Škola > Studium > Denní forma vzdělávání > Informace pro žáky > Plánované mimoškolní akce

Plánované mimoškolní akceHoliday.jpg

Seznam plánovaných mimoškolních akcí, které by měly proběhnout v příštím období. Mimo adaptačního kurzu budeme reagovat především na zájem o účast na akci ze strany našich žáků, ale také například na vývoj počasí.

Všechny mimoškolní aktivity jsou realizovány za doprovodu a účasti pedagogických pracovníků, případně rodičů (tito se zpravidla účastní dobrovolně, bez odpovědnosti za žáky školy). Akce jsou připravovány s maximální péčí a ohledem na zabezpečení obvyklého standardu, do kterého spadá úroveň ubytování, kultura stravování nebo zdravotní dozor.

Podle charakteru akce je připraven i výchovně vzdělávací program, který je v souladu se školním vzdělávacím programem.

Pravidla pro konání akcí mimo areál školy:

• účast na školní akci obecně podléhá souhlasu zákonného zástupce v rámci informovaného souhlasu, který se obnovuje každý školní rok. V případě odmítnutí musí být účast na každou akci jednotlivě odsouhlasena;
  • o organizaci každé jednotlivé akce budou rodiče nebo zákonní zástupci informováni v IS Bakaláři a na stránkách školy (kdy a kde se akce koná, zda je po ukončení plánován samostatný odchod domů apod.);
  • všechny školní akce jsou zabezpečeny pedagogickým dozorem nebo k tomuto účelu určenou osobou (například doprovod v rámci podnikové exkurze, přítomnost personalisty u náborových pohovorů v prostorách společností apod.).

Plánované akce na školní rok 2023/2024

Adaptační kurz

Proběhlo

Zimní lyžařský kurz SŠ AGC - Pec pod Sněžkou

Proběhlo

Vodácký kurz

Určeno pro žáky 2. ročníků

plánováno na měsíc červen 2024 - bude postupně aktualizováno

Sportovně turistický kurz

Určeno pro žáky 3. ročníků

plánováno na měsíc červen 2024 - bude postupně aktualizováno

Upozorňujeme, že pravidla chování na všech mimoškolních akcích podléhají školnímu řádu. V případě porušování daných pravidel chování a ohrožování bezpečnosti dojde k postihům dle školního řádu, případnému vyloučení z kurzu a odjezdu z kurzu na vlastní náklady.