Škola > Nepřehlédněte > Setkání zástupců firem s rodiči

Setkání zástupců firem s rodiči

Datum konání:
24.6.2021

ABB_RC.jpgLetošní školní rok zcela jistě neprobíhal podle plánu, rozvoj oboru Mechanik elektrotechnik ale toto „privilegium“ nemá. Základem správné odborné přípravy je a bude spolupráce školy s regionálními zaměstnavateli, kteří implementují do svých provozů technologie v souladu s trendem Průmysl 4.0. Na 24. 6. 2021 proto chystáme setkání zástupců firem s rodiči žáků prvního ročníku našich mladých robotiků. Cílem setkání bude kromě představení se jednotlivých zaměstnavatelů a nastínění perspektivy poptávaných pozic, především primární zmapování zájmu o nabízenou spolupráci a zájem ze strany firem je rozhodně veliký. Profese programátor a servis robotických aplikací na pracovním trhu dlouhodobě chybí a naši žáci mají jedinečnou příležitost si do budoucna zajistit kvalitní pracovní místo a rychlý kariérní růst. Společnosti jsou zase ochotné podpořit žáky finančně a připravit je během dalších tří let k zahájení pracovního poměru ve vlastních provozech. Vzdělávání s následnou uplatnitelností na trhu práce je hlavním cílem školy, a proto věříme, že většina žáků zmiňovaného oboru nalezne tu pravou firmu, ve které po maturitě odstartují svoji profesní dráhu.