Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Skvělý úspěch v soutěži v kybernetické bezpečnosti

Skvělý úspěch v soutěži v kybernetické bezpečnostiDatum konání:
2.3.2023

Jak se stalo dobrou tradicí, i v letošním školním roce se žáci naší školy účastnili tradiční soutěže v kybernetické bezpečnosti, tzv. Kybersoutěže. Letos šlo již o 7. ročník, takže o tradici lze mluvit s klidným svědomím. 

Soutěž je organizována jako jedna z aktivit Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti v České republice a je součástí iniciativy evropské komise European Cyber Security Challenge (ECSC) realizované evropskou agenturou pro kybernetickou bezpečnost ENISA.

V rámci soutěže je školám nabízena možnost absolvovat zajímavou přednášku s tematikou kybernetické bezpečnosti. Přednáška je zdarma poskytována školám, pokud splní jedno z následujících kritérií:

1) Účastní se alespoň 50 žáků ze školy

2) Někdo z účastníků se umístí v tzv. osvětovém kole na 1. až 3. místě.

Jakou z těchto podmínek jsme splnili? OBĚ! Soutěže se účastnili téměř všichni žáci školy v rámci hodin ICT předmětů. Což jsou fakticky všichni. Z pohledu počtu žáků jsme sedmá nejaktivnější škola v České republice v rámci Kybersoutěže. A to jenom proto, že víc žáků prostě nemáme.

Co se týká umístění, patří našim studentům veliká gratulace. V kategorii 15 - 18 let se v krajském kole na krásném druhém místě umístil Daniel Černý ze třídy IT3 a na třetím místě František Pulc, rovněž ze třídy IT3. A v kategorii nad 18 let jsme "brali všechno". Na prvním místě se umístila Ingeborg Štefanová z IT4, na druhém místě Eric Krieger z IT3 a na třetím místě David Hendrych z IT4.

Výše zmínění byli osobně oceněni Ing. Jaroslavem Burčíkem, Ph.D., vedoucím Centra pro kybernetickou bezpečnost Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Po slavnostním předání diplomů a dárků následovala velmi zajímavá hodinová přednáška s tematikou kybernetické bezpečnosti, ve které Dr. Burčík nastínil šíři tohoto oboru. Přednášky se účastnili žáci tříd IT2, IT3 a IT4. Zajímavý byl postřeh, že ať pracujete ve firmě na libovolné pozici, nějakým způsobem se na kybernetické bezpečnosti podílíte. Do debaty se podařilo aktivně zapojit přítomné žáky, což jen podtrhuje skutečnost, že téma opravdu sedlo.

Na závěr článku je potřeba pogratulovat našim úspěšným soutěžícím a poděkovat jim za vzornou reprezentaci školy. Zároveň je to jasný konkrétní důkaz, že na naší škole vychováváme opravdové odborníky ve studovaných oborech.