Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Literární exkurze

Literární exkurzeDatum konání:
7.5.2022

Dnes 5. května jsme se vydali za historií, krásami a poznáním země moravské. Naší první zastávkou bylo sídlo Lichtenštejnů, Zámek Lednice, kde jsme navštívili zámecké interiéry, skleník, zahrady a Minaret. Poté jsme se přesunuli do nedalekých Valtic, kde pokračovala naše exkurze prohlídkou exteriéru zámku a města. Po ubytování a dobré večeři se připravujeme na zítřejší perný den ve Vídni.

Druhý den v brzkých ranních hodinách jsme posnídali a vydali se do Vídně. První zastávkou byl zámecký areál Schönbrunn. Paní učitelka nám podala výklad o historii habsburského rodu, zejména o Marii Terezii, Josefu II. a Franzi Josefovi I. a jeho ženě Sissi, kteří významně ovlivnili i české dějiny. Navštívili jsme také Wagenburg, kde jsme obdivovali dobové kočáry. Za příjemného počasí jsme se na závěr prošli zámeckými zahradami. Poté jsme metrem přejeli do centra Vídně. Našimi cíli byly chrám sv. Štěpána, budova opery, Albertina, Císařská krypta a jiné památky. Někteří z nás ochutnali i typické vídeňské speciality, např. dort Sacher. Všichni jsme v pořádku dorazili zpět do Velkých Pavlovic. 

Poslední den naší exkurze jsme navštívili Lipnici nad Sázavou, kde žil spisovatel Jaroslav Hašek. V domku, který na sklonku života obýval, jsme si prohlédli výstavu mapující jeho život a dílo. I když nám počasí dnes nepřálo, všichni jsme si to užili a domů jsme se vrátili plni nových zážitků.