Střední škola AGC a.s.
13.03.2019

Jak jsme Vás již na stránkách školy informovali (viz. zde ), tři stateční a odborně zdatní žáci třídy IT3 (Tomáš Jasukevič, Václav Michal a Zdeněk Prokeš) se zúčastnili již třetího ročníku soutěže Technowizz. Soutěž tradičně vyhlašuje Ústecká komunitní nadace spolu s Fondem AGC Automotive Czech a.s.. Cílem soutěže je přispět k rozvoji středních škol zaměřených na technické obory v regionu a motivo…

Zobrazit celý článek


12.03.2019

Dnes proběhlo setkání zástupců společnosti AGC Automotive Czech a.s., AGC Flat Glass Czech a.s. se zájemci z řad žáků naší školy, kteří projevili zájem o profesní spojení se společností, a to jak v době studia, tak především po složení maturitní zkoušky.  S jednotlivými zájemci byl proveden motivační pohovor, částečně společně, částečně individuálně. Zástupci zaměstnavatelů se zajímali především …

Zobrazit celý článek


06.03.2019

V rámci českého jazyka a literatury navštívily třídy IT2, MN2 a PP2 Národní divadlo. Cesta do Prahy utekla tak rychle, že žáci nestihli dospat ani brzký odjezd. Už v 9 hodin si naši druháci prohlédli budovu Národního divadla, konkrétně tzv. Zítkovu budovu. Prohlídka začala ve sklepě, tedy u základních kamenů, poté se žáci přesunuli do salonků a do hlediště, které bylo pro všechny účastníky asi to …

Zobrazit celý článek


březen 2019
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
25 26 27 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Elektronické přístupy

MS Outlook 365

Aplikace Microsoft Office 365 je služba, založená na cloudových technologiích, která je navržena tak, aby pomohla uspokojit potřeby organizace komunikovat s důrazem na zabezpečení, spolehlivost a produktivitu uživatelů. Aplikace umožňuje vzdálený přístupu zaměstnanců a žáků školy ke službám MS Outlook prostřednictvím rozhraní Microsoft Office 365. 

Informační systém Bakaláři

Počítače se ve školách používají nejen pro výuku, ale i pro zpracování pedagogické agendy.
Pro přijímací zkoušky (zápis prvích ročníků), pro evidenci žáků, pro klasifikaci a tisk vysvědčení, pro sestavení rozvrhu, suplování, plán akcí školy, pro školní knihovnu atd.

V posledních několika letech začali učitelé do počítače ve větší míře zapisovat docházku i průběžnou klasifikaci (místo žákovské knížky), na desítkách škol se rozbíhají elektronické třídní knihy (místo papírových).

A jakmile jsou informace v počítači, mohou být i na internetu. Rodiče tak mohou být bezprostředně informováni o průběhu studia svých potomků. Systém Bakaláři rovněž umožní i on-line komunikaci s třídním učitelem.

V naší škole se zmíněný systém používá k plné spokojenosti již od roku 2006.

Office 365

Office 365 je balík služeb a kancelářského softwaru, které poskytuje firma Microsoft na bázi předplatného. Společnost tento produkt do svého portfolia zařadila v roce 2011, přičemž původně cílila na podnikovou sféru. O dva roky později uvedla na trh varianty produktu pro koncové spotřebitele. Office 365 byla reakcí na zvyšující se popularitu cloudových služeb, které např. poskytoval konkurenční Google. Microsoft Office byl do té doby především samostatný kancelářský software poskytovaný pro operační systémy Windows a macOS (dříve OS X). Office 365 podporují snadnou týmovou komunikaci, výměnu souborů, spolupráci na projektech a propojují samostatné softwarové nástroje s online službami.

IS MONITOR

Aplikace MONITOR je aplikace, která vznikla jako produkt stejnojmenného projektu financovaného Evropským sociálním fondem a rozpočtem České republiky. Projekt realizovalo v období 2006-2008 Gymnázium Nymburk ve spolupráci s dalšími gymnázii Středočeského kraje – Dvořákovým Gymnáziem v Kralupech nad Vltavou, Gymnáziem Čáslav, Gymnáziem Benešov a Gymnáziem Jiřího Ortena v KutnéHoře.

Cílem aplikace MONITOR bylo vytvoření metodiky vlastního hodnocení školy v oblasti pedagogických procesů a tvorba nástrojů, které by vlastní hodnocení školám usnadnily.

Naše škola vnímá vlastní hodnocení jako důležitou oblast řízení a víme, na co se při vlastním hodnocení soustředit. Efektivnímu využívání poznatků z vlastního hodnocení brání časově náročný sběr dat a časově ještě náročnější zpracování získaných informací, jejich správné vyhodnocení či velmi obtížné sledování vývojových trendů ve sledovaných oblastech. Právě řešení uvedených problémů přináší aplikace MONITOR.

Školní LMS Moodle

Školní vzdělávací portál, umožňující tutorování a správu eLearningové formy výuky a který poskytuje vzdálený interaktivvní přístup k digitálním učebním materiálům, testům, zdrojovým souborům, prezentacím apod., určených výhradně pro pedagogické pracovníky a žáky školy. Uživatelé přistupují k jeho obsahu prostřednictvým vlastních účtů.

DUMy z OPVK

Stránky poskytující digitální učební materiály (DUM), které byly vytvořeny v rámci OPVK - Peníze středním školám, pod názvem školního projektu "Výuka atraktivně a efektivně". Tyto DUMy jsou veřejně přístupné.

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu