Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Cestujeme po Evropě

Cestujeme po EvropěDatum konání:
16.11.2023

"Cestujeme po Evropě", tak se jmenoval projekt, který se konal na naší škole 16. listopadu a byl realizován z OP JAK. Během tohoto projektového dne jsme procestovali 17 evropských států a objevili bohatství jejich kultur. Každá třída si již v říjnu vylosovala určitý evropský stát, sbírala informace a zjišťovala zajímavosti o dané zemi. Poté už nic nebránilo tomu vydat se vstříc dobrodružství.

 Žáci vytvořili a na prvním stanovišti prezentovali své plakáty s informacemi o dané zemi, dále si připravili základní fráze, což přispělo k lepšímu porozumění každému národu. Třetí stanoviště nabídlo aktivity typické pro danou zemi, což poskytlo praktický pohled na každodenní život v různých evropských končinách. Na posledním stanovišti se tančilo, poslouchala hudba, spousta států (tříd) měla také připravenou ochutnávku typických pokrmů, což nám umožnilo zažít autentickou atmosféru různorodých kultur. Ve studovně byl připraven tematicky orientovaný fotokoutek a kdo chtěl, mohl si vytvořit tričko s monumenty daných států. 

Celý projekt byl nejen výukový, ale také zábavný a interaktivní. Třídní učitelé i žáci si užili každý okamžik tohoto speciálního dne mimo běžnou výuku. Na závěr jsme prověřili znalosti jednotlivých tříd vědomostními kvízy, kde se na prvním místě umístila MN3, následovala ME3 na druhém a PP3 na třetím místě. Děkujeme všem za aktivní účast a těšíme se na další podobné projekty, které nám pomáhají lépe porozumět a vážit si bohatství evropského kulturního dědictví.