Škola > Aktuality > Exkurze do ČNB

Exkurze do ČNB

22.11.2023

Ve středu 22. 11. se žáci naší školy vydali na zajímavý a poučný výlet – navštívili jsme Českou národní banku (ČNB) v Praze. Cesta autobusem byla plná očekávání a předzvěsti nových poznatků.

Odjezd z Teplic

Ranní shon a vzrušení bylo cítit ve vzduchu, když jsme se shromažďovali u školy. Autobus, připravený na náš výlet, byl pohodlný a plně vybaven pro naši skupinu žáků a učitelů.

Cesta Autobusem

Během cesty jsme měli možnost diskutovat o finančním vzdělávání a očekáváních od návštěvy ČNB. Učitelé využili tuto příležitost k zopakování základů ekonomie a fungování centrálních bank.

V České národní bance

Po příjezdu do Prahy jsme byli přivítáni pracovníky ČNB, kteří nás provedli historií a současnými úlohami banky. Naučili jsme se o měnové politice, finanční stabilitě a roli banky v českém i mezinárodním finančním systému.

Interaktivní Expozice a Přednášky

ČNB nabídla řadu interaktivních expozic, které nám umožnily lépe porozumět složitým finančním konceptům. Přednášky od expertů byly plné užitečných informací a odpovědí na naše dotazy.

Zkušenosti a Dojmy

Tento výlet nejen rozšířil naše znalosti v oblasti ekonomie a financí, ale také posílil týmového ducha a vzájemnou spolupráci mezi žáky. Navštívit místo, kde se formuje měnová politika naší země, bylo pro nás všechny inspirující.

Návrat do Teplic

Cesta zpět byla plná diskusí o tom, co jsme se naučili. Učitelé využili tuto příležitost k posílení a aplikaci nově získaných poznatků.

Návštěva České národní banky byla pro nás všechny nejen vzdělávací, ale i motivující zážitek. Tento výlet nám umožnil lépe porozumět světu financí a ekonomie a otevřel nám nové perspektivy pro budoucí studium i kariéru.