Střední škola AGC a.s.
12.09.2019

Teplice, 12. září 2019 – Další krok k posílení pozice technické školy udělala Střední škola AGC v Teplicích. Ve svém areálu v Řetenicích dnes otevřela zcela novou učebnu na výuku elektrotechniky, elektroniky a robotiky. V učebně si až 27 studentů může vyzkoušet práci s robotickými rameny, měřicí technikou nebo laboratorními přístroji. Budou moci také programovat ve speciálním programovacím prostře…

Zobrazit celý článek


11.09.2019

Ve středu 4. 9. se všichni žáci prvních ročníků vydali společně na adaptační pobyt. Už na nádraží počasí slibovalo, že se „výlet“ vydaří. Sluníčko a modré nebe nás doprovázely až do rekreačního a sportovního střediska v Doksech. Rozdělili jsme si klíče od chatek, ubytovali se a už se těšili na oběd. Potom nás čekaly společenské hry a seznamovací aktivity pod dohledem vyučujících. Užili jsme spou…

Zobrazit celý článek


09.09.2019

V pondělí 9. září rozzářily naší školu a ulice města Teplice Světlušky. Do této charitativní akce se naše škola zapojila po delším čase. Celou akci si vzali pod svá křídla žáci a žákyně ze 3. ročníků a vyrazili do ulic. I přes deštivé počasí se jim podařilo vybrat nemalou částku. Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se roz…

Zobrazit celý článek


září 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
26 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6

Elektronické přístupy

MS Outlook 365

Aplikace Microsoft Office 365 je služba, založená na cloudových technologiích, která je navržena tak, aby pomohla uspokojit potřeby organizace komunikovat s důrazem na zabezpečení, spolehlivost a produktivitu uživatelů. Aplikace umožňuje vzdálený přístupu zaměstnanců a žáků školy ke službám MS Outlook prostřednictvím rozhraní Microsoft Office 365. 

Informační systém Bakaláři

Počítače se ve školách používají nejen pro výuku, ale i pro zpracování pedagogické agendy.
Pro přijímací zkoušky (zápis prvích ročníků), pro evidenci žáků, pro klasifikaci a tisk vysvědčení, pro sestavení rozvrhu, suplování, plán akcí školy, pro školní knihovnu atd.

V posledních několika letech začali učitelé do počítače ve větší míře zapisovat docházku i průběžnou klasifikaci (místo žákovské knížky), na desítkách škol se rozbíhají elektronické třídní knihy (místo papírových).

A jakmile jsou informace v počítači, mohou být i na internetu. Rodiče tak mohou být bezprostředně informováni o průběhu studia svých potomků. Systém Bakaláři rovněž umožní i on-line komunikaci s třídním učitelem.

V naší škole se zmíněný systém používá k plné spokojenosti již od roku 2006.

Office 365

Office 365 je balík služeb a kancelářského softwaru, které poskytuje firma Microsoft na bázi předplatného. Společnost tento produkt do svého portfolia zařadila v roce 2011, přičemž původně cílila na podnikovou sféru. O dva roky později uvedla na trh varianty produktu pro koncové spotřebitele. Office 365 byla reakcí na zvyšující se popularitu cloudových služeb, které např. poskytoval konkurenční Google. Microsoft Office byl do té doby především samostatný kancelářský software poskytovaný pro operační systémy Windows a macOS (dříve OS X). Office 365 podporují snadnou týmovou komunikaci, výměnu souborů, spolupráci na projektech a propojují samostatné softwarové nástroje s online službami.

IS MONITOR

Aplikace MONITOR je aplikace, která vznikla jako produkt stejnojmenného projektu financovaného Evropským sociálním fondem a rozpočtem České republiky. Projekt realizovalo v období 2006-2008 Gymnázium Nymburk ve spolupráci s dalšími gymnázii Středočeského kraje – Dvořákovým Gymnáziem v Kralupech nad Vltavou, Gymnáziem Čáslav, Gymnáziem Benešov a Gymnáziem Jiřího Ortena v KutnéHoře.

Cílem aplikace MONITOR bylo vytvoření metodiky vlastního hodnocení školy v oblasti pedagogických procesů a tvorba nástrojů, které by vlastní hodnocení školám usnadnily.

Naše škola vnímá vlastní hodnocení jako důležitou oblast řízení a víme, na co se při vlastním hodnocení soustředit. Efektivnímu využívání poznatků z vlastního hodnocení brání časově náročný sběr dat a časově ještě náročnější zpracování získaných informací, jejich správné vyhodnocení či velmi obtížné sledování vývojových trendů ve sledovaných oblastech. Právě řešení uvedených problémů přináší aplikace MONITOR.

Školní LMS Moodle

Školní vzdělávací portál, umožňující tutorování a správu eLearningové formy výuky a který poskytuje vzdálený interaktivvní přístup k digitálním učebním materiálům, testům, zdrojovým souborům, prezentacím apod., určených výhradně pro pedagogické pracovníky a žáky školy. Uživatelé přistupují k jeho obsahu prostřednictvým vlastních účtů.

DUMy z OPVK

Stránky poskytující digitální učební materiály (DUM), které byly vytvořeny v rámci OPVK - Peníze středním školám, pod názvem školního projektu "Výuka atraktivně a efektivně". Tyto DUMy jsou veřejně přístupné.

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu