Škola > O škole > Současnost

SoučasnostSchool_AGC.png

Zpět Historie Dokumenty školy Vybavení školy Síň ocenění

Střední škola AGCV současnosti má škola dvě budovy: A a CBudova A je hlavní budovou školy a nalézá se na Rooseveltově náměstí č. 5. Uskutečňuje se v ní výuka oborů vzdělání: Informační technologie, Mechanik elektrotechnik, Ekonomika a podnikání, Předškolní a mimoškolní pedagogika a obor Elektrikář, dále potom zkrácené dálkové studium. Zde jsou rovněž umístěny kanceláře vedení školy a ekonomického úseku. Původní budovu B (Rybniční ulice) škola opustila v červnu 2011 z důvodu reorganizace vyvolané poklesem vycházejících žáků základních škol. Budova C se nachází rovněž na Rooseveltově náměstí, ale na č. 4. Zde je prováděna výuka cizích jazyků a jsou v ní kromě jiného i metodické učebny pro předškolní a mimoškolní pedagogiku, aula. Své prostory zde má i úsek celoživotního vzdělávání k realizování vzdělávacích aktivit účastníků firemního a dalšího vzdělávání.

Dílny pro odborný výcvik se nacházejí na odloučeném pracovišti v AGC Flat Glass Czech a.s. - závod Řetenice a v suterénu hlavní budovy A.

V jednotlivých budovách se nachází kromě jiného 6 moderních učeben výpočetní techniky, dvě vybavené učebny kancelářské techniky, řada moderních laboratoří a dílen (elektroniky a automatizace, měření, elektrotechniky, informatiky), jazykové učebny, klasické učebny vybavené nadstandardním nábytkem, fit centrum, studovna a další. Část oborů školy má již vlastní kurikulum, školní vzdělávací programy provozované na LMS Moodle. Škola je zapojena v řadě mezinárodních programů. Žáci mají velmi dobré podmínky pro svůj rozvoj. Více na stránce Vybavení školy.

Budova_C.jpgOtevřením a zprovozněním zrekonstruované budovy C v září roku 1999, která převážně slouží pro oblast celoživotního vzdělávání, vznikla vzdělávací instituce moderního typu, která navazuje na dlouhodobou tradici v přípravě řemeslníků a středoškoláků pro potřeby strojírenství, elektrotechniky, elektroniky, informatiky a ekonomiky. Rozvoj oblasti celoživotního vzdělávání je velmi dynamický a je nutno reagovat na okamžité potřeby jednotlivých firem. Počet účastníků dalšího vzdělávání je kolem 5000 za jeden rok. Více se dozvíte v sekci úseku celoživotního vzdělávání.

Tato škola se stala pro občany regionu institucí a zázemím, které jim v rámci celoživotního vzdělávání umožňuje kdykoliv si doplnit své vědomosti a rozšířit dovednosti a potvrdit tím, že investice do vzdělání je investicí dobrou.