Střední škola AGC a.s.
08.01.2019

5. 1. 2019 ... den 1. - zprávy z hor 8:45 hod ... odjezd od školy, cestou nabíráme další účastníky zájezdu. Nálada je výborná - aby taky ne, prodloužené prázdniny za to přece stojí :-), no a tak to má být. 6. 1. 2019 ... den 2. - zprávy z hor Dnes konečně vyrážíme na sjezdovku, sněhu je dost, a tak se moc těšíme! Pan učitel Kolátor poskytuje potřebné informace pro jízdu na vleku a může se vyr…

Zobrazit celý článek


05.01.2019

Tak nám začal rok 2019 a spolu s ním i třetí, poslední, rok projektu MAJÁK, kterého se jako škola účastníme téměř od samého počátku. Projekt MAJÁK je zaměřen na provoz tzv. Center kolegiální podpory (CKP). Koho a v čem podporujeme? Jednou měsíčně pořádáme projektové odpoledne pro kolegy učitele z naší školy a zejména z okolních škol. Na projektových odpoledních předáváme kolegům náměty pro tzv. ba…

Zobrazit celý článek


21.12.2018

I o letošním čase advetním jsme navštívili personál a pacienty teplické nemocnice.  V pátek 21. prosince 2018 se žákyně 4. ročníku oboru předškolní a mimoškolní pedagogika - Pája Kazdová, Hanka Soukalová, Anička Šístková a Kateřina Vašatová, vydaly spolu s učitelem hudby - Mgr. Janem Maryškem popřát příjemné svátky a hodně zdraví těm, kteří pravděpodobně nebudou o Vánočních svátcích v úzkém kruhu…

Zobrazit celý článek


prosinec 2018
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
26 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6

Učitelé IT On The Road(show pro školy)

19.10.2018 07:42

Ne, s románem Jacka Kerouaca to nemá opravdu nic společného. Snad jen, že vyučující jsou na jedné cestě spolu se svými žáky na cestě poznání a pokud chtějí udržet krok s dobou, nezbývá jim, než sledovat novinky v oboru a účastnit se akcí, kde se lze s novinkami a s informacemi setkat.

Jednou z těchto akcí je každoročně pořádaná největší konference o technologiích ve vzdělávání v České republice pod názvem Roadshow pro školy 2018. Konference se koná v krajských městech České republiky a na Ústí nad Labem připadl termín 2. 10. 2018. Za naši školu za poznáním vyjeli učitelé Stanislav Jakoubek a Michal Schöpke.

Konference je rozdělena do dvou základních bloků. První blok obsahuje krátké (cca desetiminutové) prezentace zúčastněných IT firem. Namátkou vyberu třeba prezentaci pana Klatovského z firmy Microsoft, který poreferoval o některých chytrých funkcích a aplikacích zabudovaných v operačním systému Windows 10 (3D malování, editor videa) a o katalogu aplikací MS Store, ve které, lze nalézt spoustu vzdělávacích aplikací. Dále zazněly informace o produktu Office 365 a některých vychytávkách, například vkládání 3D modelů do PowerPointu. Zajímavou informací jistě je, že do prostředí Office 365 jsou implementovány nové funkce každý měsíc. Jako velmi zajímavou považuji prezentaci známé firmy EPSON. Zástupce formy prezentoval novinky z o oboru projekční techniky a inkoustových tiskáren. Působivá byla ukázka toho, jak se dnešní moderní inkousty nerozpíjí a kalkulace nákladů na inkoustový tisk. Sice to není úplná novinka, ale je dobré si připomenout, že v lidech zažité, 20 let staré, představy o tom, že inkoustový tisk je drahý a obrázek že se vám rozpije, jakmile se na něj špatně podíváte, se dávno nezakládají na pravdě. Další podnětná prezentace, vhodná spíše pro administrátory školních sítí, byla prezentace s názvem „Než Vám studenti obrátí školu naruby“ firmy ARUBA o možnostech nasazení, nastavení a hlavně zabezpečení bezdrátových Wi-Fi sítí, neboť tyto bývají potenciálně nebezpečné z pohledu úniku informací, GDPR atd. Nebudu se podrobně rozepisovat o všech dalších prezentacích, tak je stručný výčet (a snad mi to zúčastněné firmy prominou).

  • Boxed, Acer – Šablony II: využití ICT ve vzdělávání
  • Hewlet Packard – učebna dnes a zítra očima HP
  • AV Media – 10 tipů, jak skutečně využít šablony ke změně výuky
  • ESET – slabé chvilky chytrých telefonů
  • Lenovo – Lenovo představuje produkty pro moderní výuku
  • Soitron – výuka online, aneb používáme třišespětku

 

Po přestávce na občerstvení, setkávání, výměnu zkušeností a poradu s partnery následoval odpolední program. Ten se skládal ze třech bloků. V každém byly nabízeny 3 podrobnější přednášky a workshopy a každý z účastníků si jejich skladbu volil sám. Například šly zvolit přednášky „Technologie EPSON pod drobnohldem“, „Realita není plochá, aneb jak zapojit VR a AR do výuky“ od společnosti AV Media a prezentace s ukázkami firem Acer a Boxed: „Vyzkoušejme si, jaké vybavení mohou ZŠ i SŠ ze Šablon získat“. Zejména zaujala zmíněná přednáška Realita není plochá. Týkala se 3D modelování, virtuální reality a možnostem tzv. 3D učebny.

Odjížděli jsme s plnou hlavou nových informací a s plnou taškou různých materiálů. Je zcela nepochybné, že některé získané poznatky budeme implementovat do výuky. Zejména ty z oblasti Windows 10 a Office 365, na které jako škola přecházíme. Co říci závěrem? Oblast IT je jeden z nejdynamičtějších oborů lidské činnosti. Pokud má kdokoliv ambice se v této oblasti pohybovat, nezbývá, než učit se, učit se, učit se. A akce, jako Roadshow pro školy, nám k tomu pomáhají.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu