Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Mladý řemeslník roku 2021

Mladý řemeslník roku 2021Datum konání:
20.10.2021

Slavnostní předávání ocenění Mladý řemeslník roku 2021, které vyhlašuje Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska, se uskutečnilo 20. října v Senátu Parlamentu ČR v prostorách Hlavního sálu Valdštejnského paláce. Záštitu nad touto prestižní akcí osobně převzali 1. místopředseda Senátu PČR Mgr. Jiří Růžička a předseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc. Dále pak Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR včetně MŠMT.

Ocenění Mladý řemeslník roku 2021 převzalo celkem 25 žáků a žákyň středních odborných škol a učebních oborů z celé republiky. Z naší školy byli nominováni dokonce dva žáci oboru Elektrikář, konkrétně Ondřej Bureš a Tomáš Nguyen. Z rukou jmenovaných činitelů si oba převzali pamětní diplom, věcné dary a květiny a na závěr ceremoniálu si všichni připili sklenkou šampaňského vína, samozřejmě bez alkoholu :-).

Nominace na ocenění vyžadovala splnění několika kritérií. Kromě vynikajícího studijního prospěchu i inovativní přístup ve škole a podíl na hospodářském růstu u externího sociálního partnera. To všechno oba naši žáci splnili. Tímto jim gratuluji k dosaženému ocenění a přeji, aby jim pozitivní přístup vydržel i nadále. Pro celou naši školu se jedná o důležitou událost a všichni jsme na výsledky našich žáků náležitě hrdi.

Tomáš Holomek
ředitel školy