Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Stipendijní program pro robotiky

Stipendijní program pro robotikyDatum konání:
24.6.2021

Ve čtvrtek 24. 6. 2021 proběhlo ve školní aule setkání žáků oboru Mechanik elektrotechnik, rodičů a zástupců sociálních partnerů školy, kteří mají zájem o zahájení spolupráce se školou, nabídnout benefity našim žákům a získat kvalifikované odborníky v oblasti robotiky a automatizace. Jednotliví partneři potencionálním zájemcům předložili podmínky pro zahájení spolupráce, kariérní program a benefity, kterých by mohli po maturitě a nástupu do pracovního poměru začít využívat. A zájem byl oboustranně veliký. Za školu se zúčastnila celá třída ME1, za společnosti se dostavili zástupci AGC Flat Glass Czech a.s., AGC Automotive Czech a.s., AGC Processing a.s., FOR G, s.r.o., Severočeské doly a.s. a Personna International CZ, s.r.o. Všechno společnosti, které následují vývoj a trendy průmyslu 4.0, společnosti, které hledají kvalifikované odborníky v oblasti robotiky, automatizace a které se nebojí vydat se cestou postupné profesionalizace žáků ještě v době jejich odborné přípravy. A to je velmi dobře. Jen tak si lze vychovat kvalitního zaměstnance, který se stane opěrným pilířem technické revoluce v nových časech.

Na začátku příštího školního roku dojde plánovaně k uzavírání stipendijních smluv, jejich součástí bude odborný výcvik přímo na pracovišti zaměstnavatele, účast techniků firem přímo ve vyučování a hlavně vize kariérního startu pro naše žáky.

20210624_161106.jpg

Personna International CZ
AGC Flat Glass Czech
AGC Automotive Czech
FOR G
AGC Processing