tak rychle, že žáci nestihli dospat ani brzký odjezd. Už v 9 hodin si naši druháci prohlédli budovu Národního divadla, konkrétně tzv. Zítkovu budovu. Prohlídka začala ve sklepě, tedy u základních kamenů, poté se žáci přesunuli do salonků a do hlediště, které bylo pro všechny účastníky asi to …

Zobrazit celý článek


březen 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
25 26 27 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Učitelé IT On The Road(show pro školy)

19.10.2018 07:42

Ne, s románem Jacka Kerouaca to nemá opravdu nic společného. Snad jen, že vyučující jsou na jedné cestě spolu se svými žáky na cestě poznání a pokud chtějí udržet krok s dobou, nezbývá jim, než sledovat novinky v oboru a účastnit se akcí, kde se lze s novinkami a s informacemi setkat.

Jednou z těchto akcí je každoročně pořádaná největší konference o technologiích ve vzdělávání v České republice pod názvem Roadshow pro školy 2018. Konference se koná v krajských městech České republiky a na Ústí nad Labem připadl termín 2. 10. 2018. Za naši školu za poznáním vyjeli učitelé Stanislav Jakoubek a Michal Schöpke.

Konference je rozdělena do dvou základních bloků. První blok obsahuje krátké (cca desetiminutové) prezentace zúčastněných IT firem. Namátkou vyberu třeba prezentaci pana Klatovského z firmy Microsoft, který poreferoval o některých chytrých funkcích a aplikacích zabudovaných v operačním systému Windows 10 (3D malování, editor videa) a o katalogu aplikací MS Store, ve které, lze nalézt spoustu vzdělávacích aplikací. Dále zazněly informace o produktu Office 365 a některých vychytávkách, například vkládání 3D modelů do PowerPointu. Zajímavou informací jistě je, že do prostředí Office 365 jsou implementovány nové funkce každý měsíc. Jako velmi zajímavou považuji prezentaci známé firmy EPSON. Zástupce formy prezentoval novinky z o oboru projekční techniky a inkoustových tiskáren. Působivá byla ukázka toho, jak se dnešní moderní inkousty nerozpíjí a kalkulace nákladů na inkoustový tisk. Sice to není úplná novinka, ale je dobré si připomenout, že v lidech zažité, 20 let staré, představy o tom, že inkoustový tisk je drahý a obrázek že se vám rozpije, jakmile se na něj špatně podíváte, se dávno nezakládají na pravdě. Další podnětná prezentace, vhodná spíše pro administrátory školních sítí, byla prezentace s názvem „Než Vám studenti obrátí školu naruby“ firmy ARUBA o možnostech nasazení, nastavení a hlavně zabezpečení bezdrátových Wi-Fi sítí, neboť tyto bývají potenciálně nebezpečné z pohledu úniku informací, GDPR atd. Nebudu se podrobně rozepisovat o všech dalších prezentacích, tak je stručný výčet (a snad mi to zúčastněné firmy prominou).

  • Boxed, Acer – Šablony II: využití ICT ve vzdělávání
  • Hewlet Packard – učebna dnes a zítra očima HP
  • AV Media – 10 tipů, jak skutečně využít šablony ke změně výuky
  • ESET – slabé chvilky chytrých telefonů
  • Lenovo – Lenovo představuje produkty pro moderní výuku
  • Soitron – výuka online, aneb používáme třišespětku

 

Po přestávce na občerstvení, setkávání, výměnu zkušeností a poradu s partnery následoval odpolední program. Ten se skládal ze třech bloků. V každém byly nabízeny 3 podrobnější přednášky a workshopy a každý z účastníků si jejich skladbu volil sám. Například šly zvolit přednášky „Technologie EPSON pod drobnohldem“, „Realita není plochá, aneb jak zapojit VR a AR do výuky“ od společnosti AV Media a prezentace s ukázkami firem Acer a Boxed: „Vyzkoušejme si, jaké vybavení mohou ZŠ i SŠ ze Šablon získat“. Zejména zaujala zmíněná přednáška Realita není plochá. Týkala se 3D modelování, virtuální reality a možnostem tzv. 3D učebny.

Odjížděli jsme s plnou hlavou nových informací a s plnou taškou různých materiálů. Je zcela nepochybné, že některé získané poznatky budeme implementovat do výuky. Zejména ty z oblasti Windows 10 a Office 365, na které jako škola přecházíme. Co říci závěrem? Oblast IT je jeden z nejdynamičtějších oborů lidské činnosti. Pokud má kdokoliv ambice se v této oblasti pohybovat, nezbývá, než učit se, učit se, učit se. A akce, jako Roadshow pro školy, nám k tomu pomáhají.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu