Škola > Studium > Denní forma vzdělávání > Informace pro žáky > Plánované mimoškolní akce

Plánované mimoškolní akceHoliday.jpg

Seznam plánovaných mimoškolních akcí, které by měly proběhnout v příštím období. Mimo adaptačního kurzu budeme reagovat především na zájem o účast na akci ze strany našich žáků, ale také například na vývoj počasí.

Všechny mimoškolní aktivity jsou realizovány za doprovodu a účasti pedagogických pracovníků, případně rodičů (tito se zpravidla účastní dobrovolně, bez odpovědnosti za žáky školy). Akce jsou připravovány s maximální péčí a ohledem na zabezpečení obvyklého standardu, do kterého spadá úroveň ubytování, kultura stravování nebo zdravotní dozor.

Podle charakteru akce je připraven i výchovně vzdělávací program, který je v souladu se školním vzdělávacím programem.

Pravidla pro konání akcí mimo areál školy:

• účast na školní akci obecně podléhá souhlasu zákonného zástupce v rámci informovaného souhlasu, který se obnovuje každý školní rok. V případě odmítnutí musí být účast na každou akci jednotlivě odsouhlasena;
  • o organizaci každé jednotlivé akce budou rodiče nebo zákonní zástupci informováni v IS Bakaláři a na stránkách školy (kdy a kde se akce koná, zda je po ukončení plánován samostatný odchod domů apod.);
  • všechny školní akce jsou zabezpečeny pedagogickým dozorem nebo k tomuto účelu určenou osobou (například doprovod v rámci podnikové exkurze, přítomnost personalisty u náborových pohovorů v prostorách společností apod.).

Plánované akce na školní rok 2021/2022

Adaptační kurz

Účast je nabízena výhradně žákům prvních ročníků. Kurz je zaměřen na seznámení se studentů prvních ročníků se svými třídními učiteli, ročníkovými spolužáky a členy pedagogického sboru. Náplní jsou různé individuální a skupinové aktivity, jejichž cílem je se vzájemně poznat, spolupracovat a tím se i lépe adaptovat v novém prostředí. Nechybějí sportovní aktivity různého charakteru. Více informací na červnové třídní schůzce pro budoucí žáky školy

proběhlo

Zimní lyžařský kurz SŠ AGC - Pec pod Sněžkou 2021/2022

Ubytování: PEC POD SNĚŽKOU, ŽIŽKOVA BOUDA

Termín: 12. 12. – 17. 12. 2021

Strava: plná penze + pitný režim

Cena: ubytování + strava                                               650,--Kč/den x 5 nocí = 3250,--Kč

doprava    (dle počtu žáků)                                                                         1600,--Kč

celkem                                                                                                            4850,--Kč

Cena za dopravu se může vzhledem k vývoji cen dopravy a počtu žáků nepatrně měnit.

Platba záloh hotově na sekretariátu školy, popř. na účet školy (stejný jako pro platbu školného). Do poznámky uvést jméno, příjmení, platba zálohy LK

1. platba do 30. září 2021:          3.000,--Kč (rezervační nevratná záloha)
  2. platba do 30. listopadu 2021:        1.850,--Kč (doplatek)

pozn. Ve výjimečných případech je možné platbu rozložit do několika splátek (září – červen).

Stornopoplatek je po 01.10.2021 2.000,--Kč, vyjma zrušení přihlášky z prokazatelných závažných (zejména zdravotních) důvodů.

Ceny vleků: cca 1800,--Kč/týden (začátečníci/běžkaři), cca 2.690,--Kč/5/6 (pokročilí lyžaři).

Pec pod Sněžkou je součástí největšího lyžařského resortu v ČR – SkiResort Černá Hora – Pec.  Je ideální pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé lyžaře. Žižkova bouda se nachází ve výšce 1000 m. n. m., a to přímo na sjezdovce ESO, v centru lyžařského areálu Pec pod Sněžkou v Krkonoších. Za pěkného počasí se od boudy otevírají výhledy na hřebeny Krkonoš a na Sněžku (1602 m n. m.), nejvyšší vrchol České republiky.

Aktuální ceník pro sezónu 2021/2022 bude na stránkách www.skiresort.cz na konci listopadu a vždy projednáváme a čerpáme skupinové slevy.

Plánované aktivity:

Sjíždění a zatáčení na lyžích a snowboardu (carving), závody (slalom, měřený rychlostní úsek), freeride, hry na sněhu (stavění iglú, bobování), turistika (v den volna), karneval, disco, zábavné večerní programy v režii žáků.

Vybavení:

• lyžařské, snowboardové nebo běžkařské vybavení + helma, brýle (vybavení lze zapůjčit v omezeném množství po předchozí domluvě nejpozději do konce listopadu 2021)
  • vhodné oblečení pro zimní sporty a pobyt na horách a na penzionu
  • batoh, láhev, popř. termosku
  • hygienické potřeby, sluneční brýle
  • věci pro osobní volno (psací potřeby, hry, maska, hud. nástroj), boby, ježdíky
  • OP, průkaz pojištěnce, kapesné dle uvážení a léky

V případě nepříznivých sněhových podmínek se stává tento zimní kurz turistickým a herním kurzem.

Pedagogický doprovod:  3-5 učitelů TV

Vedoucí kurzu Mgr. Petr Růžička