Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > EXKURZE ŠKODA AUTO a.s.

EXKURZE ŠKODA AUTO a.s.Datum konání:
6.6.2024

Exkurze plná dobrodružství: Střední škola AGC, a. s. na výpravě do světa výroby a historie Škoda Auto, a.s. 

Ekonomové v akci: Továrna v Mladé Boleslavi, která šlape jako švýcarské hodinky 

Naši budoucí ekonomové a podnikatelé měli jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku sériové výroby. Elegantní linie, kde každý krok má svůj přesný čas a místo, fascinovala žáky jako dobře namazaný stroj. Učitelé sledovali, jak žáci vidí v praxi teorii z učebnic o výrobních procesech a organizaci práce. 

Roboti a první ročník: Technologické kouzlo 

Žáci prvního ročníku z oboru mechanik elektrotechnik měli před sebou úkol zjistit, jak vypadá opravdová robotizace výroby. A že se bylo na co dívat! Roboti s precizností manipulovali s těžkými součástkami, zatímco naši technici v tréninku fascinovaně pozorovali každý jejich pohyb. Bylo to jako sledovat tanec moderní technologie, kde každý krok je naprogramován k dokonalosti. Inspirováni a poučeni o moderních technologiích hospodářství 4.0 zjistili, že technologie může být nejen funkční, ale i esteticky působivá. 

Depozitář Škoda Muzeum: Historie a vize, která voní benzínem 

Po intenzivním zážitku ve výrobních halách se žáci přesunuli do klidnějších vod, avšak neméně zajímavých. Vstup do depozitáře Škoda Muzea byl jako cestování časem. Unikátní exponáty, které mapují historii české automobilky, jim nabídly pohled do doby, kdy auta měla duši a řidiči styl. Naši studenti se mohli kochat krásou historických vozů, vidět auta, která nikdy nevyjela na české silnice a odrážela vizi škodováckých designérů. Každé auto, každý detail vyprávěl příběh o inovacích, kreativitě a neustálém hledání dokonalosti. 

Byla to exkurze, která nejenže spojila teoretické znalosti s praxí, ale také probudila zvědavost a nadšení pro jejich budoucí kariéry. Tento den byl pro žáky Střední školy AGC jako významná kapitola v jejich technickém vzdělání, kterou si budou dlouho pamatovat.