Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Exkurze za výtvarným uměním

Exkurze za výtvarným uměnímDatum konání:
18.6.2024

V rámci předmětu Výtvarná výchova s metodikou jsme se se studenty třídy PP2 společně vydali do Ústí and Labem za výtvarným uměním! Jako první jsme navštívili výstavu závěrečných bakalářských a magisterských prací na PF UJEP, aby studenti věděli, jak vypadají výtvarné projekty na vysokoškolské úrovni. Čekala nás komentovaná prohlídka s krátkou výtvarnou aktivitou. Poté jsem se přesunuli do Domu umění na výstavu Cvrlikat, kde si pro nás tamější lektorky připravili galerijní animaci, v rámci které jsme řešili téma udržitelnosti a ekologie. V závěrečné části studenti prezentovali své návrhy plakátů – reklamy a antireklamy na téma „Zobat z ruky", čímž studenti zúročili své nejen znalosti z oblasti výtvarného umění, ale také například z literárního praktika, neboť ústní projev byl nedílnou součástí konečné prezentace jednotlivých návrhů.