Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Safety road

Safety roadVe čtvrtek 16. září jsme navštívili akci Safety road pořádanou Policií ČR ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou ČR a Hasičským záchranným sborem ČR. Protože někteří z nás už řidičské průkazy mají a některé z nás to teprve čeká, byla tato preventivní akce „ušita na míru“ 3. ročníkům - IT3, MN3 a E3.
Nejprve jsme byli seznámeni s některými, bohužel až tragickými, příběhy, které byly doprovázeny i fotodokumentací z místa nehody. V rámci prvního bloku jsme ještě zhlédli pár odstrašujících videí. Určitě v nás zanechala stopu.
Poté jsme si mohli na jednotlivých stanovištích osahat nejen zbraně, které používá Policie ČR. Po instruktáži záchranářů jsme si vyzkoušeli i první pomoc a oživování. Nakonec jsme se na stanovišti Besip prošli mezi kuželi, ovšem s brýlemi, které simulovaly užití alkoholu a psychotropních látek. Nebylo to pro nás vůbec jednoduché.
V úplném závěru jsme si mohli prohlédnout policejní, záchranný vůz a vyzkoušet jízdu na simulátoru. Největším zážitkem pro nás však byl otočný simulátor autonehody, kde jsme na vlastní kůži poznali, jaké to je být vzhůru nohama. Nebyl to dobrý pocit.
Akce se nám moc líbila. Budeme se snažit být opatrnými řidiči.