Více
Aktivity školy Stipendijní program ECDL program
Naše škola realizuje nebo realizovala celou řadu projektů, zaměřených na široké spektrum oblastí, související se vzděláváním žáků i učitelského sboru, pilotní projekty a ověřování, přičemž mnoho poznatků, získaných ze spolupráce s tuzemskými i zahraničními organizacemi, bylo zavedeno do praktického využívání. Podrobnější informace o projektech naleznete na níže uvedených odkazech jednotlivých projektů.
Datum konání: 1. 3. 2023 - 31. 5. 2023
3D tisk zábavnou formou zároveň rozvíjí kreativitu i technické myšlení. V moderním školství je jednou z nejpopulárnějších nových technologií. Firma Průša research, a.s. je vývojář a výrobce světoznámých 3D tiskáren ORIGINAL PRUSA. Pro všechny školy, univerzity a další vzdělávací instituce v září 2020 spustili program Průša pro školy, který školám s 3D tiskem pomůže po technické i didaktické stránce.
VíceDatum konání: 20. 2. 2022 - 12. 3. 2022
Projekt "New Hungarian Experience" je zaměřen na obecný cíl programu Erasmus+ (Mobilita žáků v odborném vzdělávání a přípravě) v podpoře výměn, spolupráce a mobilit mezi vzdělávacími systémy a systémy odborné přípravy v rámci Evropského společenství k zajištění zvýšení kvality procesu vzdělávání. Projekt má svým charakterem sledovat zkvalitnění odborné počáteční přípravy v oblasti profesní, jazykové, komunikační i společensko-kulturní.
VíceDatum konání: 1. 2. 2021 - 31. 8. 2022
Obsahem pokusného ověřování je plnění povinné školní docházky v základních školách a ve školách zřízených podle § 16 odst. 9 školského zákona a vzdělávání ve středních školách s využitím kombinovaného vzdělávání, tedy s využitím technických prostředků pro vzdělávání na dálku bez osobní přítomnosti žáků v části vyučovací doby ve škole.
VíceDatum konání: 1. 10. 2020 - 30. 9. 2023
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen "ministerstvo") vyhlašuje v souladu s ustanovením § 171 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, pokusné ověřování zaměřené na možnost uznávání mezinárodních certifikačních standardů ICT v rámci profilové části maturitní zkoušky. Cílem je nahrazení jedné profilové zkoušky certifikátem ECDL.
VíceDatum konání: 1. 4. 2020 - 31. 3. 2023
Projekt je zaměřen na realizaci opatření v návaznosti na Krajský akční plán 2 a na schválenou Školskou inkluzivní koncepci Ústeckého kraje s cílem zvýšit kvalitu vzdělávání v kraji s důrazem na školy vzdělávající vyšší podíl žáků se SVP vč. žáků nadaných.
VíceDatum konání: 1. 4. 2020 - 30. 12. 2022
Projekt se zaměřuje na maximální využití příležitostí, které 4. průmyslová revoluce přináší trhu práce v České republice. Průmysl 4.0 spočívá ve spojení virtuálního kybernetického světa se světem fyzické reality. Česko má nejvíce pracovních míst, kterých se dotknou změny související s Průmyslem 4.0. Ze všech stávajících pracovních míst cca 10 % patrně zcela zanikne a u dalších cca 35 % pracovních míst se zásadně změní jejich náplň, protože významnou část činností převezmou moderní technologie.
VíceDatum konání: 12. 2. 2020 - 31. 8. 2022
Aktivity jsou zaměřeny na osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, vzájemného setkávání a sdílení zkušeností pedagogů a odborníků z praxe, na pomoc školám a školským výchovným a ubytovacím zařízením při společném vzdělávání žáků a studentů, a to možností personálního posílení o školního asistenta, školního psychologa, speciálního pedagoga, sociálního pedagoga.
VíceDatum konání: 1. 1. 2017 - 31. 1. 2020
Cílem projektu bylo vytvořit podmínky pedagogům ZŠ a SŠ ke zprostředkování nových poznatků podporujících zvyšování zájmu žáků o studium především předmětů fyziky a chemie, a ověřovat si je v praxi, sdílet vlastní řešení. Cíle bylo dosaženo prostřednictvím realizace činností organizovaných CKP a dalších aktivit.
