Škola > Studium > Denní forma vzdělávání > Maturitní zkoušky > Jarní termín > Společná část

Společná část MZ denní studiumMaturita.png

Zpět Výsledkový portál Profilová část

Didaktické testy společné části MZ v jarním termínu se budou konat od čtvrtka 2. května 2024 do úterý 7. května 2024.

Aktualizované jednotné zkušební schéma

JZS_jaro.jpg

JZS_25_jaro.jpg

JZS_50_jaro.jpg

Aktualizované podrobné jednotné zkušební schéma

DT_MAT_2.5..jpg

DT_AJ_2.5..jpg

DT_CJL_3.5..jpg

Kritéria hodnocení zkoušek společné části MZ

Pro školní rok 2023/2024 naleznete zde.

Katalogy požadavků

Katalogy vymezují očekávané vědomosti a dovednosti, které mohou být ověřovány v rámci společné části maturitní zkoušky a k jejichž získání směřuje výuka v předmětech, z nichž se podle školského zákona koná maturitní zkouška v oborech středního vzdělávání ukončených maturitní zkouškou.

V návaznosti na úpravy modelu maturitní zkoušky ve školním roce 2020/2021 jsou všechny níže uvedené katalogy platné pro zkoušky společné části maturitní zkoušky konané formou didaktického testu ve školním roce 2023/2024.

Části katalogů, které jsou věnovány ústním zkouškám a písemným pracím z českého jazyka a literatury a cizích jazyků, pozbyly od školního roku 2020/2021 platnosti. Obsah zkoušek z českého jazyka a literatury a cizího jazyka konaných formou písemné práce a formou ústní zkoušky, které jsou od školního roku 2020/2021 součástí profilové části maturitní zkoušky, stanovuje ředitel školy bez návaznosti na uvedené katalogy.