Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Robotici z AGC na Technické univerzitě Liberec

Robotici z AGC na Technické univerzitě LiberecDatum konání:
24.11.2023

V pátek 24. listopadu 2023 se žáci tříd ME3 a ME4 naší školy zúčastnili exkurze na Technické univerzitě v Liberci, kde měli jedinečnou příležitost nahlédnout do světa technologií a inženýrství. Pedagogický doprovod tvořili Stanislav Jakoubek a Stanislav Erben, kteří se postarali o bezproblémový průběh celého dne.

Po příjezdu na univerzitu nás přivítal proděkan Fakulty strojní, pan Jan Valtera, který nám podal cenné informace o možnostech studia na této prestižní fakultě.

Během exkurze se dozvěděli mnoho zajímavostí o různých oborech, kterými se fakulta zabývá. Mezi hlavní témata patřily 3D tisky a 3D skenování, virtuální realita, ale také klasické strojní směry. Bylo fascinující vidět, jak se teorie propojuje s praktickými aplikacemi.

Studenti naší školy měli možnost rozdělit se do menších skupin, které vedli pracovníci a studenti Technické univerzity v Liberci. Navštívili různá stanoviště, kde jsme se mohli seznámit s nejnovějšími trendy v oblasti robotiky, zpracování plastů, 3D tisku, pneumatiky FESTO a zkušebnictví motorů, kde se dozvěděli o testování jejich výdrže, emisí a dalších parametrů.

Jedním z vrcholů programu byla prezentace projektu Studentská formule a ukázka autonomního vozidla, což bylo pro mnohé velmi inspirující.

Celkově byla exkurze nejen poučná, ale také velmi motivující. Ukázala žákům, jak mohou vypadat jejich budoucí studijní a profesní cesty, a otevřela jim oči v možnostech, které moderní technologie nabízí. Děkujeme všem, kteří stáli za skvělou organizací celé akce.