Škola > Školní knihovna > Novinky v knihovně

Novinky v knihovně

Čteme! A někteří dokonce i rádi!

Ve 2. pololetí přibylo do naší knihovny opět několik knížek o další tituly, aby žáci nemuseli dlouho čekat, než se vypůjčená kniha vrátí. A tak jsme schopni knihu nabídnout dvěma žákům, dokonce se najdou díla, která máme i vícekrát. Ale také jsme konečně sehnali tituly, které nám chyběly.

Bočkova Poslední aristokratka není poslední knihou v naší knihovně!

S novým školním rokem jsme po generálním úklidu otevřeli po prázdninách školní knihovnu. Hned v prvních dnech v září navštívilo knihovnu několik žáků. Byly to převážně dívky z maturitních ročníků, které vzaly povinnou četbu velmi vážně. Během září se ale postupně dali do četby i ostatní žáci. V 1.

Nejen Hrdý Budžes dorazil do naší knihovny

Ve čtvrtek 12. dubna se naše knihovna opět rozrostla o další kousky. Dlouho očekávanou knihou byl Hrdý Budžes od spisovatelky Ireny Douskové. Kdo by neznal hlavní hrdinku tohoto díla Helenku Součkovou, žákyni druhé třídy a její pohled na Husákovu normalizaci.

Knihy, knihy, knihy - přežitek nebo nový trend?

Od 1. března mohou naši žáci využívat služeb školní knihovny. Ta byla o jarních prázdninách aktualizována a do jejího fondu bylo dokoupeno spousty nových knih dle seznamu ke státní maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury.