Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Online veletrh fiktivních firem

Online veletrh fiktivních firemV posledních dnech se naše škola zúčastnila jedinečné události – Online veletrhu fiktivních firem. Tento projekt, který spojuje edukaci s praktickými dovednostmi, nabídl žákům jedinečnou příležitost prezentovat své nápady a podnikatelské plány.

Inovace a Inspirace

Veletrh představil širokou škálu fiktivních firemních nápadů, od technologických startupů až po ekologicky zaměřené podniky. Žáci se nejen učili, jak rozvíjet podnikatelské myšlenky, ale také získávali dovednosti v oblastech marketingu, finančního plánování a prezentace.

Praktické Zkušenosti

Každá třída vytvořila za svou vlastní fiktivní firmu prezentaci, vánoční leták a katalog produktů, čímž si žáci procvičili týmovou práci a leadership. Učitelé a externí odborníci poskytovali zpětnou vazbu a rady, jak své projekty vylepšit a efektivně prezentovat.

Soutěžní Prvek

Veletrh také zahrnoval soutěžní prvek, kde odborná porota hodnotila fiktivní firmy podle kritérií jako originalita, proveditelnost a prezentace, vánoční leták, katalog produktů. Vítězné týmy se zúčastní celostátního veletrhu fiktivních firem v Praze.

Závěr

Veletrh fiktivních firem nejen ukázal, jak talentovaní a kreativní jsou naši žáci, ale také zdůraznil význam praktického vzdělávání. Tato akce poskytla žákům cenné zkušenosti a připravila je na budoucí kariéru v podnikání a poukázala na nedostatky, které musí do budoucna odstranit.