Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Výstava HOT HOT HOT - Sklo, keramika a porcelán

Výstava HOT HOT HOT - Sklo, keramika a porcelánDatum konání:
14.4.2022
Datum ukončení:
2.10.2022

Výstava vůbec poprvé po roce 1989 společně prezentuje výrobce obalového, plochého, technického, užitkového a osvětlovacího skla, bižuterie, skleněných a minerálních vláken, užitkového porcelánu, užitkové a sanitární keramiky, odborné školy, umělce, dodavatele surovin a technologií v České republice. Je až neuvěřitelné, co vše dokázali čeští výrobci, technici, technologové či designéři a umělci od roku 1990 vymyslet, zdokonalit, adaptovat, navrhnout a realizovat. Třicet let hájí oborové zájmy Asociace sklářského a keramického průmyslu České republiky. Na výstavě je prezentováno téměř 500 exponátů od více než 70 členů, včetně partnerských organizací České sklářské společnosti a Svazu výrobců skla a bižuterie. Architekturu a grafickou podobu výstavy vytvořilo studio LLEV – Eva Mochalová a Marcel Mochal. Kurátorem výstavního projektu je PhDr. Petr Nový, který působí jako hlavní kurátor v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Pro naši školu, jakožto člena asociace, byla účast na výstavě výzvou. Proto jsme s naším partnerem, přírodovědeckou fakultou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, připravili exponát v podobě malého logistického centra - robotické aplikace, postavené z Lego součástek a naprogramované studenty katedry Aplikované informatiky.