Starší zprávy
17. 4. 2024
12. 4. 2024

Škola > Studium > Denní forma vzdělávání > Informace pro žáky > Plánované mimoškolní akce

Plánované mimoškolní akceHoliday.jpg

Seznam plánovaných mimoškolních akcí, které by měly proběhnout v příštím období. Mimo adaptačního kurzu budeme reagovat především na zájem o účast na akci ze strany našich žáků, ale také například na vývoj počasí.

Všechny mimoškolní aktivity jsou realizovány za doprovodu a účasti pedagogických pracovníků, případně rodičů (tito se zpravidla účastní dobrovolně, bez odpovědnosti za žáky školy). Akce jsou připravovány s maximální péčí a ohledem na zabezpečení obvyklého standardu, do kterého spadá úroveň ubytování, kultura stravování nebo zdravotní dozor.

Podle charakteru akce je připraven i výchovně vzdělávací program, který je v souladu se školním vzdělávacím programem.

Pravidla pro konání akcí mimo areál školy:

• účast na školní akci obecně podléhá souhlasu zákonného zástupce v rámci informovaného souhlasu, který se obnovuje každý školní rok. V případě odmítnutí musí být účast na každou akci jednotlivě odsouhlasena;
  • o organizaci každé jednotlivé akce budou rodiče nebo zákonní zástupci informováni v IS Bakaláři a na stránkách školy (kdy a kde se akce koná, zda je po ukončení plánován samostatný odchod domů apod.);
  • všechny školní akce jsou zabezpečeny pedagogickým dozorem nebo k tomuto účelu určenou osobou (například doprovod v rámci podnikové exkurze, přítomnost personalisty u náborových pohovorů v prostorách společností apod.).

Plánované akce na školní rok 2023/2024

Adaptační kurz

Proběhlo

Zimní lyžařský kurz SŠ AGC - Pec pod Sněžkou

Proběhlo

Literární exkurze do Říma

Určeno pro všechny žáky
Termín: 6. - 9. května 2024
Doprava: letecky
Ubytování zajištěno se snídaní
Program s průvodcem: Fontána di Trevi, Španělské schody, Koloseum, Vatikán, Vatikánská muzea, Andělský hrad, prohlídka města a jeho další zajímavosti

Vodácký kurz

Určeno pro žáky 2. ročníků

Termín:           10.6. – 12.6. 2024

Cena:               2000,-- Kč

Platba:            záloha 1000,--Kč 20. 4. 2024 do sekretariátu, doplatek 1000,- Kč do 20.5.2024

Odjezd:          6:50 z vlakového nádraží Teplice v Č. (sraz na nádraží v 6.15)

Místo:             řeka VLTAVA VYŠŠÍ BROD – ZLATÁ KORUNA

1. den - převzetí raftů  ( 12.30 – 14.00 ) VYŠŠÍ BROD

- START I. 14.00 VYŠŠÍ BROD

- CÍL – KEMP ROŽMBERK (10Km)

1. den - BUDÍČEK- SNÍDANĚ

- START -  KEMP ROŽMBERK

- CÍL II. KEMP VIKING – ČESKÝ KRUMLOV (CCA 22Km)

1. den - BUDÍČEK (9:00)

- SNÍDANĚ (9:30 – 10:00)

- START III. (10:15) KEMP VIKING – ČESKÝ KRUMLOV

- CÍL III.   ZLATÁ KORUNA

Perštejn - Teplice v Č. (vlak) příjezd cca 18.00

Pedagogický doprovod: Mgr. Petr Růžička

Bc. Petra Hammerschmiedová

Mgr. Barbora Sobotková

Bc. Jaroslava Soukupová

Strava: vlastní či restaurace (v tábořištích či cestou je možné nakoupit potraviny)

Ubytování: vlastní stany (dvojice, trojice i více dle velikosti stanu)

Co vzít s sebou:

1. občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny
  2. finanční hotovost+ finance na stravování (částka dle individuálních nároků)
  3. stan, spacák, karimatku, v případě vlastního vaření ešus, hrnek, příbor, vařič…, šňůru nebo provaz na přivázání lodi či sušení prádla, houbu na výběr vody z lodi, vhodné oblečení do lodi (plavky, triko, kraťasy, funkční prádlo, v případě deště nepromokavé kalhoty a bundu, klobouk či kšiltovku), boty do lodi, náhradní a teplé oblečení na večer, repelent, opalovací krém, hygienické potřeby, toaletní papír, baterku a dobrou náladu ☺ léky (v případě jejich pravidelného užívání – astma, alergie), náplast apod.

Sportovně turistický kurz

Určeno pro žáky 3. ročníků

Místo:              LESNÍ HOTEL (www.machovojezero-termit25.cz)

Termín:            17. 6. – 20. 6. 2024

Doprava:          vlak (Teplice hl. nádraží – Doksy),

Sraz:                7.15 Hl. nádraží Teplice v Č.

Odjezd:             8:09 (17. 6. 2024 Hl. nádraží Teplice v Č.)

Příjezd:             15:04 (20. 6. 2024 Hl. nádraží Teplice v Č.)

Cena:                3900,- Kč

Platba:             1. platba-záloha 2000,- Kč do 28. 4. 2024 na sekretariátu školy,

2. platba-doplatek 1900,- Kč do 31. 5. 2024 na sekretariátu školy

Stravování:

plná penze + pitný režim

Vedoucí kurzu:

Mgr. Petr Růžička

Ubytování:

chatky + společné sociální zařízení

Popis areálu:

venkovní bazén, kurt s umělým povrchem vhodný pro nohejbal či volejbal, beach-volejbalové hřiště, volejbalové hřiště, stolní tenis, víceúčelové hřiště, pískoviště, dvě ohniště a gril. Máchovo jezero je od areálu vzdálené jen 15 minut pěší chůze.

Program:         -           Rafting (Jizera – Malá skála), Koloběžky (Malá skála), cyklistika, míčové hry,

turistika Králův Stolec a jiné

Co s sebou vzít:

• sportovní oblečení vhodné na pobyt v přírodě, spodní prádlo …
  • hygienické potřeby
  • přezůvky
  • pevnou obuv
  • pláštěnku
  • malý batoh a svačinu na první den (začínáme obědem)
  • lahev na pití
  • léky, které dítě pravidelně užívá

Co s sebou nebrat:

• cenné věci – např. notebook, tablet, PSP apod. (při ztrátě či poškození za toto škola neručí), alkohol, cigarety a další návykové látky

Upozorňujeme, že pravidla chování na Sport- turistickém kurzu podléhají školnímu řádu. V případě porušování daných pravidel chování a ohrožování bezpečnosti dojde k postihům dle školního řádu, případnému vyloučení z kurzu a odjezdu z kurzu na vlastní náklady.

Upozorňujeme, že pravidla chování na všech mimoškolních akcích podléhají školnímu řádu. V případě porušování daných pravidel chování a ohrožování bezpečnosti dojde k postihům dle školního řádu, případnému vyloučení z kurzu a odjezdu z kurzu na vlastní náklady.