VíceDatum konání: 4. 10. 2014 - 18. 10. 2014
Projekt "A Experiência Portuguesa" je zaměřen na obecný cíl programu Erasmus+ (Mobilita žáků v odborném vzdělávání a přípravě) v podpoře výměn, spolupráce a mobilit mezi vzdělávacími systémy a systémy odborné přípravy v rámci Evropského společenství k zajištění zvýšení kvality procesu vzdělávání. Projekt má svým charakterem sledovat zkvalitnění odborné počáteční přípravy v oblasti profesní, jazykové, komunikační i společensko-kulturní.
VíceDatum konání: 1. 12. 2013 - 31. 8. 2015
Kvalita provádění stavebních prací v celém jeho procesu je naléhavým ekonomickým problémem, ale i problémem společenským ve všech zemích celého světa při provádění obkladů keramickými obkladovými materiály, sklem, ale i umělým kamenem či betonovými obkladovými prvky. Projekt řeší požadavky na kvalitu stavebních konstrukcí, použitými technologiemi a způsobem provedení. Příručky doplňují normy ISO, EN (ISO 13006, ČSN EN 11441, ČSN EN 53 3451).
VíceDatum konání: 1. 10. 2013 - 30. 6. 2014
Rozhovory s pamětníky a rešerše žáků z Teplic a Bückeburgu v rámci výstavního projektu na téma nucené práce. Žáci mají vypracovat dokumentaci, jak se v Teplicích a okolí dnes zachází s otázkou nacistické minulosti a jak je nacistická doba ukotvena ve veřejném povědomí obyvatel Teplic a okolí (památníky, pamětní dny atd.). Žáci mají vypátrat, co je hlavní myšlenkou vzpomínkové kultury a jak se tato s ohledem na obsáhlé zpracování minulosti s pohledem na "oběti" a "pachatele" nechá zařadit.
VíceDatum konání: 1. 8. 2012 - 31. 7. 2014
Projekt se zaměřuje na tematiku, která má nejvyšší prioritu nejen v zemích zúčastněných institucí, ale pravděpodobně v celé Evropě, tj. na neformální učení. V důsledku nutného zajištění odborných sil hraje důležitou roli vytvoření, zhodnocení, doložení a srovnatelnost forem neformálního učení. Právě spoluobčané mající nevhodnou či povolání vzdálenou kvalifikaci často disponují skrytým talentem, který mohou pozdvihnout a nutnou kvalifikací rozvíjet a využít.
VíceDatum konání: 2. 2. 2012 - 1. 2. 2014
V rámci OPVK č. CZ.1.07/1.5.00/34.0057 "Výuka atraktivně a efektivně" vznikla díky našim učitelům celá řada podpůrných digitálních učebních materiálů. Tyto materiály jsou pro naše studenty poskytovány zdarma. Řada materiálů je plně interaktivní, mnohdy doplněna multimediálními prvky a autotesty k ověření si získaných znalostí. Cíle projektu byly stanoveny v projektovém záměru. Patřil mezi ně rozvoj výuky prostřednictvím ICT a zkvalitnění výuky cizích jazyků.
VíceDatum konání: 23. 10. 2011 - 5. 11. 2011
Projekt sledoval zlepšení počáteční odborné přípravy žáků školy, a to především v oblasti odborné, jazykové i komunikační. Do projektu byli zapojeni žáci oborů Informační technologie a Ekonomika a podnikání. Hlavní cíl stáže byl zaměřen na získání a další rozvoj vědomostí, dovedností, nových kvalifikací a zlepšení aktuálních schopností vysílaných žáků. Přínos v uvedených oblastech se jednoznačně projevuje i v osobním rozvoji účastníků a v zlepšení připravenosti na národní i evropský trh práce.
VíceDatum konání: 1. 8. 2008 - 31. 7. 2010
Instituce odborného vzdělávání – partneři z České republiky, Polska, Maďarska a Německa se v rámci mezinárodní sítě pod titulem „Inco-Net – International Cooperation Network for vocational Training and European Integration“ pravidelně setkávají k nejrůznějším tématům odborného vzdělávání a výcviku k povolání. Od roku 2002 se 5 vzdělávacích institucí setkávalo 2x až 3x ročně k vzájemné výměně zkušeností, informací o situaci ve vzdělávání na školní, regionální, národní i evropské úrovni.
Více