Starší zprávy

Štítky:

Otevřený trénink na FK Teplice

Datum konání: 18. 4. 2024

Krásnou atmosféru vytvořilo dva tisíce dětí ze základních škol okresu Teplice na akci FK - Teplice, která proběhla v rámci otevřeného tréninku ve čtvrtek 18. 4. 2024 na Stínadlech.

Návštěva divadla

Datum konání: 17. 4. 2024

Ve středu 17. dubna navštívili žáci 1. ročníků divadelní představení Sluha dvou pánů v Městském divadle v Mostě. Do mosteckého divadla se pravidelně vracíme a vždy si představení naplno užijeme.

Den s literaturou

Datum konání: 27. 3. 2024

Za podpory OP JAK se naše škola 27. března stala pestrým kaleidoskopem literárního dědictví od Cyrila a Metoděje až po prózu a drama 30. let 20. století. Každá třída se chopila jednoho literárního období a představila ho prostřednictvím plakátů, tanců, dramatických scének, různých aktivit a diskuzí.

Technowizz

Datum konání: 26. 3. 2024

Dne 26. 3. 2024 se žáci SŠ AGC a.s. oboru Informační technologie zúčastnili obhajob 7. ročníku dovednostní soutěže Technowizz, kterou realizovala Fakulta strojního inženýrství UJEP, Ústecká komunitní nadace a fond AGC Automotive Czech.

PP2 na ZŠ Edisonova

Datum konání: 2. 4. 2024

Dne 2.dubna. 2024 se naši žáci třídy PP2 oboru Předškolní a mimoškolní pedagogiky podíleli na realizaci dne otevřených dveří pro budoucí prvňáčky a širší veřejnost na ZŠ Edisonova.

Nový robot FANUC mění postoj školy

Datum konání: 27. 3. 2024

Střední škola AGC se otevřením nového robotického pracoviště FANUC vydala směrem k další metě zvyšování kvality. Výrobce robotů FANUC se zastoupením v Praze pořádá již 3. ročník soutěže pro mladé robotiky a naše škola se rozhodla být při tom.

Exkurze do Českého muzea hudby

Datum konání: 7. 3. 2024

Dne 7. března 2024 absolvovala třída PP1 exkurzi do Českého muzea hudby v Praze. Žáci byli nadšeni, když se ponořili do historie hudby, procházeli expozicemi věnovanými významným českým skladatelům a obdivovali unikátní sbírku hudebních nástrojů.

Exkurze do Národního divadla

Datum konání: 28. 2. 2024

Dne 28. února jsme společně s druhými ročníky (PP2, ME2, IT2) vyrazili na prohlídku Národní divadla, která se váže k učivu o národním obrození. Ve sklepení jsme měli možnost si prohlédnout základní kameny divadla.

Stáž Erasmus+ v Budapešti začala

Tak jsme se opět dočkali! Po měsících příprav přišla dlouho očekávaná neděle 3. března 2024. V časných ranních hodinách 15 žáků naší školy ze studijních oborů IT, ME a MN a dva pedagogové (Bc.

Veletrh fiktivních firem v Žatci

Datum konání: 14. 2. 2024

Ve středu 14. února se město Žatec stalo dějištěm nevšední události, která přivedla do popředí kreativitu, inovaci a podnikavost našich žáků. Žáci naší školy AGC a.s. se zúčastnili unikátního veletrhu fiktivních firem, který jim poskytl prostor k prezentaci jejich podnikatelských vizí a nápadů.