Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Veletrh fiktivních firem v Mostě

Veletrh fiktivních firem v MostěDatum konání:
8.11.2023

8. listopadu 2023 se naše dvě žákovské firmy poprvé zúčastnily prestižního 22. ročníku veletrhu fiktivních firem v Mostě. Tato událost představuje významnou platformu pro žáky, aby si osvojili a rozšířili své znalosti v oblasti podnikání a ekonomiky.

Naši žáci, specializující se v oborech ekonomika a podnikání, přivítali výzvu a využili tuto příležitost k praktickému uplatnění teoretických znalostí. Veletrh fiktivních firem jim poskytl jedinečnou možnost předvést své podnikatelské dovednosti, naučit se nové obchodní praktiky a získat cenné rady od zkušenějších podnikatelů a expertů.

Žáci se intenzivně připravovali na tento veletrh a v praxi aplikovali to, co se naučili ve školních lavicích. Tento proces jim nejen umožnil lépe pochopit, co všechno obnáší vedení firmy, ale také jak důležitá je schopnost efektivní prezentace a komunikace s potenciálními zákazníky a partnery.

Zúčastnění žáci nejen získali praktické zkušenosti, ale také obrovskou inspiraci. Interakce s ostatními fiktivními firmami a pozorování různých prezentací a obchodních strategií jim poskytlo cenné nápady, jak vylepšit prezentaci a fungování vlastních žákovských firem. Mnozí z nich se vrátili s novými představami a plány na další rozvoj svých projektů.

Účast na veletrhu fiktivních firem byla pro naše žáky neocenitelnou zkušeností. Nejenže si prakticky vyzkoušeli, jaké to je vést vlastní podnik, ale také se naučili, jak důležitá je spolupráce, inovace a flexibilita v dnešním rychle se měnícím obchodním světě. Tato zkušenost bezpochyby posílila jejich podnikatelské dovednosti a připravila je na budoucí kariérní výzvy.