Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Prezentiáda

PrezentiádaDatum konání:
4.4.2022

V letošním roce se konal již 13. ročník tradiční soutěže Prezentiáda. Prezentiáda je soutěž v prezentačních dovednostech pro všechny studenty středních a žáky základních škol. Tato soutěž podporuje týmového ducha, kreativní tvorbu, vyjadřování, vystupování a spoustu dalších, v životě důležitých schopností člověka. Snaží se ve studentech vzbudit zdravé sebevědomí a zbavit je strachu z vyjadřování vlastních názorů.

Soutěž je jedním z projektů spolku Student Cyber Games, který se už od roku 2003 snaží spojit školu se zábavou za pomoci studentských soutěží. Prezentiáda má za sebou už dvanáct úspěšných ročníků. Mottem spolku je „Hra školou“. Za tu řádku let se tato věta však stala i mottem všech jeho členů a dalších organizátorů soutěží.

Soutěž má tři kola. První kolo je nominační. Do tohoto kola posílají školní týmy elektronicky své prezentace na zadaná témata odborné porotě. Ta vybere z každého nominačního kola 15 nejlepších prezentací. Ty postupují už do prezenčního krajského kola. A vždy dva nejlepší týmy z každého krajského kola se nakonec utkají v grandfinále v Praze.

A co naše škola v letošním ročníku soutěže? Hájit naše barvy se statečně vydala pod názvem týmu Ajťáci trojice studentů teprve prvního ročníku oboru IT, konkrétně Pavel Vyskočil, Martin Vraštil a Martin Jakubův. Přes nominační kolo postoupili do krajského kola, které se konalo v pondělí 4. dubna 2022 v budově Obchodní akademie v Ústí nad Labem. Vystoupili s velmi zdařilou prezentací s názvem "Jedenáct přikázání, jak se učit". Mezi dva týmy postupující do grandfinále se bohužel neprobojovali. Ale nebuďme z toho smutní. Naopak - při závěrečném hodnocení jednotlivých prezentací porota hodně ocenila nápaditost a originalitu předvedení prezentace s tím, že jako jedna z mála obsahovala i nějaké praktické návody a rady pro posluchače. Všechny dobré rady od poroty si bereme k srdci a věříme, že v příštím ročníku se povede ještě lépe.

Klukům velmi děkujeme za vzornou reprezentaci školy.