Střední škola AGC a.s.
01.07.2019

Ve druhém pololetí školního roku 2018/2019 se opět dveře knihovny stále otevíraly. V zimních měsících byli tradičně nejpočetnějšími návštěvníky žáci  4. ročníků, kteří doháněli četbu k maturitním zkouškám. Na jaře ovšem navštívili naši knihovničku žáci převážně ze 3. ročníků, ale občas se najdou i naši prváci, kteří poctivě čtou a nechtějí si nechávat četbu až na poslední ročník. A tak nepřekvapí…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Dne 26 . 6. 2019 se uskutečnil sportovní den ředitele školy. Hrál se šestkový plážový volejbal u Sportovní haly Teplice. Turnaje se zúčastnilo 10 družstev z jednotlivých tříd a nechybělo ani družstvo složené z učitelů „ ÁMOSÁCI“. I přes vysoké teploty všechna družstva hrála na maximum, a to i díky zázemí, které nám bylo poskytnuto vedením sportovního areálu. Po skončení turnaje byly předány poháry…

Zobrazit celý článek


24.06.2019

páteční dopoledne 21. června patřilo seniorům v jejich domově v Milešově. Právě tam se konala tradiční pouť, na kterou jsme byli pozvání, abychom zde vystoupili. S DD Milešov spolupracujeme již od prosince v rámci projektu Ježíškova vnoučata, kdy jsme tamní seniory obdarovali kuželkami. Počasí přálo, a tak děvčata ze třídy PP2 na nádvoří milešovického zámečku zazpívala několik písní. Vystoupení t…

Zobrazit celý článek


srpen 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1

Učitelé IT On The Road(show pro školy)

19.10.2018 07:42

Ne, s románem Jacka Kerouaca to nemá opravdu nic společného. Snad jen, že vyučující jsou na jedné cestě spolu se svými žáky na cestě poznání a pokud chtějí udržet krok s dobou, nezbývá jim, než sledovat novinky v oboru a účastnit se akcí, kde se lze s novinkami a s informacemi setkat.

Jednou z těchto akcí je každoročně pořádaná největší konference o technologiích ve vzdělávání v České republice pod názvem Roadshow pro školy 2018. Konference se koná v krajských městech České republiky a na Ústí nad Labem připadl termín 2. 10. 2018. Za naši školu za poznáním vyjeli učitelé Stanislav Jakoubek a Michal Schöpke.

Konference je rozdělena do dvou základních bloků. První blok obsahuje krátké (cca desetiminutové) prezentace zúčastněných IT firem. Namátkou vyberu třeba prezentaci pana Klatovského z firmy Microsoft, který poreferoval o některých chytrých funkcích a aplikacích zabudovaných v operačním systému Windows 10 (3D malování, editor videa) a o katalogu aplikací MS Store, ve které, lze nalézt spoustu vzdělávacích aplikací. Dále zazněly informace o produktu Office 365 a některých vychytávkách, například vkládání 3D modelů do PowerPointu. Zajímavou informací jistě je, že do prostředí Office 365 jsou implementovány nové funkce každý měsíc. Jako velmi zajímavou považuji prezentaci známé firmy EPSON. Zástupce formy prezentoval novinky z o oboru projekční techniky a inkoustových tiskáren. Působivá byla ukázka toho, jak se dnešní moderní inkousty nerozpíjí a kalkulace nákladů na inkoustový tisk. Sice to není úplná novinka, ale je dobré si připomenout, že v lidech zažité, 20 let staré, představy o tom, že inkoustový tisk je drahý a obrázek že se vám rozpije, jakmile se na něj špatně podíváte, se dávno nezakládají na pravdě. Další podnětná prezentace, vhodná spíše pro administrátory školních sítí, byla prezentace s názvem „Než Vám studenti obrátí školu naruby“ firmy ARUBA o možnostech nasazení, nastavení a hlavně zabezpečení bezdrátových Wi-Fi sítí, neboť tyto bývají potenciálně nebezpečné z pohledu úniku informací, GDPR atd. Nebudu se podrobně rozepisovat o všech dalších prezentacích, tak je stručný výčet (a snad mi to zúčastněné firmy prominou).

  • Boxed, Acer – Šablony II: využití ICT ve vzdělávání
  • Hewlet Packard – učebna dnes a zítra očima HP
  • AV Media – 10 tipů, jak skutečně využít šablony ke změně výuky
  • ESET – slabé chvilky chytrých telefonů
  • Lenovo – Lenovo představuje produkty pro moderní výuku
  • Soitron – výuka online, aneb používáme třišespětku

 

Po přestávce na občerstvení, setkávání, výměnu zkušeností a poradu s partnery následoval odpolední program. Ten se skládal ze třech bloků. V každém byly nabízeny 3 podrobnější přednášky a workshopy a každý z účastníků si jejich skladbu volil sám. Například šly zvolit přednášky „Technologie EPSON pod drobnohldem“, „Realita není plochá, aneb jak zapojit VR a AR do výuky“ od společnosti AV Media a prezentace s ukázkami firem Acer a Boxed: „Vyzkoušejme si, jaké vybavení mohou ZŠ i SŠ ze Šablon získat“. Zejména zaujala zmíněná přednáška Realita není plochá. Týkala se 3D modelování, virtuální reality a možnostem tzv. 3D učebny.

Odjížděli jsme s plnou hlavou nových informací a s plnou taškou různých materiálů. Je zcela nepochybné, že některé získané poznatky budeme implementovat do výuky. Zejména ty z oblasti Windows 10 a Office 365, na které jako škola přecházíme. Co říci závěrem? Oblast IT je jeden z nejdynamičtějších oborů lidské činnosti. Pokud má kdokoliv ambice se v této oblasti pohybovat, nezbývá, než učit se, učit se, učit se. A akce, jako Roadshow pro školy, nám k tomu pomáhají.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu