Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Veletrh fiktivních firem v Žatci

Veletrh fiktivních firem v ŽatciDatum konání:
14.2.2024

Ve středu 14. února se město Žatec stalo dějištěm nevšední události, která přivedla do popředí kreativitu, inovaci a podnikavost našich žáků. Žáci naší školy AGC a.s. se zúčastnili unikátního veletrhu fiktivních firem, který jim poskytl prostor k prezentaci jejich podnikatelských vizí a nápadů. Veletrh, který se konal na Obchodní akademii a Střední odborné škole zemědělské a ekologické, Žatec, p. o., nabídl návštěvníkům širokou paletu kreativních a originálních projektů, které vytvořili žáci všech zúčastněných škol. Každá fiktivní firma měla příležitost předvést své produkty či služby prostřednictvím atraktivních stánků, katalogů a letáků, a dokázat svou schopnost soutěžit v různých kategoriích. Celkem se zúčastnilo 28 fiktivních firem z různých měst.

Jedním z vrcholů události byla soutěž o nejlepší slogan, katalog, leták a stánek. Žáci se zapojili do této soutěže s nadšením a odhodláním a jejich úsilí nezůstalo bez povšimnutí. I přes silnou konkurenci se žáci SŠ AGC a.s. umístili v první polovině ve všech zúčastněných kategoriích, což svědčí o jejich schopnostech a kvalitě jejich práce „Jsme nadšeni z toho, jak naši žáci reprezentovali naši školu a ukázali svůj talent a odhodlání na tomto veletrhu fiktivních firem. Je to skvělá příležitost pro ně rozvíjet své podnikatelské dovednosti a získat cenné zkušenosti pro jejich budoucí kariéru,“ řekl ředitel školy.

Nejenže tato událost podpořila kreativitu a podnikavost žáků, ale také poskytla inspiraci a motivaci pro budoucí generace podnikatelů. Veletrh fiktivních firem v Žatci tak sloužil jako důležitá platforma pro rozvoj a povzbuzení mladých jedinců, aby prosazovali své nápady a snily o úspěšné budoucnosti v podnikání.