Škola > Elektronické přístupy > Office 365

Office 365Office365.jpg

Co je Office 365

Nástroje, bez kterých se neobejdete

Office_appl.jpgOffice 365 je soubor cloudových služeb, které poskytuje firma Microsoft na bázi předplatného. Díky aplikacím Outlook, OneDrive, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, SharePoint, Microsoft Teams, Yammer a dalším můžete dát prostor svojí kreativitě a dosáhnout svých cílů.

Vždy aktuální

Office_Desk.jpgKancelářský software pro nekomerční použití, pro 5 uživatelů, obsahuje aplikace Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, Access, 1TB úložiště OneDrive pro každého uživatele se školním účtem. S předplatným Office 365 získáte nejnovější aplikace Office (desktopové i online verze) a aktualizace hned, jak budou k dispozici. Předplatné za Vás provádí Střední škola AGC a.s.

K dispozici pro všechna vaše zařízení

Office_Dev.jpgPočítač, tablet i telefon: Office 365 + vaše zařízení + internet = efektivní práce, ať jste kdekoli.

Ano, Office 365 je k dispozici pro všechny následující systémy a zařízení: Windows devices, Mac, iPad®, iPhone® a Android™.

Výhody cloudu při práci

Office_Cloud.jpgPrincipem u služeb a produktů v cloudu je to, že uživateli propůjčují výpočetní výkon serverů. OneDrive je služba, která umožňuje uživatelům nahrát své dokumenty na cloudové úložiště a tak umožnit jejich online přístup ze všech svých zařízení připojených k internetu, jako je například tablet a chytrý telefon. Zpřístupní soubory vám i dalším uživatelům, pokud s nimi budete chtít spolupracovat nebo sdílet.

Instalace předplacené edice Office 365 na PC

Krok 1: Přihlášení a stažení Office

Main_Ribon.jpgPřejděte na stránku www.office.com. Pokud ještě nejste přihlášení, vyberte odkaz Přihlásit se a přihlaste se k Vašemu školnímu účtu, ke kterému je přidružená příslušná edice Office 365 (použijte login ve tvaru: domenové_jméno@skola-agc.cz, například vopicka@skola-agc.cz a heslo, kterým se přihlašujete ke školnímu účtu). Otevře se Vám prostředí MS Outlook s Vaší osobní poštovní schránkou. Na hlavním panelu (vlevo nahoře) klikněte na odkaz Office 365 a na nové stránce klikněte na rozbalovací prvek Nainstalujte si Office. Z nabídky zvolte Aplikace Office 365 a stáhněte si instalační soubor Office 365 do počítače.

Office_365_Environ.jpg

Krok 2: Instalace Office

Podle toho, jaký používáte prohlížeč, klikněte na Spustit (v Edge nebo Internet Exploreru), Nainstalovat (v Chrome) nebo Uložit soubor (ve Firefox) nebo spusťte instalační soubor z úložiště na disku poklikáním myší.

Office_365_UAC.jpg

Pokud nástroj Řízení uživatelských účtů zobrazí dotaz "Chcete této aplikaci povolit, aby prováděla na vašem zařízení změny?", klikněte na Ano, načež se spustí se instalace prostředí Office 365. Je důležité, aby Váš počítač byl v průběhu instalace připojen k internetu.

Office_365_Install.jpg

Instalace je dokončena, když se zobrazí informace "Máte všechno připravené. Office je nainstalovaný." a přehraje se animace, která vám ukáže, kde najdete aplikace Office na svém počítači. Vyberte Zavřít.

Office_365_Install_F.jpg

Postupujte podle pokynů v okně animace, abyste našli aplikace Office. Například, v závislosti na verzi systému Windows, vyberte Start a zvolte Všechny programy nebo rolujte nainstalovanými aplikacemi pro nalezení požadované aplikace, kterou chcete otevřít jako je Word nebo Excel nebo do vyhledávacího pole napište název aplikace a stiskněte Enter.

Krok 3: Aktivace Office

Otevřete libovolnou aplikaci Office, jako je Word nebo Excel, a můžete ji začít hned používat. Ve většině případů se Office aktivuje spuštěním aplikace a potvrzením souhlasu s licenčními podmínkami kliknutím na Přijmout a spustit .... Pozor, zkontrolujte, že jste ve chvíli spuštění aplikace aktuálně přihlášeni ke svému školnímu účtu na stránce Microsoftu www.office.com.

Office_365_Activation.jpg

Aktivace proběhla úspěšně, pokud se instalovaný balík Office připojí k Vašemu školnímu účtu, což zjistíte v pravém horním rohu okna spuštěné aplikace, kde naleznete Vaše jméno a přidělený login.

Office_365_Activation_F.jpg

Vaše instalace bude aktivovaná po dobu platnosti přiděleného účtu ve Střední škole AGC a.s.