Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Veletrh fiktivních firem Mělník

Veletrh fiktivních firem MělníkDatum konání:
12.6.2024

Dne 12. června 2024 se žáci třetího ročníku oboru Ekonomika a podnikání zúčastnili veletrhu fiktivních firem v Mělníku. Tento veletrh byl poslední příležitostí pro všechny účastníky, protože představoval jejich poslední zkušenost s projektem žákovské fiktivní firmy. Během celého školního roku se žáci výrazně posunuli ve svých znalostech a dovednostech, což se projevilo na jejich úspěchu na veletrhu.

Na veletrhu reprezentovaly školu dvě žákovské firmy, které dosáhly velmi slušných umístění. Týmová práce, kreativita a nasazení žáků se vyplatily a přinesly jim zasloužené uznání. Úspěch na veletrhu byl výsledkem celoroční práce, která zahrnovala vývoj obchodních strategií, marketingových kampaní a dovednosti při jednání se zákazníkem.

Celoroční projekt fiktivní firmy poskytl žákům mnoho užitečných zkušeností. Naučili se, jak efektivně komunikovat, pracovat v týmu, řešit problémy a přizpůsobovat se měnícím se podmínkám. Tyto zkušenosti jsou pro ně neocenitelné, protože je připravují na reálný svět podnikání a ekonomiky.

Tento úspěšný projekt fiktivní firmy byl pro žáky nejen cvičením, ale také cennou zkušeností, která jim poskytla reálný pohled na svět podnikání a připravila je na jejich budoucí kariéry. Naše škola od nového školního roku 2024/2025 tento způsob výuky po zkušebním ověřování na pevno zařadila do školního vzdělávacího plánu.  Žáci budou své žákovské společnosti rozvíjet ve druhém a třetím ročníku budou se tak moci lépe připravovat na veletrhy a své cenné zkušenosti sdílet s mladším žáky obru ekonomika a podnikání.