Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Lyžařský kurz 2023

Lyžařský kurz 2023Datum konání:
16.12.2023
Datum ukončení:
21.12.2023

Den první

Opět po roce jsme vyrazili do Pece pod Sněžkou - Žižkova bouda na lyžařský kurz. Cesta proběhla bez problému. Po 2,5 km výšlapu k chatě jsme se ubytovali a seznámili se s organizací následujících 5 dnů. Po večeři jsme absolvovali krátkou instruktáž k bezpečnému chování na sjezdovkách a poté jsme se již odebrali na své pokoje načerpat sílu na zítřejší zdolávání svahu. 

Den druhý

Sněhové podmínky jsou dobré a sluníčko nám svítilo celý den. Po snídani jsme vyrazili společně na svah a skupina běžkařů se vydala do bílé stopy. I přes prvotní obavy začátečníků jsme sjezdovku úspěšně zdolali a tím zahájili lyžařský výcvik. Po obědě a poledním klidu se skupina pokročilých věnovala zdokonalování dlouhého oblouku a začátečníci pokračovali ve svém výcviku. Po náročném dni a večeři jsme si zaslouženě odpočinuli při sledování filmu nebo fotbalového utkání FK Teplice. 

Den třetí

Dnes jsme se probudili do slunečného, ale větrného dne. Celý den s přestávkou na oběd jsme strávili na svahu. Všichni začátečníci již sjíždějí svah bez větších obtíží a karambolů. Večer patřil deskovým a společenským hrám. 

Den čtvrtý

Dnešní den byl pro lyžařský výcvik skvělý. I když se počasí střídalo mezi polojasno a oblačno, to nás nezastavilo. Dopoledne i odpoledne jsme strávili na svazích, zdokonalovali jsme své dovednosti a učili se nové triky. Pod vedením zkušených instruktorů jsme zdolávali sjezdovky a pracovali na technice. Atmosféra byla plná nadšení a energie, a i přes občasný vítr jsme si užili každou minutu strávenou na lyžích. Těšíme se na další výzvy, které nám lyžování přinese!

Den pátý

Dnes nám napadl čerstvý sníh, tak jsme si  poslední den na svahu užili. Cely lyžařský výcvik jsme zakončili zábavným večerem. Při pantomimě a vědomostním kvizu jsme se všichni pobavili a na závěr jsme si rozdali odměny a diplomy. Očekávaný příjezd ke stadionu FK Teplice cca 14:00 hod.