Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > EVDE OKUL = SCHOOL AT HOME = ŠKOLA DOMA

EVDE OKUL = SCHOOL AT HOME = ŠKOLA DOMADíky pandemii Covid-19 jsou školy pro většinu studentů uzavřeny. A to nejenom u nás, ale napříč Evropou. Ani v této situaci ovšem školy nespí a to ani na poli mezinárodních projektů.

V rámci evropské platformy eTwinning, která je (již 15 let) určena pro organizování projektů na elektronické bázi, se naše škola účastní projektu #EVDE OKUL#, v anglické verzi #SCHOOL AT HOME#. Proč tento název? Turecký název? Protože projektu se účastní dohromady sedm škol - ta naše a šest škol právě z Turecka.

O co v projektu jde? Nejlépe je to patrno přímo z jeho propozic:

"Pandemie zasáhla vzdělávání po celém světě. Do domů byly školy povinně přestěhovány. V tomto procesu trávilo mnoho studentů téměř celý den doma a pokoušeli se něco naučit doma. Zajímalo by mě, jaké aktivity doma dělají? Chcete je vidět? Podíváme se očima studentů a zjistíme, jak lze distanční vzdělávání nejlépe splnit?"

Z naší školy se projektu aktivně účastní 3 studenti oboru IT napříč ročníky (IT2, IT3 a IT4). V projektu je třeba plnit různé úkoly. Zatím máme za sebou první větší úkol - každá ze škol měla nechat navrhnout své studenty logo a propagační poster, provést v rámci školy hlasování o nejlepším návrhu a ten zaslat manažerům projektu. Ti z vítězných návrhů vyberou absolutní vítěze. A tyto vítězné práce se stanou oficiálními propagačními materiály projektu.

O výsledku vás budeme na našich webových stránkách informovat. A také o dalších aktivitách.