Škola > Aktuality

Štítky:

Exkurze do Českého muzea hudby

Datum konání: 7. 3. 2024

Dne 7. března 2024 absolvovala třída PP1 exkurzi do Českého muzea hudby v Praze. Žáci byli nadšeni, když se ponořili do historie hudby, procházeli expozicemi věnovanými významným českým skladatelům a obdivovali unikátní sbírku hudebních nástrojů.

Exkurze do Národního divadla

Datum konání: 28. 2. 2024

Dne 28. února jsme společně s druhými ročníky (PP2, ME2, IT2) vyrazili na prohlídku Národní divadla, která se váže k učivu o národním obrození. Ve sklepení jsme měli možnost si prohlédnout základní kameny divadla.

Stáž Erasmus+ v Budapešti začala

Tak jsme se opět dočkali! Po měsících příprav přišla dlouho očekávaná neděle 3. března 2024. V časných ranních hodinách 15 žáků naší školy ze studijních oborů IT, ME a MN a dva pedagogové (Bc.

Veletrh fiktivních firem v Žatci

Datum konání: 14. 2. 2024

Ve středu 14. února se město Žatec stalo dějištěm nevšední události, která přivedla do popředí kreativitu, inovaci a podnikavost našich žáků. Žáci naší školy AGC a.s. se zúčastnili unikátního veletrhu fiktivních firem, který jim poskytl prostor k prezentaci jejich podnikatelských vizí a nápadů.

Střední škola AGC odhalila robotické pracoviště

Datum konání: 29. 1. 2024

Dalšího, v pořadí již třetího robota pro výuku svých žáků nově pořídila Střední škola AGC v Teplicích. Robot je určen primárně pro obor Mechanik elektrotechnik se zaměřením na robotiku a automatizaci, který škola otevřela v roce 2021.

Partnerství malého rozsahu - další úspěch v aktivitách Erasmus+

Datum konání: 1. 1. 2024 - 31. 12. 2025

V rámci projektu Evropské unie ERASMUS+ lze žádat o finanční grant pro projekty různého typu. Mimo projektů mobilit existuje aktivita Partnerství malého rozsahu v odborném vzdělávání a přípravě.

Elektrotechnická olympiáda - úspěch našeho žáka

Datum konání: 7. 12. 2023

Jako každý rok, i letos se žáci naší školy účastnili elektrotechnické olympiády . Nejprve proběhl v rámci školy všeobecný vědomostní test z problematiky elektrotechniky a s ni související fyziky.

S 3D tiskárnou do mateřské školy

Datum konání: 6. 12. 2023

Na naší střední škole lze mimo jiné studovat obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Takže není žádné velké překvapení, že naše škola spolupracuje s mnoha předškolními zařízeními při pořádání akcí typu Mezinárodní den dětí, Mikuláš atd.

Exkurze Drážďany

Datum konání: 21. 12. 2023

Teplické Vánoce

Datum konání: 11. 12. 2023

Děkujeme všem, kteří přijali naše pozvání na vystoupení našich žáků v rámci programu Teplických Vánoc v pondělí 11.12. Věříme, že jste si příjemnou vánoční atmosféru užili společně s námi.